Bir soru, sayfalara veriler aktarıldığında

Excel Vers. ve Dili
excel 2003 türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
12-10-2023
Değerli arkadaşlar,
benim bir sorum var. Bilmediğim için belki de hiç olması mümkün olmayan bir soru olabilir acemiliğime verin.

"VERİ" sayfasından AL, BAL, DAL, EL vb. adlı sayfalara, "SAYFALARA AKTAR" makrosu ile belirtilen adlarla sayfalar açılarak A, B, C sütunları hücrelerine veriler aktarıldı. Bundan sonra, yeniden aynı adlı sayfaların(yani açılan AL, BAL, DAL, EL vb. sayfaları) belirtilen sütun ve satırlarına veri aktardığımda, diğer sütun ve satırlardaki (örneğin; K, L, M vb. sütunlar ve satırlarındaki kendimin manuel olarak girmiş olduğum veriler silinmeden veri aktarımı yapılabilir mi?

Yani, açılan sayfaları bir kez açacak ama tekrar aktar dediğimizde o sayfaları tamamıyla silmeden verileri aktaracak.(Tanımlanan sütunlara veri aktarırken o verileri silerek yeniden düzenleyebilir.)

Lütfen Cevap!!!

Orion1

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Win7 Home Basic TR 64 Bit

Ofis-2010-TR 32 Bit
Merhaba.
Ekli dosyayı inceleyiniz.
Veri adlı sayfada A sütununa veri girdikçe Al adlı sayfada A sütununda Verileri alt alta ekler.:cool:

Excel Vers. ve Dili
excel 2003 türkçe
12-10-2023
sayın sezar,
Öncelikle çok teşekkürler. emeğiniize sağlık. dosyayı inceledim gerçekten tam istediğim gibi. ama anlayamadığım bir şey var. Bunun makro kodlarını ben bulamadım. Formülde yok. acemiliğime verin bunu. Ama ben makro kodlarını bulabilirsem değişiklik yaparak sütun ve satır sayılarını ve alanlarını değiştirmek istiyorum.

yardımlarınız için şimdiden teşekkürler!!!

Excel Vers. ve Dili
türkçe vista işletim sistemi
excel2007
türkçe
sayın sezar,
Öncelikle çok teşekkürler. emeğiniize sağlık. dosyayı inceledim gerçekten tam istediğim gibi. ama anlayamadığım bir şey var. Bunun makro kodlarını ben bulamadım. Formülde yok. acemiliğime verin bunu. Ama ben makro kodlarını bulabilirsem değişiklik yaparak sütun ve satır sayılarını ve alanlarını değiştirmek istiyorum.

yardımlarınız için şimdiden teşekkürler!!!
tools > macro > visual basic editor > sayfa1 veri' yi çift tıklayınız...

Excel Vers. ve Dili
excel 2003 türkçe
12-10-2023
Sayın geren36 çok teşekkür ederim ama ben yine de satır ve sütun sayılarını arttırarak alanı genişletemedim.

Excel Vers. ve Dili
2003
arkadaşlar veri aktarımı konusunda benimde b
ir problemim var veri aktar dosyasını inceledim benim istediğim ilk sayfada 1 satır olması ve sadece o satırın kullanılması girilen veriler diğer sayfaya alt alta işlenecek acaba mümkünmü yardımlarınızı rice ediyorum şimdiden teşekkürler

Seyit Tiken

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Excel : 2010
Örnek kodu deneyiniz.

Sub Düğme1_Tıklat()
[A1:F1].Copy Destination:=[Sayfa2!A65000].End(3).Offset(1)
MsgBox "Veriler Aktarıldı"
[sayfa1!A1:F1] = ""
End Sub

Excel Vers. ve Dili
2003
çok sağol ama okadar uraşmama rağmen beceremedim bana örnek bir dosya hazırlayabilirmisin

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 turkce
Peki Sezar'in yaptigi macro ile AL sayfasina gonderdigimiz veriler, VERI sayfasindaki ilgili veri silinince silinebilir mi??

Biraz ilginc bir soru oldu sanirim :)

Excel Vers. ve Dili
2003
yardımcı olrsan sevinirim dosyam ekte