A1 sütunundaki linklerden pdf dosyalarını indirmek

Excel Vers. ve Dili
Ofis 2016 TR 32 Bit
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
25-07-2023
Forumda altın üye olarak yeniyim ve ilk konumu açıyorum. o sebeple sürçü lisan edersek şimdiden affola :)

Forumda aradım ancak bir çözüm bulamadım. Şöyle ki A1 sütununda bazı linkler yer alıyor. Bu linklere tıkladığımızda internetten bazı pdf dosyaları açılıyor. Bazen 100 lerce pdf'i tek tek açıp kaydetmek gerekiyor. İstediğim A1 sütununda yer alan linklerdeki dosyaları benim seçeceğim bir klasöre veya sabit bir klasöre kaydetsin. Hangi klasör olduğunu her seferinde mesaj kutusu ile bana seçtirse güzel olur. Ancak kolay olması açısından sabit bir klasöre kaydetse de olur. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Excel Vers. ve Dili
Ofis 2016 TR 32 Bit
25-07-2023
Yok mu yardım edebilecek bir üstat?

Haluk

𐱅𐰇𐰼𐰚
Excel Vers. ve Dili
64 Bit 2010 - İngilizce
+
Google Sheets
+
JScript
Ekli dosyayı inceleyin....

Bilgisayarınızda C:\TestFolder şeklinde bir klasör oluşturduktan sonra sayfadaki butona tıklayın....

.

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
Ofis 2016 TR 32 Bit
25-07-2023
Haluk Bey, ekteki dosyayı denedim. TestFolder klasörünü de oluşturdum. Ancak "Run time error 75" hatası veriyor. Eğer bu sorunu çözebilirsek tam istediğim gibi bir dosya olmuş olacak, ilginize teşekkürler.

Haluk

𐱅𐰇𐰼𐰚
Excel Vers. ve Dili
64 Bit 2010 - İngilizce
+
Google Sheets
+
JScript
Belki C:\TestFolder klasörüne erişimde sıkıntı vardır.....

Siz "Test" isimli makroda aşağıdaki satırın yerine;

C#:
    myFolder = "C:\TestFolder\"

bunu yerleştirin;

Rich (BB code):
myFolder = "C:\Users\Haluk\Documents\TestFolder"

Tabii, dosya yoluu kendinize göre değiştirin ve PDF'lerin, bilgisayarda Belgelerim (My Documents) klasöründe "TestFolder" isimli klasöre aktarılmasını sağlayın.

.

Excel Vers. ve Dili
Ofis 2016 TR 32 Bit
25-07-2023
Haluk Bey klasörü kendim oluşturursam hata veriyor. Ancak klasörü ben oluşturmazsam makro kendi oluşturuyor, o zaman hata vermiyor. Şu haliyle çok kullanışlı oldu çok teşekkürler.