Bİr Makro Ile SİparİŞ İŞlemİnden Beklenenler

Excel Vers. ve Dili
exl 2003 Eng
Ekte SunmuŞ Oldugum Dosyalarda Aciklamalari Yaptim. Elimde Bir Urunler Birde Fatura Workbooklari Var Ve Bunlar Arasinda İs Gucunu Tam Anlamiyla Excelin Yapacagi Bİr Calismaya Ihtiyac Duyuyorum. Detaylari Dosyalarda Belirttim Kisacasi, Gelen Bir Siparisin Faturasini Siniflandirarak Sadece Urunu Secme Islemini Yapip O Faturalarin Email Ile Gonderilmesine Kadar Olan Sureci Kontrol Edebilen Bir Calisma.

Yapabilecek Arkadasin Simdiden Ellerine Saglik Hatta Allah Uzun Omur Versinki Bunu Yapmak Icin Belki Uzun Bi Zaman Ayiracak. Eger Istedigim Sey Gercek Olabilirse Tum Dunya Benim Olur Sanirim. Bununla Ilgili Daha Once Ismini Simdi Animsayamadigim Bir Arkadasin Fikirleride Var.

Saygilar

Excel Vers. ve Dili
exl 2003 Eng
Sanirim Pek Mumkun Degil İstedİgİm.

Saygilar

Excel Vers. ve Dili
2007
Sanirim Pek Mumkun Degil İstedİgİm.

Saygilar
Öncelikle ekli dosya da başka bir arkadaş yaptı diyorsunuz,
Bu arkadaşın yaptığı kod işine yarıyorsa sizin istediğiniz değişiklik çok basit.

Sadece veri doğrulama aralığını değiştirmeniz yeterli.
Birde butonlar aşağı kaymasın demişsiniz. Bende Bölmelerin Dondurulmuş kısmına taşıdım o kadar.

Ekli dosyada bundan başka bir değişiklik yapmadım. Dediğiniz arkadaşın kodu çalışıyorsa aynen çalışacaktır.

Excel Vers. ve Dili
exl 2003 Eng
tessekkur ederım bılgıne saglık ama dıger dosyayı sanırım ıncelıyecek vakıt olmadıgından bakamadınızmı bılemıyorum. ıstedıgım sey bıraz daha kapsamlı ama bu yaptıklarınızda ıclerınde var. saolun

Excel Vers. ve Dili
2007
Vakit her zaman kısıtlı olduğu için en hızlı şekilde cevap verip işime dönüyorum.
Bu yüzden sorular görünür yerlerde ve sade olmalı ki çaba harcayan bir karmaşa yaşamasın.
Yeterli geldiyse ne mutlu.

N.Ziya Hiçdurmaz

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 2013 TR / 32 Bit
1,2,3 Diye adlandırdığınız sayfaların yanlarına S1,S2,S3 Diye değişiklik yapınız.Aktar butonunun yanındakileride aynı şekil yaptıktan sonra kodu çalıştırınız işlem tamam olacaktır.