aylık istatistik

Excel Vers. ve Dili
2003 TR
Selamlar Arkadaşlar
_ Userform üzerinden iki tarih arası seçerek kayıt yapan kişilerin ay içerisinde kişi bazında kaç kayıt yaptığını,
_ İşi yapan kişilerinde ay içerisinde kişi bazında kaç adet iş yaptıklarını aylık toplam alabilirmiyiz?
Teşekkürler.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003, 2007, 2010 (TR)
Merhabalar,

Userformun tasarladığınız şekilde kodlamak baya uğraştırıcı olur.

Neden, istatistikleri görüntülemek (raporlamak) için, Label ve TextBox kullanıyorsunuz? Listbox, Listview, Spreadsheet her neyse ... çok daha gelişmiş ve esnek araçlar kullanabilirdiniz. Bunları kullanmamak için özel bir nedeniniz var mı?

Excel Vers. ve Dili
2003 TR
Sayın Ferhat Bey
Nedenim olmazmı
ACEMİLİK
Keşke yazdığınız nesnelerin esnekliğini bir kafam alsa AHHHHHHH bir alsa.
Bu arada istatistik sayıları siteden aldığım formüllerele yapabildim ama gerisi inanın nafile.Yardım ederseniz sevinirim gerçekten.
Saygılarımla.

Excel Vers. ve Dili
Ekteki dosyayı inceleyiniz.

NOT : DTPicker nesnesi kullanılmıştır. Bilgisayarınızda, kullanılabilir değilse, ilgili kütüphaneyi yüklemeden hata mesajı alabilirsiniz.

Excel Vers. ve Dili
2003 TR
Sayın ferhat bey
DTpicker dediğiniz gibi sorun oldu.Siteden ve google dan birçok arama ve indirme yapmama rağmen dosyamı açamadım.Acemi olmak çok kötü inanın.Anlatılanlarıda anlayamıyorumki yapabileyim.Çözümünüz için teşekkür ederim.
Saygılarımla.

Excel Vers. ve Dili
DtPicker'ın kullanılabilir olması için; MSCOMCT2.ocx dosyasının C:\Windows\System32 dizinin altında bulunması gerekiyor.

Tarih girişlerinde büyük bir kolaylık sağlar.

Sizin projenizde, Textbox'lara sabit bir formatta veri girişi yapmak her zaman mümkün olmayabilir. Eğer Textbox kullansaydık size bir sürü kısıtlama getirmem gerekebilirdi. Yok "aralara nokta koyun", yok " / işareti kullanmayın", yok "Yılı 4 haneli girin" falan gibi ... DTPicker ocx dosyasını forumda da ismiyle aratın, bulabilirsiniz.