Aynı değerlerde yazıyorsa otomatik toplasın

Excel Vers. ve Dili
xp tr
Merhaba

Ek te bir dosya var.Bu dosya da 22 tane kayıtlı aynı veya farklı isimler var.Bu isimlerdeki aynı kayıtlardaki rakamlar otomatik toplanmalı ve farklı bir sayfaya veya aynı yerde farklı bir hücreye en çok satılandan en aza doğru süzülmeli.

Sayfaya satılan ürün ve metresi girildiği zaman eğer bu kodda bir ürün daha önceden satışı yoksa tekrar sıfırdan o oluşturduğumuz hücrelere satış miktarına göre en tepesine veya ortasına veya sonuna yerleştirmeli.

Böyle birşey yapabilmek mümkün müdür?

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Selamlar,

Ekte örnek dosyanızda gerekli düzenlemeleri yaptım. İki çeşit tablo oluşturdum. Birinci tablo kod ile oluşmaktadır. İkinci tablo ise özet tablo ile oluşmaktadır. İsteğinize göre seçim yapıp kullanabilirsiniz. A ve B sütunlarına veri girişi yaptıkça tablolar kendini otomatik olarak güncelleyecektir. Umarım faydası olur.

Excel Vers. ve Dili
xp tr
Teşekkür ederim çok işime yaradı.

Emeğine sağlık.

Selamlar,

Ekte örnek dosyanızda gerekli düzenlemeleri yaptım. İki çeşit tablo oluşturdum. Birinci tablo kod ile oluşmaktadır. İkinci tablo ise özet tablo ile oluşmaktadır. İsteğinize göre seçim yapıp kullanabilirsiniz. A ve B sütunlarına veri girişi yaptıkça tablolar kendini otomatik olarak güncelleyecektir. Umarım faydası olur.