ağırlıklı ortalamaları yukarı kesenleri nasıl bulabiliriz

Excel Vers. ve Dili
Ofis xp
Arkadaşlar gerçekten çok güzel çalışmalar yapılıyor burada.Ben EXEL nasıl kullanılır pekbilmiyorum.Ama bugün burada o kadar güzel şeyler var olduğunu gördüm ve exelin bukadar işe yaradığınıda bilmiyordum artık her gün buraya uğrayacağım birşeyler öğrenmek için.İnanın amacım hazıra konmak değil birşeyler öğrenmek ve uygulamaktır

Şimdilik sizden birşey rica edeceğim.Yardımcı olursanız çok memnun olurum.
size istediğim şeyi örnek vererek açıklamaya çalışayım.

Ben borsa ile ilgileniyorum.ve bir kağıdın günlük ağırlıklı ortalaması olur.bu ortalamaları girdiğimde kağıdın 1,3,5,7,9,14,21,50,100 ve 200 günlük ağırlıklı ortalamalarının otomatik olarak oluşmasını ve o günkü kapanış fiyatının hangi ortalama üzerine çıktığını veya o ortlamanın altında kapanış yaptığını gerek uyarı gerek rapor olarak liste halinde vermesini istiyorum.

Anlamadığım için çok zor görünüyor bana göre yardımcı olursanız sevinirim

Excel Vers. ve Dili
2003 TR
Bunu örnek bir excel tablosunda yapıpta neler istediğinizi yazarsanız size daha kolay yardımcı olabiliriz

Excel Vers. ve Dili
Ofis xp
EXEL ÜZERİNDE NASIL YAPILIR BİLMİYORUM DAHA DOĞRUSU EXELİ BURAYA ASIL GÖNDERİRİM BİLMİYORUM.AMA AŞAĞIDA GÖSTERMEYE ÇALIŞAYIM.BİRKAÇ ÖRNEK VEREYİM.

ÜRÜNÜN İSMİ 02/01/06 03/01/06 04/01/06 05/01/06 06/01/06
kap.fiyat kap.fiy kap.fiy kap.fiy kap.fiy
A ÜRÜNÜ 120 119 118 117 120
B ÜRÜNÜ 650 649 648 647 648
C ÜRÜNÜ 320 318 316 314 320

yukarıda belirttiğim şekilde maunel olarak fiyatları giriyorum ve bunun neticesin
de son sırada yer alan fiyatın bir önceki fiyattan yüksek olanlarını exelde tesbit etmek istiyorum aynı zamanda tam tersi olanlarını diyelim.Bu yüksek ve düşük olanları ayrı sayfada veya aynı sayfada kırmızı yeşil renktede görünse olur yeterki bana bunu göstersin.bu çalışma için yardımcı olursanız sevnirim