Aynı olan sayılar

Benim sizden ricam gönderdiğim ekte sayfa 1 de olan A sütününda olan numaralar var sayfa 2 de aynı numaralar var A sütününda bu numaralar ortak nokta sayfa 1 de 31. satıra kadar kişiler var sayfa2 de 23. satıra kadar. Beni isteğim sayfa birde olan numaraların sayfa 2 de olan numaralar ile karşılatırıp sayfa 1 ile sayfa 2 de aynı numaraları bulup sayfa birdeki bilgileri sayfa 2 de aynı olan numaraların karşısına j sütünunda itibaren yazdırmak sayfa 1 de satır sonuna kadar ne bilgi varsa sayfa 2 ye aynı olan numaranın karşısına j sütünündan itibaren yazdırmak. Bunu makro ile yapmak mümkünmüdür yardımcı olursanız cok sevinirim.Þimdiden çok tşk. :hey:

T

TRABLUS

Misafir
Bunun için makrodan önce düşeyara formülü ile yapmak da mümkün. Bunun için yukarıda ara butonuna basınız ve aranan kelimeler kısmına düşeyara or vlookup yazınız. Ã?nünüze bayağı bir örnek gelecektir.
Ayrıca profil ayarınızdan imza kısmına Office dili ve versiyonunu ekleyiniz. Veya aşağıda ki linkteki dosyayı indirin ve açın.

http://www.excel.web.tr/download.php?id=10193

Sayın TRABLUS baktım ama bir türlü çözüm üretemedim gönderdiğim ekte yardımcı olurmusunuz. :(

veyselemre

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Pro Plus 2021
[vb:1:ebab1ad372]Sub AKTAR()
Set s1 = [Sayfa1]
Set s2 = [Sayfa2]
s1.Select
s1_son = s1.[A65536].End(3).Row
S2_SON = s2.[A65536].End(3).Row

For x = 2 To S2_SON
For y = 2 To s1_son
If s1.Cells(y, 1) = s2.Cells(x, 1) Then
For z = 2 To 11
s2.Cells(x, z + 8) = s1.Cells(y, z)
Next z
Exit For
End If
Next y
Next
s2.Select

End Sub

[/vb:1:ebab1ad372]

T

TRABLUS

Misafir
İstediğiniz şekilde ektedir. Formüllere bakıp düşeyara ile ilgili birşeyler kafanızda oluşturabilirsiniz.

çok sağol ikisde iyi çalışıyor veyselemre beyin yaptı ile yapmak istiyorum makro ile yapmak veyselemre bey şimdi sayfa 1 de K Sütününa kadar alıyor eğer ben sayfa 1 de son sütüna kadar olan son sütüna kadar alsa olurmu yani son sütüna kadar ne varsa 2 sayfaya aktaracak gerçekten çok güzel omuş elinize sağlık. :bravo:

Sn. veyselemre bey ben şunu fark ettim mesela sayfada aktarılacak olan bilgilerde sütün veya satırda her hangi bir hücre boş olduğu zaman o hücreden sonrasını almıyor yani A3 bir bilgi var A4 bir bilgi var A5 hergangibir birşey yok Ama A6 hücersi dolu A5 boş olduğu için A6 daki bilgi alınmıyor diğer sayfaya akataramıyorum. Buna bir çözümüzün olabilirmi İyi çalışmalar şimdiden tşk. ederim yardımınızı bekliyorum :hey:

veyselemre

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Pro Plus 2021
[vb:1:cbf0efcbeb] For z = 2 To s1.Cells(y, 256).End(xlToLEFT).Column [/vb:1:cbf0efcbeb]
DENEYİN

İyi günler ben şimdi Sn veyselemre beyin yaptığı makro ile işimi görüyordum ama şöyle bir ihtiyaç doğdu normalde sayfa 1 sayfa 2 A sütününda aynı olan sayılara göre yapıyordu ben bunu 3 sorguya sokmak isiyorum eğer A-B-C sütünündaki kişi bilgileri aynı ise aktarma yapsın sayfa 1- 2 de bulunan A-B-C sütünlarını göz önünde bulunduracak bu mümkünmü şimdideb tşk. ederim

veyselemre

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Pro Plus 2021
[vb:1:6faec02d05]Sub AKTAR()
Set s1 = [Sayfa1]
Set s2 = [Sayfa2]
s1.Select
s1_son = s1.[A65536].End(3).Row
S2_SON = s2.[A65536].End(3).Row

For x = 2 To S2_SON
For y = 2 To s1_son
If s1.Cells(y, 1) = s2.Cells(x, 1) and s1.Cells(y, 2) = s2.Cells(x, 2) and s1.Cells(y, 3) = s2.Cells(x, 3)Then
For z = 4 To 11
s2.Cells(x, z + 6) = s1.Cells(y, z)
Next z
Exit For
End If
Next y
Next
s2.Select

End Sub[/vb:1:6faec02d05]