Ay Sonu MÜŞterİnİn Toplam Tutarini Nasil Hesaplayabİlİrİm

Excel Vers. ve Dili
exce 2003
EKTE GÖNDERMİŞ OLDUĞUM DOSYADA GÜNLÜK KASALARIMIZ VAR BU KASALARDAKİ KART NOLARINA GÖRE MÜŞTERİNİN AY SONUNDAKİ TOPLAM TUTARINI DOSYADAKİ İNDİRİM ADINDAKİ SAYFAYA OTOMOTİK OLARAK MÜŞTERİNİN KART NOSUNA GÖRE TUTAR BÖLÜMÜNE ATACAK VE DAHA ÖNCEKİ HESABININ ÜZERİNE EKLEYECEK BUNU NASIL YAPABİLİRİM YARDIMCI OLABİLİRMİSİNİZ. YANİ MÜŞTERİNİN AYLIK TOPLAM TUTARINI BAŞKA BİRSAYFADA KART NUMARALARINA GÖRE TOPLATMAK İSTİYORUM. ŞİMDİDEN YARDIMLARINIZ İÇİN TSK EDERİM.:yardim:

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Ekli dosyayı inceleyin.

muygun

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel-2003 Türkçe
ekli dosyayı inceleyin
[sorunuzu pek anlıyamadım ama (birden fazla kasa sayfası var)]

Excel Vers. ve Dili
exce 2003
galiba baya bir devrik cümle kurmuşum. neyse kusra bakmayın. benim asıl istediğim mesela a-011 nolu kart sahibinin ay sonnda toplam tutarını görmek. yani diğer sayfalardan o kart nosunu bularak indirim sayfasındaki o kart nosuna aktaracak.

Excel Vers. ve Dili
exce 2003
galiba baya bir devrik cümle kurmuşum. neyse kusra bakmayın. benim asıl istediğim mesela a-011 nolu kart sahibinin ay sonnda toplam tutarını görmek. yani diğer sayfalardan o kart nosunu bularak indirim sayfasındaki o kart nosunun karşısındaki tutara aktaracak aktaracak.

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
galiba baya bir devrik cümle kurmuşum. neyse kusra bakmayın. benim asıl istediğim mesela a-011 nolu kart sahibinin ay sonnda toplam tutarını görmek. yani diğer sayfalardan o kart nosunu bularak indirim sayfasındaki o kart nosuna aktaracak.
Benim üstteki mesajda verdiğim dosyayı sanırım incelemediniz. Dediğiniz işlemi yapıyor.

Excel Vers. ve Dili
exce 2003
Benim üstteki mesajda verdiğim dosyayı sanırım incelemediniz. Dediğiniz işlemi yapıyor.

gördüm inceledim. makro kullanarak yapmışsınız. ama şöyle bir sorun var eğer ikkat ettiyseniz. kart nolarını karşılaştırarak toplam almıyor. yani 4 satırdan başlayarak tüm rakamların toplamını alıyor. mesela a-011 nolu kart numarasının en son kullanılan bölümüne kadar hersayının toplamını alıyor. diğerlerindede aynı sayıları üzerine aktarak topluyor. yani burada kart nolarını birbirine karşılaştırarak daha sonra sadece o satırdaki toplamları alacak. yani aradaki satırlarında toplamını almayacak.