Akaryakıt veri aktarma tablosu

Excel Vers. ve Dili
OFFİCE 2007 TÜRKÇE
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
26-06-2020
Arkadaşlar belediye personeli olarak çalışıyorum. Akaryakıt istasyonumuzda bi program ile idare etmeye çalışıyorum ancak aynı bilgileri farklı sayfalara defalarca girmek çok yorucu oluyor hergün. Sitenizi 2 gün önce gördüm. çok güzel bir site. Bana yardımcı olabilirmisiniz diye bende üye oldum. Hazırladığım excel sayfasını ve yardım istediğim konuyu ekte ki dosyada yazdım. şimdiden teşekkür ederim..

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
emekli commore 64 cülerden
office 2007 ile halen flash diskde çalışıyorum access ve excel hastası
Civrilli misin kardeş cevabın evet ise nikfer belediyesine ara bu konuda daha çok eksiğin var benim msn ulaşırsan 2005 yılında akaryakıtcı dostlarıma hazırladığım programı belediyeci kardeşlerimle paylaşabiliriz bazı fikirler verebilirim ve tamamlandığında da yada eksiklerimizin olduğunda veya çıkmaza düştüğümüzde dostlardan yardım isteyelim önce list box ve düğme nasıl yapılır konusunda bilgiye ihtiyacımız olacak sanırım ve bu kadar tablo yeterli değil hergün diğer vardiyalara malzeme teslim etme listesi-tanklara günlük giren akaryakıt miktarı depodaki yağlar günlük satılan yağ veresiyeler listesi peşin verilenler listesi borclular listesi daha birçok tablo yapmanız lazım bir yılda satılan yağ miktarı her vardiyada satılan mallın miktarı ve hergün akaryakıta gelen zam bugün lpg fiyatı şudur uyarıcı yazısı sen bir sonraki vardiya nekadar akaryakıtı teslim ettin her vardiyeda satılan akaryakıtın hangisinden ne kadar kaç para sattın diyecek belediye başkanın sanırım bunları şimdi listede tablo olarak işliyorsun 1 saate yakın pompadan geçen miktarı hesap ediyorsun depodaki yağların kalan miktarını bilmek için ölcüyorsun ve o anda tanker geliyor içine yine mazot ilave edliyor muhasebeci yılda kaç ton altık kaç ton kaldı tankta galiba benim de aklım karıştı tam 2 yıl bu program üzerinde çalıştım komşum için birgün komşu öldü torununa deden sen bilgisayardan anlıyon sen bize de bişe yapıver dediler di dedim torun yüzümüze bile bakmadı ben ise zevk le çalışmış bu programı hazırlarken dedim ya bu program tam değil....vba konusuna ise hiç bilmem. Ama en iyisi program işini access da yapmak en iyisi galiba excelde yapamadığım şeyleri dedim ya access galiba şimdilik en iyisi yani herşeyi yeni baştan başlayıp yapmak ve bilen hocalarımızdan yardım alarak yapmak maddiyatı önem vermeyen dostlardan yardım almak belediyeniz zengin olsa zaten sana program alırlar veya yaptırırlardı ama daha öyle başkan iktidara gelmedi memur diyecek onun istekleri doğrultusunda program yapılacak burada zaten amatör ruhlu benim gibi hg softwareler var ;Sen galiba benim gibi memleketine seven bir insansın ki bana ne dememişsin şimdiden kutlar başarılarının devamını dilerim inşallah dostlar sayesinde sen ve ben isteklerimize kavuşacağız tabii bu siteden kovulmazsak ;sonun da bir belediyeci buldum oh be...

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
OFFİCE 2007 TÜRKÇE
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
26-06-2020
:)

hgsoftware ... evet çivril liyim.. akaryakıt istasyonumuzun hesap takibini ben yapıyorum. yukarda söylediğiniz gibi..
vardiya devir işlemleri..
kasa takibi...
tankların o anki durumları..
muhasebe ye gidecek olan raporlar..
yağ stok formları
akaryakıt alış - satış - stok ve kar 'ı izleme cetvelleri

hepsini farklı farklı excel dosyalarında izliyorum. bir yere yazarak her taraftan bağlantı yapmak vba gerektiriyor. o da bende yok. günlük işlemler açısından baya zaman alıyor ama ne yapayım. ben bu kadar becerebildim..

size özel mesaj gönderiyorum .. msn ve cep numara mı .. bana ulaşırsanız sevinirim.. (( bu arada benim yaşım 22 :D ))

Birkaç yıl önce bende ilçemizdeki akaryakıt istasyonları için böyle bir çalışma yapmıştım.Basit ama kullanışlı bir çalışmaydı, bizim çıraklık dönemimizdi tabiki. Zannedersem şuanda da kullanıyorlar. Size uyarmı bilmem ulaşırsan mail adresine gönderebilirim.