Soru Açılır listeden nöbet dağıtımı

Excel Vers. ve Dili
2003
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
07-02-2024
Merhaba arkadaşlar.
C2 hücresinden seçilen isimden başlayarak, C4:C34 aralığına PERSONEL sayfası A sütunundaki isimlerden
A2 den başlayarak eşit bir şekilde nöbet yazılacak.
Zamanı müsait olan arkadaşların ilgisini rica ediyorum.

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
2003
07-02-2024
Teşekkürler üstat.
Mantık olarak PERSONEL sayfasından A sütunundaki ilk isimden başlayarak dağıtım yapıyor.
Arzu edilen ise Aylar (Ekim) sekmesindeki C hücresinde açılır listeden seçilen kişiden başlayarak dağıtım yapması.
Örneğiniz üzerinden gidecek olursak Ekim ayının 1.günü Ahmetle başlayan liste 31.gün Hasan ile sonlanıyor. Nizami listeye göre kasım ayının 1.günü Erhanın nöbetçi olması için açılır listeden Erhan seçilip devam eden kişilere göre dağıtım yapılması gerekiyor.

Ömer BARAN

Uzman
Excel Vers. ve Dili
Office 2013 ( 32 bit ) TÜRKÇE
(18.03.2020) - Uzman olduğu için tarih geçersiz oldu.
Merhaba.

Önce önemli bir not:
Eklenen belgelerde, sayfa parolası çözmeye yönelik kodlar olmamasına özen gösteriniz.
Bu durum
FORUM KURALLARINA aykırıdır (eklediğiniz belgeleri buna göre yenileyiniz).

Ekteki belgeye bir göz atın isterseniz, belge içerisinde açıklamalar yazdım.
Sayın @yanginci34 'ün eklediği son belge üzerinde bazı değişiklikler eklemeler yapıldı.
.

Ekli dosyalar

Moderatör tarafında düzenlendi:
Excel Vers. ve Dili
2003
07-02-2024
Merhaba.

Önce önemli bir not:
Eklenen belgelerde, sayfa parolası çözmeye yönelik kodlar olmamasına özen gösteriniz.
Bu durum
FORUM KURALLARINA aykırıdır (eklediğiniz belgeleri buna göre yenileyiniz).

Ekteki belgeye bir göz atın isterseniz, belge içerisinde açıklamalar yazdım.
Sayın @yanginci34 'ün eklediği son belge üzerinde bazı değişiklikler eklemeler yapıldı.
.
Evvela cevap ve uyarı için teşekkürler.

Forum kurallarına saygımız sonsuzdur. Ancak uyarı konusu belgedeki sayfaya parola verme ve parolayı kaldırma kodları başkası tarafından konulmuş bir şifreyi etik dışı bir şekilde kaldırmaya yönelik değildi. Kişinin kendisinin belirlediği bir parola ile sayfa korumaya alınıyor ve gene kişinin kendisinin kodun içerisinde tanımladığı bir parola ile sayfa koruması kaldırılıyordu.
Sayfalarda bulunan formüllerin yanlışlıkla silinmemesi için gene forumdaki değerli arkadaşların yazmış olduğu kodlar idi.

Uyarıya istinaden ilk mesajdaki ekli dosya değiştirildi.

Ömer BARAN

Uzman
Excel Vers. ve Dili
Sayın savaş, kodlardaki bilinen sayfa parolasını kullanarak sayfa korumasını kaldırdıp,
işlemleri yaptıktan sonra tekrar aynı parola ile sayfa koruması ekleme
(Module1'deki kodlarda yer alan.....Sheets(i).Unprotect 253425.....Sheets(i).Protect 253425....)
işleminden bahsetmiyorum.

Belirttiğim ve olmaması gereken kodlar belgede MODULE2'de yer alan kodlardır ve
forum yöneticilerine ricam üzerine dün örnek belgelerdeki Module2 kaldırılmıştı
(iki belge arasındaki farkı Sayın yanginci34 ile sizin tekrar yüklediğiniz örnek belgeyi karşılaştırarak görebilirsiniz).

Güncellediğiniz örnek belgeyi buna göre tekrar güncellemenizin yerinde olacağını belirtmek istiyorum.
Bu arada eklediğim örnek belgedeki uygulama ve değişikliklerle ilgili fikrinizi de belirtmiş değilsiniz, onu da hatırlatayım.
.

Excel Vers. ve Dili
2003
07-02-2024
Sayın savaş, kodlardaki bilinen sayfa parolasını kullanarak sayfa korumasını kaldırdıp,
işlemleri yaptıktan sonra tekrar aynı parola ile sayfa koruması ekleme
(Module1'deki kodlarda yer alan.....Sheets(i).Unprotect 253425.....Sheets(i).Protect 253425....)
işleminden bahsetmiyorum.

Belirttiğim ve olmaması gereken kodlar belgede MODULE2'de yer alan kodlardır ve
forum yöneticilerine ricam üzerine dün örnek belgelerdeki Module2 kaldırılmıştı
(iki belge arasındaki farkı Sayın yanginci34 ile sizin tekrar yüklediğiniz örnek belgeyi karşılaştırarak görebilirsiniz).

Güncellediğiniz örnek belgeyi buna göre tekrar güncellemenizin yerinde olacağını belirtmek istiyorum.
Bu arada eklediğim örnek belgedeki uygulama ve değişikliklerle ilgili fikrinizi de belirtmiş değilsiniz, onu da hatırlatayım.
.
Çok özür, haklısınız.
Kodların devamına bakınca; textboxlardaki şifrelerin *** şeklinde gösterilmesi gereken kodlar olmadığını yeni farkettim ve ilk mesajdaki eklentiyi tekrar güncelledim.
Ayrıca düzenlediğiniz dosya bir harika olmuş. Elinize emeğinize sağlık.

Ömer BARAN

Uzman
Excel Vers. ve Dili
Kolay gelsin, hassasiyetiniz için siz de sağ olunuz.