Başka sayfalardan bilgi almak

Excel Vers. ve Dili
Office 2007 Türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
16-10-2019
Benim yapmak istediğim Öğrencilerin ayrı ayrı derslerden doğru, yanlış, net gibi bir takım bilgilerini deneme sınavı sonucu gibi karne bilgilerine aktarmak istiyorum.

Kendim başka bir sayfada karneyi tablo halinede yaptım ardından ilgili hücreye = yazıp diğer sayfadaki gerekli olan bilgiye tıkladım ve karne oluştu. Ama bu sadece bir öğenci için. 300 öğrenci için nasıl yapabilirim bilemiyorum. :dusun:

Bana yardım eder misiniz?

Örnek olarak iki adet sınav sonucu ve yaptığım karne sayfasını ekliyorum.

Excel Vers. ve Dili
office xp
merhaba... karne sayfanızın formatı bu şeklde olmak zorunda mı???

Excel Vers. ve Dili
Office 2007 Türkçe
16-10-2019
merhaba... karne sayfanızın formatı bu şeklde olmak zorunda mı???
Format olarak fark etmez ama öğrencilerin bilgileri ( ad soyad sınıf kitapçık her ders için doğru yanlış boş net ve sıralama) olması gerekiyor uğraşıyorum ama bir türlü olmuyor

Excel Vers. ve Dili
office xp
Format olarak fark etmez ama öğrencilerin bilgileri ( ad soyad sınıf kitapçık her ders için doğru yanlış boş net ve sıralama) olması gerekiyor uğraşıyorum ama bir türlü olmuyor
SİZİN DOSYANIZIN YANINA BİR FORMAT YAPTIM BU ŞEKİLDE OLUR MU?? OLURSA İŞİNİZ KOLAY OLUR..

Mdemir63

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Ofis2010 32Bit Türkçe
19-02-2026
Benim yapmak istediğim Öğrencilerin ayrı ayrı derslerden doğru, yanlış, net gibi bir takım bilgilerini deneme sınavı sonucu gibi karne bilgilerine aktarmak istiyorum.

Kendim başka bir sayfada karneyi tablo halinede yaptım ardından ilgili hücreye = yazıp diğer sayfadaki gerekli olan bilgiye tıkladım ve karne oluştu. Ama bu sadece bir öğenci için. 300 öğrenci için nasıl yapabilirim bilemiyorum. :dusun:

Bana yardım eder misiniz?

Örnek olarak iki adet sınav sonucu ve yaptığım karne sayfasını ekliyorum.
Selamlar,

Yeni yılınız kutlu olsun

İstediğiniz böyle birşey mi?
Dosya ekte

Excel Vers. ve Dili
Office 2007 Türkçe
16-10-2019
Selamlar,

Yeni yılınız kutlu olsun

İstediğiniz böyle birşey mi?
Dosya ekte
Ellerine sağlık
ilginize Çok Teşekkür Ederim
Ben Çıktı alıp Öğrencilere vermek istiyorum. onun için tek karne değil kaç öğrenci varsa o kadar karne gerekiyor ve ders sayısı 6 olacak

Mdemir63

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Ofis2010 32Bit Türkçe
19-02-2026
Ellerine sağlık
ilginize Çok Teşekkür Ederim
Ben Çıktı alıp Öğrencilere vermek istiyorum. onun için tek karne değil kaç öğrenci varsa o kadar karne gerekiyor ve ders sayısı 6 olacak
Selamlar,
her bir öğrenci için karne hazırlamanıza gerek yok siz C1 hücresinden numara seçin ve karne üzerindeki değişikliği izleyin.

Kolay gelsin

Not: Hangi dersler eklenecek

Mdemir63

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Ofis2010 32Bit Türkçe
19-02-2026
Selam,
6 dersli olarak hazırladığım dosya ekte

Excel Vers. ve Dili
Office 2007 Türkçe
16-10-2019
Selam,
6 dersli olarak hazırladığım dosya ekte
Yapmak istediğim bir çıktı sayfasında 8-10 öğrencinin karnesini basmak ( ya da sayfaya sığdığı kadar) Eklediğim doyada Örnek öğrenci notları Ve diğer sayfada karne sayfası olarak düzenledim.
Kopyalayıp yapıştırınca karne bilgileri yanlış oluyor.

Mdemir63

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Ofis2010 32Bit Türkçe
19-02-2026
Yapmak istediğim bir çıktı sayfasında 8-10 öğrencinin karnesini basmak ( ya da sayfaya sığdığı kadar) Eklediğim doyada Örnek öğrenci notları Ve diğer sayfada karne sayfası olarak düzenledim.

Selam,
Ekteki dosyaları inceleyip sonucunu bildirirmisiniz ?
Örnek olarak düzenlediğim dosyada kırmızı hücrelerde numaralı seçip o sayfanın çıktısını aldıktan sonra, kırmızı hücrelerde yine okul numaralarını değiştirerek diğer öğrencilerin de bilgilerinin çıktısını alabilrsiniz.

Sizin dosyanızı da düzenlemeye çalıştım

Kolay gelsin

Excel Vers. ve Dili
Office 2007 Türkçe
16-10-2019

Selam,
Ekteki dosyaları inceleyip sonucunu bildirirmisiniz ?
Örnek olarak düzenlediğim dosyada kırmızı hücrelerde numaralı seçip o sayfanın çıktısını aldıktan sonra, kırmızı hücrelerde yine okul numaralarını değiştirerek diğer öğrencilerin de bilgilerinin çıktısını alabilrsiniz.

Sizin dosyanızı da düzenlemeye çalıştım

Kolay gelsin
Merhabalar
Ellerinize sağlık,
İstediğim böyle bir şeydi.
Sizin yaptığınız karneye bir şeyler eklemek istedim ( ders adlarını da not sayfasından almak ve en sonda genel verilerin olduğu kısmı da karneye aktarmak) Ders adları oldu ama genel verilerin alınmasını yapamadım. sayfadaki bütün karneler aynı şekilde olursa istediğimi yapabileceğim. Öğrenci sayısı fark ediyor mu 60 öğrencilik olursa her zaman kullanabilirim diye düşünüyorum.

Son düzenleme:

Mdemir63

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Ofis2010 32Bit Türkçe
19-02-2026
Selam,
Dosyanız ekte, yinede eksiklik olursa tekrar sorun

kolay gelsin

Excel Vers. ve Dili
Office 2007 Türkçe
16-10-2019
İlginize çok teşekkür ederim yapmayı tasarladığım şeyi kendim bir türlü yapamadım. foruma yazınca iki günde apmak istediğimin dahada iyisi gerçekleşti. Burası çok güzel bir yer keşke bütün Türkiye bu forum gibi olsa.
Ellerinize sağlık

Mdemir63

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Ofis2010 32Bit Türkçe
19-02-2026
Rica ederim
İyi çalışmalar

Excel Vers. ve Dili
Office 2007 Türkçe
16-10-2019
Selam,
Dosyanız ekte, yinede eksiklik olursa tekrar sorun

kolay gelsin
Öğrenci karnelerinde şöyle bir sorun var;
Karne sayfasında sol tarafta yer alan öğrenci karnelerinde hiç bir hata yok ama sağ tarafta yer alan öğrenci karnelerinde ( en başta yer alan karnede sorun yok) bir takım sorunlar var. Öğrencilerin karnelerinde hep aynı sayı değei yazdım hata kolay anlaşılsın diye yani 1. sıradaki öğrencinin bütün notları "1" sırasıyla notlarda artıyor fakat 7. sıradaki öğrenciden başlayarak sağ tarafta yer alan karnelerde Matematik, fen ve teknoloji ve sosyal bilgiler notları hatalı
Fomüller, diğer karnelerle aynı olmasına rağmen veri sayfasındaki bilgiler hatalı
yardım ederseniz sevinirim.

Son düzenleme:

Orion1

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Win7 Home Basic TR 64 Bit

Ofis-2010-TR 32 Bit
Düşeyara formülünde aranan değerin adresini yanlış vermişsiniz.$D sütunu olarak vermişsiniz.Osya $N sütunu olmalı mesela atıyorum $N25
mesela:
226 numaralı duygu kaya için ve matematik dersi için Aranan değer adresi $D25 değil $N25 olmalı onu değiştiriseniz düzelecektir.Diğerlerinide kontrol ediniz.Hepsinin aranan değer adreslerini doğru olarak düzeltiniz.!!:cool:

Excel Vers. ve Dili
Office 2007 Türkçe
16-10-2019
Düşeyara formülünde aranan değerin adresini yanlış vermişsiniz.$D sütunu olarak vermişsiniz.Osya $N sütunu olmalı mesela atıyorum $N25
mesela:
226 numaralı duygu kaya için ve matematik dersi için Aranan değer adresi $D25 değil $N25 olmalı onu değiştiriseniz düzelecektir.Diğerlerinide kontrol ediniz.Hepsinin aranan değer adreslerini doğru olarak düzeltiniz.!!:cool:
sayfayı bu şekilde yaptım gene olmadı bir de yukarıdaki mesajımı okursanız

Excel Vers. ve Dili
Office 2007 Türkçe
16-10-2019
sonunda yapabildim teşekkür ederim yardımlarınıza