Soru Arka plan rengine göre, istediğim sheete verilerin gitmesi

istanbulcahan

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 365 (Türkçe)
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
05-11-2024
Tüm veriler sheetinde bulunan verilerin işlem yaptıkça arka plan sarı veya yeşil renk manuel olarak oluyor. bu verilerin;
arka planı sarı renk olanları sarı veriler sheetine
arka planı kırmızı renk olanları kırmızı veriler sheetine
gitmesini istiyorum. Nasıl yapılabilir.

Ekli dosyalar

Necdet

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Ofis 365 Türkçe
Merhaba,

Aktardıktan sonra veriler silinecek mi?
Silinmeyecekse tekrar aktarıldığında ne olacak

Aktarılan sayfalarda sıra numarası 1 den mi başlayacak?

Yarın bir gün aktarılacak sayfalar çoğaldığında yani renk kodları çoğaldığında hangi rengin hangi sayfaya gideceğini makro bilmiyorsanız siz nasıl günleme yapacaksınız?

Renklerle uğraşmaktansa son sütuna gidecek sayfanın adını yazsanız , bu ada göre koşullu biçimlendirme ile istediğiniz rengi verseniz, daha mantıklı olmaz mı, kodların basitliği ve sizin anlamanız açısından?

gibi gibi aklıma gelen sorular. Bu soruları yanıtlarsanız kodları yazacak arkadaşlara yardımcı olursunuz.

istanbulcahan

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 365 (Türkçe)
05-11-2024
Merhaba,

Aktardıktan sonra veriler silinecek mi?
Silinmeyecekse tekrar aktarıldığında ne olacak

Aktarılan sayfalarda sıra numarası 1 den mi başlayacak?

Yarın bir gün aktarılacak sayfalar çoğaldığında yani renk kodları çoğaldığında hangi rengin hangi sayfaya gideceğini makro bilmiyorsanız siz nasıl günleme yapacaksınız?

Renklerle uğraşmaktansa son sütuna gidecek sayfanın adını yazsanız , bu ada göre koşullu biçimlendirme ile istediğiniz rengi verseniz, daha mantıklı olmaz mı, kodların basitliği ve sizin anlamanız açısından?

gibi gibi aklıma gelen sorular. Bu soruları yanıtlarsanız kodları yazacak arkadaşlara yardımcı olursunuz.
Merhaba,

Sağolasın. Üstadım.

Aktardıktan sonra veriler silinecek mi?Sabit kalacak.
Silinmeyecekse tekrar aktarıldığında ne olacak.

Aktarılan sayfalarda sıra numarası 1 den mi başlayacak?evet

Yarın bir gün aktarılacak sayfalar çoğaldığında yani renk kodları çoğaldığında hangi rengin hangi sayfaya gideceğini makro bilmiyorsanız siz nasıl günleme yapacaksınız? Biraz başlamıştım. Ama yarım kalmıştı. Makroya. Sayfalar çoğalmaz. Sadece sayılar artar.

Renklerle uğraşmaktansa son sütuna gidecek sayfanın adını yazsanız , bu ada göre koşullu biçimlendirme ile istediğiniz rengi verseniz, daha mantıklı olmaz mı, kodların basitliği ve sizin anlamanız açısından? Günde 100 kişi kayıt ediyoruz. Bazı günlerde bu yönünü düşünmemiştim.

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Deneyiniz.

Sayfaların aktif olma olayında kod devreye girecek şekilde ayarladım. Böylece siz ilgili sayfayı açtığınızda veriler dinamik olarak aktarılmış olacaktır.

Ekli dosyalar

istanbulcahan

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 365 (Türkçe)
05-11-2024
Deneyiniz.

Sayfaların aktif olma olayında kod devreye girecek şekilde ayarladım. Böylece siz ilgili sayfayı açtığınızda veriler dinamik olarak aktarılmış olacaktır.
Üstadım.Çok teşekkürler. Emeğine sağlık.