BAŞKA SAYFADAKİ VERİYİ İSTEDİĞİM HÜCREYE AKTARMAK VE SATIRI SİLDİĞİNDE BİR SONRAKİ SATIRDAKİ YAZAN VERİYİ AKTARMASI

Excel Vers. ve Dili
MİCROSOFT OFFİCE 2013
Öncelikle Merhaba Sitenize yeni üye oldum ve uzun zamandır da takip ediyorum çok güzel bilgi paylaşımları yapılıyor, konuyu doğru başlık altına açmışımdır umarım açmadıysam beni mağdur görün ilgili arkadaşlarım konuyu ilgili başlığa taşırlarsa memnun olurum. Fazla uzatmadan tecrübeli arkadaşların bilgisine ihtiyacım olacak sorum şu ki bir çalışma kitabımda 5 sayfam var ben son sayfanın a2 hücresindeki veriyi ikinci sayfamda belirttiğim hücreye aynı şekilde yazmasını ve cıktı aldıktan sonra son sayfamdaki o satırı silmesini bir sonraki satırdaki verinin bahsettiğim ikinci sayfamdaki belirttiğim hücreye tekrar yazılmasını istiyorum. sorun şu ikinci sayfada belirttiğim hücreyi birkereliğe mahsus yazıyor fakat son sayfadaki satır silindiğinde ikinci sayfadaki hücredeki formül hata veriyor bunu nasıl yapabilirim ? Tecrübeli arkadaşlarım yardımcı olurlarsa çok teşekkür ederim.

Excel Vers. ve Dili
Excel Vers. ve Dili:
Office 2016 TR 64 Bit
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
22/12/2022
Formülle Son sayfadaki yani 5. sayfadaki veriyi sildiğinizde 2.Sayfadaki veri silinir hata oluşmaz.Çıktı almadan kastınız nedir?5.sayfadaki veri formül veya makro ilemi silinecek?kendiniz ellemi siliyorsunuz. Konun daha iyi anlaşılması için soruların cevaplanması gerekli olduğunu düşünüyorum.İsteğinizin formülle olması pek mümkün görülmüyor.Makro ile olabilir.

Excel Vers. ve Dili
MİCROSOFT OFFİCE 2013
Formülle Son sayfadaki yani 5. sayfadaki veriyi sildiğinizde 2.Sayfadaki veri silinir hata oluşmaz.Çıktı almadan kastınız nedir?5.sayfadaki veri formül veya makro ilemi silinecek?kendiniz ellemi siliyorsunuz. Konun daha iyi anlaşılması için soruların cevaplanması gerekli olduğunu düşünüyorum.İsteğinizin formülle olması pek mümkün görülmüyor.Makro ile olabilir.
İlginiz Alakanız için çok teşekkür ederim. Dilerseniz TeamViewer'da verebilirim gsm mail de verebilirim tabi yasak değilse forum kurallarını okumadım henüz durumun biraz acil olduğundan mütevellit bir kaç gecedir sabahlayıp durumu çözmeye ve araştırdığımdan dolayı, dilerseniz gönderebilirim ? sitede bulunan bir makro kodunu denedim fakat beceremedim makrolarla yapılıbilirmi yahut yapılıyor mu hiç bi fikrim yok açıkcası, formül ile olabileceğini düşündüğüm için makro olayına hiç girmedim açıkcası belkide düşündüğüm kadar büyük birşey olmayabilir basit olabilir o sebeple bu şekilde yazmayı uygun gördüğüm için yazdım buyrun ben yinede çalışma sayfamı göndereyim siz inceleyin yapılabilecek bir şey ise çözüme ulaştıralım teşekkür ederim..

Son düzenleme:

Ömer BARAN

Uzman
Excel Vers. ve Dili
Office 2013 ( 32 bit ) TÜRKÇE
(18.03.2020) - Uzman olduğu için tarih geçersiz oldu.
Merhaba.
Aslında istediğiniz işlem ADRES-MEKTUP BİRLEŞTİRME işlemi gibi duruyor.
Önce bu konuyu araştırmanızı öneririm.

Başka bir yöntem de şöyle olabilir ve ben TALEP sayfası üzerinden açıklamaya çalışayım.
-- DATA sayfasınd uygun bir konuma 1 adet GELİŞTİRİCİ menüsünden EKLE >> DEĞER DEĞİŞTİRME DÜĞMESİ ekleyin,
-- Bu düğmeye fareyle sağ tıklayıp DENETİM BİÇİMLENDİRi seçin,
-- Açılan küçük ekrandan en küçük değeri 1, en büyük değer kısmına da DATA sayfasındaki veri satır adeti sayısını (24) yazın,
-- Alttaki HÜCRE BAĞLANTISI kısmına da örneğin $K$1 yazıp işlemi onaylayın.
-- Ardından da TALEP sayfası D3 hücresine de =KAYDIR(DATA!$E$1;DATA!$K$1;0) formülü uygulayın,
-- Benzer formülleri mavi renklendirdiğim sütun adını gösteren harfi değiştirerek, hangi süütundaki bilgi gerekiyorsa o sütunun harfiyle değiştirerek
başka hücrelere de uygulayabilirsiniz (örneğin TALEP sayfası F13 hücresine =KAYDIR(DATA!$C$1;DATA!$K$1;0) gibi).
.

Excel Vers. ve Dili
MİCROSOFT OFFİCE 2013
Merhaba.
Aslında istediğiniz işlem ADRES-MEKTUP BİRLEŞTİRME işlemi gibi duruyor.
Önce bu konuyu araştırmanızı öneririm.

Başka bir yöntem de şöyle olabilir ve ben TALEP sayfası üzerinden açıklamaya çalışayım.
-- DATA sayfasınd uygun bir konuma 1 adet GELİŞTİRİCİ menüsünden EKLE >> DEĞER DEĞİŞTİRME DÜĞMESİ ekleyin,
-- Bu düğmeye fareyle sağ tıklayıp DENETİM BİÇİMLENDİRi seçin,
-- Açılan küçük ekrandan en küçük değeri 1, en büyük değer kısmına da DATA sayfasındaki veri satır adeti sayısını (24) yazın,
-- Alttaki HÜCRE BAĞLANTISI kısmına da örneğin $K$1 yazıp işlemi onaylayın.
-- Ardından da TALEP sayfası D3 hücresine de =KAYDIR(DATA!$E$1;DATA!$K$1;0) formülü uygulayın,
-- Benzer formülleri mavi renklendirdiğim sütun adını gösteren harfi değiştirerek, hangi süütundaki bilgi gerekiyorsa o sütunun harfiyle değiştirerek
başka hücrelere de uygulayabilirsiniz (örneğin TALEP sayfası F13 hücresine =KAYDIR(DATA!$C$1;DATA!$K$1;0) gibi).
.
İlginiz için teşekkür ederim verileri aktarıyor fakat değer değiştime düğmesine tıklandığında değer değişmiyor ve sanırım şurada bir hata yapıyorum

"-- Alttaki HÜCRE BAĞLANTISI kısmına da örneğin $K$1 yazıp işlemi onaylayın." bahsettiğiniz bu sıradaki işlemde $K$1 neden yapıyoruz orayıda anlamadım yaptığımda ve değer değiştime düğmesine tıkladığımda değerler değişmiyor K1 hücresine sayı ekliyor her tıkladıkça sayaç gibi saymaya başlıyor :/

Ömer BARAN

Uzman
Excel Vers. ve Dili
Verdiğim formüllerdeki DATA$K$1 kısmını, değer değiştirme düğmesinin DATA sayfasına eklendiği ve
bu sayfadaki K1 hücresiyle ilişkilendirildiği varsayımına göre yazdım.
Düğme başka bir sayfada veya başka bir hücreyle ilişkilendirilmişse formüllerdeki DATA!$K$1 kısımlarını buna göre düzeltmelisiniz.

Aslında belgenizde işlemi uygulmıştım ama kendinizin yapmasının daha faydalı olacağını düşünerek belgeyi eklemedim.
Olmadı/halledemedim derseniz belgeyi ekleyeyim.
.

Excel Vers. ve Dili
MİCROSOFT OFFİCE 2013
Verdiğim formüllerdeki DATA$K$1 kısmını, değer değiştirme düğmesinin DATA sayfasına eklendiği ve
bu sayfadaki K1 hücresiyle ilişkilendirildiği varsayımına göre yazdım.
Düğme başka bir sayfada veya başka bir hücreyle ilişkilendirilmişse formüllerdeki DATA!$K$1 kısımlarını buna göre düzeltmelisiniz.

Aslında belgenizde işlemi uygulmıştım ama kendinizin yapmasının daha faydalı olacağını düşünerek belgeyi eklemedim.
Olmadı/halledemedim derseniz belgeyi ekleyeyim.
.
Rica ediyorum lütfen paylaşırsanız bende hem eksiklerimi görmüş hemde hatalarımı düzeltip geliştirmeye çalışacağım.

Ömer BARAN

Uzman
Excel Vers. ve Dili
Konu sahibinin özel isteği üzerine eklediğim dosyayı sildim.
Önceki cevaplarımdaki açıklamaların yeterli olduğunu sanıyorum.
.

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
MİCROSOFT OFFİCE 2013
Konu sahibinin özel isteği üzerine eklediğim dosyayı sildim.
Önceki cevaplarımdaki açıklamaların yeterli olduğunu sanıyorum.
.
Öncelikle araştırmamın uygulama aşamasında yardımlarını esirgemeyen Ömer Baran beye ilgi ve alakasından dolayı, bilgi ve tecrübesinden dolayı beni anlayışla karşıladığı için sonsuz kez TEŞEKKÜR EDERİM.