Aynı hücredeki rakamlardan olmayanları bulup sıralama.

Excel Vers. ve Dili
.
Herkese merhaba,

Aranıza yeni katılan acemi bir excel kullanıcısı olarak cevap aradığım ancak bir türlü cevabını bulamadığım bir sorum var.

Örnek olarak bir hücremde 75718 sayım var. Ben bu sayıda olmayan rakamları farklı bir hücreye geçirip küçükten büyüğe sıralamak istiyorum.

75718 sayısı için örnek verecek olursak 0-2-3-4-6-9 şeklinde farklı bir hücreye yazmak istiyorum. Bazı formülleri denedim ancak beceremedim.

Değerli hocalarımdan bir kardeşiniz olarak yardım bekliyorum. Şimdiden herkese teşekkür ederim.

Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 / Türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
19-09-2023
Merhaba
Excel sürümünüz yeni ise ekli formülü deneyebilir misiniz?
Kod:
=+ARALIKBİRLEŞTİR(BENZERSİZ(EĞER(EĞERHATA(MBUL(SATIR($A$1:$A$10)-1;$A$1);0)>0;"";SATIR($A$1:$A$10)-1);0;1)&"-")

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
.
Merhaba
Kod:
=+ARALIKBİRLEŞTİR(BENZERSİZ(EĞER(EĞERHATA(MBUL(SATIR($A$1:$A$10)-1;$A$1);0)>0;"";SATIR($A$1:$A$10)-1);0;1)&"-")
Hocam teşekkür ederim öncelikle. Şuanda bilgisayar başında değilim en kısa sürede deneyip sonucunu buraya yazarım. Tekrardan teşekkür ederim.

Excel Vers. ve Dili
.
Merhaba
Kod:
Merhaba tekrardan.

Formülü uyguladım ancak ben beceremedim sanırım. Dosyayı da indiremiyorum farklı bir şekilde yardımcı olma şansınız var mı?

Veya dosyayı bana bir şekilde gönderebilir misiniz?

Son düzenleme:

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Merhabalar,

Size verilecek doğru cevaplar için kullandığınız ofis sürümü ve dili bilgisi önemlidir. Fakat siz bu bilgiyi profilinizde boş bırakmışsınız.

Önerilen çözüm Ofis 365 içindir.

Excel Vers. ve Dili
.
Merhabalar,

Size verilecek doğru cevaplar için kullandığınız ofis sürümü ve dili bilgisi önemlidir. Fakat siz bu bilgiyi profilinizde boş bırakmışsınız.

Önerilen çözüm Ofis 365 içindir.
Merhaba Korhan bey,

Aktif olarak Office 365 sürümünü kullanıyorum zaten.

Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 / Türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
19-09-2023
çalıştığınız dosyayı siz paylaşın isterseniz bakalım.

Excel Vers. ve Dili
.
Excel Vers. ve Dili
Excel 365 Türkçe
Merhaba Deneyiniz.

Kod:
=METİNBİRLEŞTİR("-";;FİLTRE(SIRALI(10)-1;EYOKSA(KAÇINCI(SIRALI(10)-1;--PARÇAAL(A1;SIRALI(UZUNLUK(A1));1);0))))

Excel Vers. ve Dili
Excel 365 Türkçe
Dosyanızı incelemedim ilk mesajdaki sorunuza istinaden cevapladım ve yazdıklarınıza istinaden deneme yaptım oluyor... İşlev geçerli değil hatasını almamanız lazım. çünkü kullanılan işlevler sadece 365 e özgü değil Office 2021 de bile çalışır.

Excel Vers. ve Dili
.
Dosyanızı incelemedim ilk mesajdaki sorunuza istinaden cevapladım ve yazdıklarınıza istinaden deneme yaptım oluyor... İşlev geçerli değil hatasını almamanız lazım. çünkü kullanılan işlevler sadece 365 e özgü değil Office 2021 de bile çalışır.
Dediğim gibi hocam işlev geçerli değil hatası almaktayım. Eğer bakmak isterseniz aşağıya dosyanın linkini bırakıyorum. Teşekkür ederim. https://easyupload.io/47tquo

Excel Vers. ve Dili
.