Soru Belirli Hücreler Eşdeğer İse Değer Aktarma ve Excel ve Pivot Tabloda Hücre Sayısı Alma Sorunları

pulsarXX

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Office Proffessionel Plus Excel 2016
Fransizca
English
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
20-09-2024
Excel çalışma sayfamda iki temel problemim bulunmakta:
  1. Değer Aktarma Sorunu: Belirli sütunlardaki hücrelerin değerleri eşdeğer olduğunda, bu eşdeğer değeri başka bir hücreye aktarmak istiyorum. Özellikle G85, J85 ve M85 sütunlarındaki hücrelerin değerleri eşit olduğunda, M85'deki değeri L85'e aktarmak istiyorum. Örnek veri setim şu şekildedir:

G85'te "Ytut",
J85'te "mba-u6",
M85'te "2" bulunmaktadır.

G85'te "Ytut", J85'te "mba-u6", M85'te "2" bulunmaktadır.

Bu şartlara göre L85 hücresine "2" değerinin gelmesini bekliyorum.
  1. Pivot Tablo Sorunu: L sütununda veri bulunan hücre sayısını pivot tablo ile toplamak istiyorum. Ancak pivot tabloya eklediğimde değerlerin/tum hücrelerin toplamını almak yerine, veri olan hücrelerin sayısını nasıl alabilirim?
Kullandığım formüller beklendiği gibi çalışmıyor. Hatta bazı formüllerde hata mesajları aldım. Sorunumu çözmeme yardımcı olabilecek bir yönlendirme yapabilir misiniz?
Teşekkür ederim!

Ekli dosyalar

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Deneyiniz.

L94;
C++:
=COUNT(L2:L92)
L sütununda 2 koşula göre saydırma yapmışsınız. Bu sayma sonucu =1 dediğiniz için L81:L84 arası istediğiniz değeri almayacaktır. =1 koşulunu >=1 derseniz bahsettiğiniz sonucu alabilirsiniz. Bu işinize yarar mı bilemiyorum.

pulsarXX

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Office Proffessionel Plus Excel 2016
Fransizca
English
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
20-09-2024
yaramadi maalesef ama onun oncesinde ilk sorunu çözmem gerekiyor.
tesekkurler, Korhan!