İlk dört satır son dolu satırın peşine kopyalansın

öncelikle makro konusuna yeni olduğumu söyliyeyim. Sorum şöyle excelde 1.2.3.ve 4. satırları kopyalayıp 5 . satırdan itibaren yapıştıran bi macro yaptım. Ama bu makro sadece o satırlarda işlem yapıyo ben bu işlemi sürekli yapmam gerekiyo yani işlem yaptıkça makroyu çalıştıdıkça kayarak satıralrı kopyalasın ( 1-2-3-4 satıları 5-6-7-8 sonra bu satıralrı 9-10-11-12... bu satırlara kopyalasın ) bu arada toplu kopyala demeyin sakın çünkü satırlar formüllü ve her bir dört satır bir fatura kaydı demek bende faturalar elime geldikçe 4 satır kalem giriyorum kopyala yapıştır işlemini kısaltmak istiyorum yardımlarınız için teşekkürler..

mehmett

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 Türkçe
Örnek dosya ekleyebilir misiniz?

örenk yolluyorum

bu örnekte ctrl+shift+t yapınca işlem gerçekleşiyo ama 5-6-7-8 deki benim girmem gereken değerleri girdikten sonra bu sefer altına 4 satır daha kopyalama gerekiyor yani 1-2-3-4 satırı 9-10-11-12 ye kopyalama gerekiyor ctrl+shift+t yapınca tekrar 5-6-7-8 ye aynı sayıları kopyalanıyor. tabiki tablonun geneli ortalama 700 satır felan oluyor ve bu kopyalama işlemini makroyla yapamayınca her defasında seç kopyala yapıştır yapmak zorundayım

Kemal Demir

Özel Üye
Sn.sunofnight,

Kod:
Sub kod()
satir = WorksheetFunction.CountA(Sheets("YPRİADE").Range("a1:a65536")) + 1
Rows("1:4").Copy
Cells(satir, 1).Select
Cells(satir, 1).PasteSpecial

End Sub
Ekteki Dosyayı ınceleyınız

teşekkür ve ek soru

çok teşekkür ederim bu yardımınız için çalışıyor şimdi buna nasıl bir buton atayıp iconların yanına koyabilirim. Teşekkürler ?