Bir Hücrenin İçeriğine Göre Satır Gizleme

Bir Hücrenin içeriğine Göre Satır Gizleme

Bir hücre boş ise alt alta 10 satır görünsün. Hücrede veri varsa görünmesin. :?

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Bu sorunuzu biraz daha açarmısınız ben bir şey anlayamadım.

belirleyeceğimiz herhangi bir hücrenin veri içerip içermemesine göre o hücrenin üstünde veya altında yine belirlediğimiz satırlar gizlensin. Veri içeriyorsa gizlensin, içermiyorsa göstersin. Ã?rnek: A1 hücresi boş olsun, 2. satırdan 12. satıra kadar hücreler görünsün, A1 hücresine veri girildiğinde 2-12 satırlarını gizlesin.

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Ekteki dosyayı inceleyin.

Excel Vers. ve Dili
Office Excel 2003
TÜRKÇE
Sütun gizleme

Ekteki dosyayı inceleyin.
Sayın leventm,
Verdiğiniz örnek işime yaradı teşekkür ederim. Bu konuda 2 sorum olacak.
1 - Aynı şekli sütun gizlemek için kullanabilir miyim. Yani A1 hücresi boş ise K:L sütunları gizlensin, dolu ise açılsın şeklinde yapabilir miyim.

2- Siteden elde ettiğim (Gizle-Göster) bir makro ile (tıklandığında K:L sütununu seç ve gizle şeklinde) düğme oluşturarak sütunu gizleyip göstermekteyim ancak, eğer sayfa korumalı ise bu makro hata vermektedir. Yani korumalı sayfada sütunu seçmediğinden gizleyememektedir. Böyle bir şey var mı. Yoksa ben mi biryerde yanlış yapmaktayım.

Yardımlarınız için minnettarım. Saygılarımla...

Ali

Uzman
Excel Vers. ve Dili
İş:Excel 2016-Türkçe
eğer sayfa korumalı ise bu makro hata vermektedir. Yani korumalı sayfada sütunu seçmediğinden gizleyememektedir. Böyle bir şey var mı. Yoksa ben mi biryerde yanlış yapmaktayım.
ActiveSheet.Unprotect Password:="şifreniz"
.
Kodlarınız
.
ActiveSheet.Protect Password:="şifreniz"

Excel Vers. ve Dili
Office Excel 2003
TÜRKÇE
ActiveSheet.Unprotect Password:="şifreniz"
.
Kodlarınız
.
ActiveSheet.Protect Password:="şifreniz"
Ali kardeşim, sanırım 2 nci sorunun cevabını hallettik sayenizde. Gerçi kod görüntüle denildiğinde koruma şifremiz de ortaya çıkacak ama sanırım başka yolu yok. İlginize teşekkür ederim....

Ali

Uzman
Excel Vers. ve Dili
Gerçi kod görüntüle denildiğinde koruma şifremiz de ortaya çıkacak ama sanırım başka yolu yok. İlginize teşekkür ederim....
Alt+F11 VBA düzenleyiciyi açın.

Tools-VBA Project Properties-Protection-Password ve Confirm Password kısımlarına bir şifre verip tamamı tıklayın.Kaydedip çıkın dosyayı tekrar açtığınızda VBA'daki kodlarınız gözükmeyecektir.

Excel Vers. ve Dili
Office Excel 2003
TÜRKÇE
Bu durumda dosyayı her seferinde bir parola ile açmak gerekiyor sanırım. Bu dosyayı başkaları kullanacağı için onların da şifreyi bilmesi gerekecek.
Tekrar teşekkür eder, saygılar sunarım....

Ali

Uzman
Excel Vers. ve Dili
Bu durumda dosyayı her seferinde bir parola ile açmak gerekiyor sanırım. Bu dosyayı başkaları kullanacağı için onların da şifreyi bilmesi gerekecek.
VBA korumasından bahsettim.Dolayısıyla dosya koruması ve VBA koruması farklı şeyler.

Excel Vers. ve Dili
Office Excel 2003
TÜRKÇE
Pardon Ali kardeşim, haklısınız. Sanırım ben yanlış anladım.... Saygılarımla....