B sütunundaki son dolu hücreye git ve bu dolu hücreden itibaren sildirmek istiyorum.

Excel Vers. ve Dili
OFFICE 2016
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
02-03-2024
komple formüllü olan B sütundaki formülleri kopyalayıp aynı yere değerleri yapıştırma

Değerli arkadaşlar

Örnek olarak

a2 hücresine ; =EĞER(B2="";"";A1+1) formülü gibi bir formül koyuyorum. B2 boş olduğu zaman doğal olarak A2'de boş oluyor ve ben bunu A sütununa yukarıdan aşağı doğru örnek 500 satıra uyguluyorum. Tabiki belli bir hücreden sonra B sütununda herhangi bir değer olmadığı için A sütunundaki hücreler boş çıkmaya başlıyor. Sonra A2'den A500'e kadar (500 satır olduğu için) kopyalayıp yine aynı yere Değerleri Yapıştır yapıyorum ama formülüme göre boş olan hücrelerin değerleri yapıştırınca boş olarak çıkması lazımken A1 hücresindeyken END+alt Ok yaptığım zaman en son satır olarak A500'e gidiyor. Diğer hücreleri sanki doluymuş gibi görüyor. Ben formüle göre boş olan hücrelerin kopyalanıp tekrar üzerine Değerleri yapıştır dediğim zaman boş olmasını istiyorum. Bu konuda yardımlarınız bekliyorum.

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
excel 2003
Örnek Dosya

Örnek Dosyani Gonderirmisin Yardimci Olalim.

Excel Vers. ve Dili
OFFICE 2016
02-03-2024
buyrun ekli dosyayı ekte sunuyorum.

Excel Vers. ve Dili
OFFICE 2016
02-03-2024
Örnek dosyayı kabul etmemiş çünkü office 2007'nin excel uzantısı xlsx olmuş yeni farkettim . Bu sebepten dolayı dosyayı .rar yaptım. Bilgilerinize sunarım. Bu konuyu admine bildireyim.

İdris SERDAR

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Excel, 365 - İngilizce
Örnek dosyayı kabul etmemiş çünkü office 2007'nin excel uzantısı xlsx olmuş yeni farkettim . Bu sebepten dolayı dosyayı .rar yaptım. Bilgilerinize sunarım. Bu konuyu admine bildireyim.

İyi de...

Herkeste Office 2007 var mı?

Nasıl açacak dosyayı?

...