accessda emlak programı yapmak

Excel Vers. ve Dili
Microsoft Excel 2003

türkçe
ben access da emlak programı yapmak istiyorum.ama bir yerde takıldım kaldım.şimdi anlatmaya çalışacağım size sorunumu inşallah bana yardım edersiniz:redface:
efendim sorun şudur:
mesela emlakcısınız birisi geldi sizden ev kiralamak istiyor..ve diyor ki 3+1 odalı kombili bir ev kiralamak istiyorm diyor ve biz access programı yardımıyla formumuzda bu özellikleri işaretliyoruz (işaretlemek yerine ben arama sihirbazını kullandım sabit olan yerlerde mesla ısınma şeklini oda sayısını bide mustakil mi apartman mı bunları arama sihirbazıyla yaptık(m).işte emlakcıya gelen kişi uygun olanını seciyor butona tıklayınca o kriterlere uygun adresler sıralanıyor fiyatlarıyla birlikte) ve butona tıkladığımızda adresler karşımıza çıkıyor.diyoruz ki oda istedigi adresi alıyorr ve gdip eve bakıyor beğenirse kiralıyor..ama işte bu buton tamam kolay sorun o adresin cıkmasını nasıl sağlıcaz..
2+1 sobalı evde oturmak isteyende olur işte onu isteyenler içn adresi sıralıcaz o özelliğe uygun...

ya visual basic daha basit ya bu ne karman çorman bişi:(

yardımlarınızı bekliyorum lütfennnnn lütfennn lütfeeeenn:(

bu yıl başladım access programına ve programlar yapıp yardımcı olmak istiyorum...ama öğrenmem lazım önce lütfen bana yardım edin lütfen

ilk kez içimde büyük bi heyecan var ama işte tıkanıyorum burada lütfen yardım edin geleceğin bilgisayar öğretmeni olmak istiyorum ama bişiler öğrenemezsem öğretmen değil boş bi kişi olarak kalırım

Excel Vers. ve Dili
2007
merhabalar programı paylaşırsanız sevinirim