Birden çok seçenek için eğer formülü ile ilgili acil yardım

gezgin-49

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Türkçe 2003
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
22-09-2028
Sayın Üstadlarım ben veraset hesaplama ile ilgili bir proğram yapmaya çalışıyorum, ancak birçok yerde takıldım, bir ara yapmaktan vazgeçtim, ama yine yapacak en güzel şeyin bu işle uğraşmak olduğu kanısına vararak devam etmeye karar verdim. ben Adliyede yazı işleri müdürü olarak görev yapıyorum.
istedim ki katip arkadaşlarıma bir kolaylık sağlayayım bu konuda yardımlarınıza ihtiyacım var çabalarınız için şimdiden teşekkür ederim. saygılar.
Şimdi soruma geleceğim Zorunlu Bilgiler 1.Sayfada Murisin çocuklarına ait bilgiler kısmında murisin çocuklarından ölü olanlar varsa ÇOCUKLAR (Evli Ölen) sayfasında A4 hücresine murisin evli olarak ölen çocuğunun ismini yazmasını istiyorum. ayrıca ikinci bir ölen çocuk varsa yine ÇOCUKLAR (evli ölen) sayfasında bu kez f4 hücresine yazmasını dolayısıyla evli olarak ölen çocukların sayısı arttıkça bu şekilde ayrı ayrı işlem yapmasını istiyorum.
Bu kısmı hallettikten sonra diğer sorularıma geçeceğim. Saygılar.....

Excel Vers. ve Dili
Office 2007 Türkçe
Hata veren yere yazılacak formül
Kod:
=EĞERSAY('Zorunlu Bilgiler 1.Sayfa'!H7:H22;"ölü")

gezgin-49

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Türkçe 2003
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
22-09-2028
Kusura bakma ama Alphi benim istediğim bu değildi, ben Zorunlu Bilgiler 1.Sayfada Murisin çocuklarına ait bilgiler kısmında murisin çocuklarından ölü olanlar varsa "ÇOCUKLAR (Evli Ölen)" sayfasında A4 hücresine murisin evli olarak ölen çocuğunun ismini yazmasını istiyorum. eğer yoksa boş bırakmasını istemiştim, ayrıca ikinci bir ölen çocuk varsa yine ÇOCUKLAR (evli ölen) sayfasında bu kez f4 hücresine yazmasını dolayısıyla evli olarak ölen çocukların sayısı arttıkça bu şekilde ayrı ayrı işlem yapmasını istiyorum. :yardim: Saygılar.....

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Miras hesapları sayfasında C8 hücresine aşağıdaki formülü yazın.

=EĞER('HESAPLAMA BÖLÜMÜ'!D9>0;'HESAPLAMA BÖLÜMÜ'!D10;EĞER('HESAPLAMA BÖLÜMÜ'!B17="var";'HESAPLAMA BÖLÜMÜ'!B22;'HESAPLAMA BÖLÜMÜ'!C23))

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
kutucuktan kasdettiğiniz sanırım veri doğrulama ile yapılan açılan listedir. Kaldırmak için hücreyi seçin ve veri-doğrulama penceresinde "tümünü sil" kutusunu işaretleyerek tamam butonuna basın.