ado ile logo sql veritabanı bağlantısı

maliex

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
professional plus 2016-türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
23-09-2025
Arkadaşlar merhaba,

ado ile logotiger sql veritabanından ekteki dosyada belirtilen ekstre formatına ilişkin sorguya ihtiyacım var...

sorguyu olabildiğince yalın olması lazım...kod satırlarında açıklamalarda olması lazım... (öğrenmeye çalışıyorum)....ücret karşılığındada olabilir

tşkler

Ekli dosyalar

Haluk

𐱅𐰇𐰼𐰚
Excel Vers. ve Dili
64 Bit 2010 - İngilizce
+
Google Sheets
+
JScript
Dosyanızda yapılacak sorguya ilişkin bir kriter yok. Yani veri tabanından, hangi kritere uyan veriler alınıp da Excel'e listelenecek ?

.

maliex

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
23-09-2025
merhaba haluk bey
"cari hesap kodu" .......sorgunun içindede belirtilecek--hücredende alabilir opsyonel olucak...
--logo sql bağlantıayarları kod içinde olucak(sayfadan hücreden değil)

Haluk

𐱅𐰇𐰼𐰚
Excel Vers. ve Dili
64 Bit 2010 - İngilizce
+
Google Sheets
+
JScript
Anladım.... ben Logo kullanmadığım için bilemiyorum ama, eğer veri tabanınız Access veya Excel falan olsaydı yardımcı olurdum.

.

maliex

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
23-09-2025

koboy

Altın Üye
22-08-2024
Arkadaşlar merhaba,

ado ile logotiger sql veritabanından ekteki dosyada belirtilen ekstre formatına ilişkin sorguya ihtiyacım var...

sorguyu olabildiğince yalın olması lazım...kod satırlarında açıklamalarda olması lazım... (öğrenmeye çalışıyorum)....ücret karşılığındada olabilir

tşkler
Merhabalar logo SQL üzerinden veri hazırlıyorum istediğiniz tam olarak belirtesiniz
Yardımcı olurum faturadan mı çekilecek muhasebe kısmından mı gcb beyanname no nereden geliyor bilgi verirseniz size ücretsiz yardımcı olurum

maliex

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
23-09-2025
ekteki dosyada belirtilen aslında logoda ki cari hesap ekstresi(muhasebe hesaplarındaki muavin istemiyorum)…ek olarak eğer ekstrede eğer ihracat faturası yer alıyor ise ilgili faturanın gçb nosunuda ayrı bir sutunda göstermesi .gçb no ise ihracat modulunde yazılı, logodaki sql karşılığı “ınvexım” tablosunda sanırım

çok tşklr

koboy

Altın Üye
22-08-2024
ekteki dosyada belirtilen aslında logoda ki cari hesap ekstresi(muhasebe hesaplarındaki muavin istemiyorum)…ek olarak eğer ekstrede eğer ihracat faturası yer alıyor ise ilgili faturanın gçb nosunuda ayrı bir sutunda göstermesi .gçb no ise ihracat modulunde yazılı, logodaki sql karşılığı “ınvexım” tablosunda sanırım

çok tşklr
Cuma gününe kadar dönüş yaparım

koboy

Altın Üye
22-08-2024

çok tşklr
merhabalar istediğiniz dosyayı hazırladım

makbuz no fatura no diye ayarmadım cari hareketlerden çekitğim için belgo noda hepsi geliyor
server bilgilerinizi girmeniz yeterli olacaktır

Ekli dosyalar

maliex

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
23-09-2025
üstadım çok teşekkür ederim...

ayarları yaptım ..cari listeyide getiriyor ancak veri çek e tıklayınca hareketleri getirmiyor ?(hata vermiyor,,"işleminiz tamamlanmıştır" die msg box da geliyor ancak hareketleri getirmiyor)