Anasayfa' Ya BaĞlanti OluŞturmak (excel Veya Acces' De)

Excel Vers. ve Dili
excell 2010/Türkçe
Merhaba arkadaşlar,
Ekli dosyada hazırlamış olduğum örnek iki dosya var. Bunlardan biri ana sayfa isminde sabit bir excel dosyası,ikincisi ise müşteri verilerinin bulunduğu müşteri dosyası. müşteri dosyasındaki veriler, ana sayfaya direk bağlantı ile gidiyor, ancak ben müşteri dosyasını, bir klasörde aylık olarak tutuyorum ve ilgili dosyayı her ay save as yaparak müşteri-05-07, müşteri-06-07 vs. şeklinde kayıt ediyorum. böyle olunca ana sayfaya bağlantıyı ay değişince, yeni baştan yapmam gerekiyor. müşteri dosyasını save as yapmak gbi bir mecburiyetim var çünkü aylık olduğu için her ayı başka bir dosyada tutuyorum. Ana sayfa dosyasında zaten farkettiyseniz hücre bağlantıları içeriyor ve save as yapıldığı durumda güncelleme diye bir şey söz konusu değil. Benim istediğim, save as yapsam bile ana sayfada başlık halinde yazmış olduğum sütunların verileri otomatik olarak müşteri dosyasından alsın. Bunu accessde daha göze hitap eder biçimde nasıl yapabilirim. Veya excellde daha düzenli hale nasıl getirebilirim. Uzman arkadaşlardan bilgi rica ediyorum. Şimdiden teşekkürler.
Arkadaşlar ana sayfayı ekledim, müşteri dosyası da bir alt taki yazımda.

Excel Vers. ve Dili
(Ofis 2003-Türkçe)
Merhaba arkadaşlar,
Ekli dosyada hazırlamış olduğum örnek iki dosya var. Bunlardan biri ana sayfa isminde sabit bir excel dosyası,ikincisi ise müşteri verilerinin bulunduğu müşteri dosyası. müşteri dosyasındaki veriler, ana sayfaya direk bağlantı ile gidiyor, ancak ben müşteri dosyasını, bir klasörde aylık olarak tutuyorum ve ilgili dosyayı her ay save as yaparak müşteri-05-07, müşteri-06-07 vs. şeklinde kayıt ediyorum. böyle olunca ana sayfaya bağlantıyı ay değişince, yeni baştan yapmam gerekiyor. müşteri dosyasını save as yapmak gbi bir mecburiyetim var çünkü aylık olduğu için her ayı başka bir dosyada tutuyorum. Ana sayfa dosyasında zaten farkettiyseniz hücre bağlantıları içeriyor ve save as yapıldığı durumda güncelleme diye bir şey söz konusu değil. Benim istediğim, save as yapsam bile ana sayfada başlık halinde yazmış olduğum sütunların verileri otomatik olarak müşteri dosyasından alsın. Bunu accessde daha göze hitap eder biçimde nasıl yapabilirim. Veya excellde daha düzenli hale nasıl getirebilirim. Uzman arkadaşlardan bilgi rica ediyorum. Şimdiden teşekkürler.
Arkadaşlar ana sayfayı ekledim, müşteri dosyası da bir alt taki yazımda.
kardeş gördüğüm kadarıyla dosya tek sayfadan oluşuyor. oda ana syafa isminde.anladığım kadarıyla burada bir ana sayfa birde müşteri dosyası olması gerekiyor. yanı müşteri sayfası.eğer sayfayı ikiyr çıkarırsanız veya müşterinin dosyasını ayrı çalışma sayfası olarak belirtirseniniz, ikisi arasında köprü oluşturusaunuz ve bir düğme ile rahatca birbirine geçiş yapabilirsiniz.

Excel Vers. ve Dili
excell 2010/Türkçe
konuyu pek iyi anlayamamışsın...

selam, kusura bakma arkadaşım ancak sorumu pek iyi anlayamamışsın, benim köprü kurmak yada link atmak gibi bir sorunum yok. Benim sorunum, müşteri dosyasını save as yaptığımda ana sayfa bağlantısını, yapmış olduğum save as dosyasına tekrar bağlamak zorunda kalıyor olmam. Çünkü save as yaptığımda yeni bir dosya adı veriyorum(müşteri-06-07 gibi), dolayısıyla, ana sayfadaki bağlantı önceki dosyayı görüyor ve ben bunları tek tek elle düzeltmek zorunda kalıyorum, demek istediğim bunun daha pratik bir yolu var mı?