askerler için nöbet programi !

Excel Vers. ve Dili
2007 turkce
arkadaşlar şoyle bir istegim var ücreti neyse verilecektir ...

Şimdi bizim burada Lojman 1 Lojman 2 nizamiye 1 nizamiye 2 ve kogus nobeti olmak üzere 5 tane yerimiz var.

saatler sabah 04:00 dan aksam 18:00 kadar 3 saat aksam 18:00 den sabah 04:00 a kadarda 2 saat .

iste 150 * 200 asker var kogus nobetleri de normalde sabah 7 den aksam 8 e kadar bir kisi aksam 8 den sonra sabah 6 ya kadar iste 2 saat arayla tutucaklar.

programa ayrica birde kistas girmeliyiz mesala söförler aksam tutucak personel subede calisanlar 1 gün tutuacak 1 gün tutmicak ceza alanlara ayrica istenilen saat arliginda nöbet yazilcak ve iste izinli olan revirde olan hastanede olanlari ayircak onlar yerine baskalarini yazicak.

ayrica 3 kiside hazir kita halinde aksam 8 den sabah 6 ya kadarda hazir olucak yarinin hazir kitasinida göstericek

personelde calisanlari söför olanlari rdm olanlari ve hasta izinli olanlari hazir kita olmicak sekilde ayarlamali..

ücreti ne ise havale seklinde buradan is bankasi ve ya baska bankalara yapabilirim arkadaslar yardiminiza ihtiyacim var.

Excel Vers. ve Dili
2007 turkce
arkadaslar 62 kisi okumus yokmu yapicak birisi ihtiyacim var.

Excel Vers. ve Dili
EXCEL 2010 & ACCESS 2007 ENGLISH
Şahsi fikrimi söylüyorum, hocalarımın belki daha iyi bir fikri vardır:

Askerliğimi jandarma olarak yapmış birisi olarak, yukarıda anlattığınız sistemi çok iyi biliyorum. Rdm'ler, hazır kıta vs.vs. Ancak istemiş olduğunuz program bence access'de bir veritabanı ile yapılabilir. Bahsettiğiniz kriterleri 150-200 askere dağıtmak, daha sonra o kriterlere göre o askerleri nöbet yerlerine dağıtmak. Ayrıca, askerler tezkere aldıkça ve yenileri geldikçe o listenin update edilmesi gerekecek çünkü her gelen askerin kriteri farklı olacak. RDM bir askere koğuş nöbeti tutturabilirsiniz ama nizamiye nöbeti tutturamazsınız. Yeni gelenlere göre listenin her zaman update tutulması gerekecek. Bence bu access üzerinde çalışması gereken bir veritabanı.

Biraz daha ayrıntı verirseniz, tam asker sayısı ve özellikleri bir excel dosyasında gönderin. Onun üzerinde işleme başlanabilir. Ben konuda elimden geldiği kadarıyla size yardımcı olmaya hazırım. Ama lütfen kişilerin listesini ve özelliklerini gönderin. Ve nöbet saatlerini daha ayrıntılı olarak gönderin.

Excel Vers. ve Dili
2007 turkce
peki kardesim saolasin ben en yakin zamanda gonderecegim.