5 Farklı Alt Sekmeden Sonuç Bulana Kadar Düşeyara

Excel Vers. ve Dili
365, türkçe
Merhaba herkese iyi forumlar,

Bir ana sayfam var, bu sayfada "Ülke" bilgisini diğer sekmelerden getirmek istiyorum. E-mail datası her sayfada a sütununda var ve eşleşme bu e-mail ile alınacak. 7 tane alt sekme var. Ülke datası d sütununda her sayfada. Sorum şu; Ülke bilgisi dolu gelene kadar sırasıyla bu alt sekmelerde düşeyara ile aratmak formül ile mümkün mü?

Basit bir sallamasyon ile;
Düşeyara a sayfasında, bulursan yaz, bulamazsan b sayfasında düşeyara, bulursan yaz bulamazsan c sayfasında düşeyara.....

Şimdiden teşekkürler.

Necdet

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Ofis 365 Türkçe
Merhaba,
DÜŞEYARA fonksiyonunu biliyorsanız zaten yapabilirsiniz. 1. düşeyara ilk sayfada, 2. düşeyara ikinci sayfada diye diye gidersiniz.
Yok eğer sayfa sayısı artabilir bunu makro ile yapmak isterseniz örnek bir dosyanızı paylaşım sitelerinden birine yükleyin, yardımcı olacak arkadaşlara veri hazırlama derdinden kurtarmış olursunuz.

Excel Vers. ve Dili
365, türkçe
Merhaba,
DÜŞEYARA fonksiyonunu biliyorsanız zaten yapabilirsiniz. 1. düşeyara ilk sayfada, 2. düşeyara ikinci sayfada diye diye gidersiniz.
Yok eğer sayfa sayısı artabilir bunu makro ile yapmak isterseniz örnek bir dosyanızı paylaşım sitelerinden birine yükleyin, yardımcı olacak arkadaşlara veri hazırlama derdinden kurtarmış olursunuz.
Merhaba, çok teşekkürler. Yükledim.

Bu dosyadan yardımlarınızı rica ederim.

Necdet

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Ofis 365 Türkçe
Merhaba,

Fonksiyonla farklı çözüm üretilir mi ? bilemiyorum, ama klasik usul tek tek arama yaptırdım :)
Ana Sayfa B2:
Kod:
=EĞERHATA(DÜŞEYARA(A2;Sayfa2!A:B;2;0);"") & EĞERHATA(DÜŞEYARA(A2;Sayfa3!A:B;2;0);"")&EĞERHATA(DÜŞEYARA(A2;Sayfa3!A:B;2;0);"")&EĞERHATA(DÜŞEYARA(A2;Sayfa4!A:B;2;0);"")&EĞERHATA(DÜŞEYARA(A2;Sayfa5!A:B;2;0);"")