Arkadaslar sayfalari birlestirebilmem konusunda yardimmmmmmm

Degerli Arkadaslar.
Excel 2002 turkce versiyonunda calisiyorum. Bir dosyadaki calisma kitaplari arasinda nasil baglanti kurabilirim. Ornegin bira calisma sayfam var ve bu sayfamin adi *ANA STOK* digr calisma sayfalarimin adi *GUNLUK CIKISLAR* ve *GUNLUK GIRISLER* ben bu calisma sayfalari arasinda baglantiyi nasil ve hangi formulle yapacagim? Ornegin *GUNLUK CIKISLAR*i yaptigim zaman *ANA STOK*tan dusecek ve *GUNLUK GIRISLER* kismina veri girdigim zaman benim *ANA STOK* sayfam nasil guncellesecek ve gunluk girisi ve cikisi yaptigim zaman bu calisma sayfasini *ANA STOK* sayfamla nasil aktif hale getirecegim bu konuda bana bilgi verebilirseniz sevinirim.
Herkese iyi calismalar dilegiyle.

Hüseyin

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 - Türkçe
Sayın servet,
makro kullanabiliyormusunuz?
Bana gönderdiğiniz örnek dosyayı inceledim.
Bu işlemi yapmak için kısa bir makro kodu yazılabilir.
Ancak sizin temel makro bilgilerine sahip olmanız gerekir,
yani makroçalışmanıza ekleyip gerekirse bir butona ekleme gibi.

G

Guest

Misafir
ilk etapta günlük çıkışlar günlük girişler ve Ana stok sayfalarındaki değerleri bir hücrede tuplayın örneğin değerleri C stununda farzedelim ve 1000 satır olsun uygulayacağınız formul =TOPLA($C$1:$C$1000) şeklkinde bu toplamları birbiri ile ilişkilendirmek için ise Ana Stok sayfasındaki stoklarınızın toplandığı hücre(C1001 olarak farzedelim) altına

=C1001-GUNLUK CIKISLAR!C1001+GUNLUK GIRISLER!C1001

Þeklinde diğer sayfadaki toplamları birbiri ile çıkartıp toplarsanız istediğiniz sonuca varabilirsiniz?