Birden Fazla Değişkene Bağlı Veri Eşleştirme

Excel Vers. ve Dili
2003
Merhaba ,

Eklediğim dosyadaki tabloyu her ay yeniden oluşturuyorum ve maalesef ki tek tek yazıyorum. Bu tabloda istediğim gider gruplarının satır etiketlerindeki örneği listede olan akaryakıt mazot giderlerinin altındaki elektiriğe veya diğer bölümlere göre karşılığında bulunan gider grubunu diğer listeye almak. Bu konuda yardımcı olmanızı rica ederim.

https://dosya.co/2tatvifci9l5/Örnek.xlsx.html

Excel Vers. ve Dili
2003
Merhaba muygun,

Öncelikle alakanız için teşekkür ederim. Benim demek istediğim bu dosyada yapılacak bir işlem değil aslında. Örnek veriyorum Bu eylül ayına ait ben ekim ayı için yine bu dosyadan oluşturuyorum pivot ile fakat gider grubundaki verileri manuel yazıyorum. Ekte paylaştığım listeden düşey ara gibi çekmek istiyorum ama Ana başlıklarım ve altındaki bölümlere göre bu datayı almak istiyorum ki birebir olsun. Örneğin Banka Masrafım Ana Başlık Yönetim bölüm.

muygun

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel-2003 Türkçe
Merhaba;
Yeni bir örnek dosya oluşturarak;

Eylül sayfasını oluşturun. (verilerinizi yerleştirin)
Sonra Ekim sayfasını oluşturun. (eylül sayfasından verileri manuel olarak bu sayfaya yerleştirin)
Sonra iki sayfa arasında farklılık varsa nedenlerini belirtin.
Bu açıklamalar ışığında işlem yapalım.
Aksi halde sizin çok iyi bildiğiniz dosyanızı ben ne kullanırım nede bilirim. Sizin anlatımınız ve örneğiniz dosyanızı/sorununuzu anlamamı sağlayacak.
İyi çalışmalar.

Excel Vers. ve Dili
2003
Harikasınız Ellerinize sağlık tam olarak istediğim buydu. Peki bu makroyu başka dosyalara nasıl aktarabilirim ?

muygun

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel-2003 Türkçe
Merhaba;
Dosyanın kod bölümünde modülde 2 makro var. (Alt+F11 tuşlarına birlikte basarak kod bölümüne geçebilirsiniz.)
Modül 1 deki bu makroları kopyalayın.
Başka dosyanızda da aynı şekilde kod bölümünü açın.
VBA menülerinde Insert altında Module ye basın. (Bu işlem ile Modul 1 kod sayfası oluşur) Kopyaladığınız verileri sağ tuş>paste yada CTRL+V tuş bileşimi ile yapıştırın ve vba penceresini kapatın.
Sayfada 2 buton oluşturarak makroları bunlara bağlayın.
İyi çalışmalar.

Excel Vers. ve Dili
2003
Çok teşekkür ederim tekrardan ellerinize sağlık.