2 kritere uyanların toplam sayısı

Excel Vers. ve Dili
2003
sayfa 1 deki verilerin içerisinde birden 2 kritere uyanların toplam sayısını sayfa 2 deki tabloda almak...

yine safya 1 de ilk kolondaki şehiri baz alarak hangi xxxx havayolu firması uçuşlarının fiyatı

lütfen çok acele mail göndermem gerekli bu tabloyu bu akşam

Excel Vers. ve Dili
ms office 2010 ev
ms office 2007 iş
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
08.01.2019
sn asterix1234 sanırım TOPLA.ÇARPIM fonksiyonunu kullanarak yapabilirsiniz. ayrıca sorunuz ve dosyanızda pek anlaşılır değil.

Excel Vers. ve Dili
2003
sn asterix1234 sanırım TOPLA.ÇARPIM fonksiyonunu kullanarak yapabilirsiniz. ayrıca sorunuz ve dosyanızda pek anlaşılır değil.

denedim denemedim değil...sorunu kısa bir şekilde açıklıyayım

tablo 1 için :

tablo1 2'ye bölünmüştür iç hat ve dış hat diye..
iç hat sayfasında 1 kişi şu şekilde uçuşu olmuş

ankara sonra istanbul sonra van ve son olarakta ankaraya dönmüş Onur Air ile

buna benze dış hat sayfasında da alt alta bmyle uçuşlar var...

Buna göre ben Tablo1' de şunu istiyorum

Onur Air ile\ ankara uçuşu kaçtane \ Van uçuşu kaçtane \(iç Hatlarda)
THY ile \

formülsel olarak: örneğe bir formül eklemiştim dış hatlar bölümüne formüle bakarmısınız..

Excel Vers. ve Dili
2003
uçak firması listelenmiş tablo 1 de
Şehirlerde Listelenmiştir tablo 1 de
buna göre tablo ikiye bölünmüştür; iç hatlar ve dış hatlar diye
İç hatların sorgusunu içhatlar sayfasında
dış hatlarıda dış hatlar sayfasında yapacağız

aranacak şehirleri A:B:C: D:E kolonlarında yapacağız (sanki tek kolonmuş gibi)

yani: A:B:C: D:E kolonlarında Onur Aire ait kaçtane istanbul uçuşu var (İç Hat)

Excel Vers. ve Dili
ms office 2010 ev
ms office 2007 iş
08.01.2019
iç hatlar bilgi sayfası ve dış hatlar bilgi sayfasında A B C D E sütunlarında bulunan değerler DÜŞEYARA ile bulunmuş ve bun değerler hata veriyor. bu değerler nedir ve nasıl bulunmuş anlaşılmıyor. lütfen tablonuz daha belirgin ve daha anlaşılır olsun. bunu sağlarsanız çözüme daha yakın olursunuz.

Excel Vers. ve Dili
2003
iç hatlar bilgi sayfası ve dış hatlar bilgi sayfasında A B C D E sütunlarında bulunan değerler DÜŞEYARA ile bulunmuş ve bun değerler hata veriyor. bu değerler nedir ve nasıl bulunmuş anlaşılmıyor. lütfen tablonuz daha belirgin ve daha anlaşılır olsun. bunu sağlarsanız çözüme daha yakın olursunuz.

Yücel bey en anlaşılır halde örneği ekledim lütfen incelermisiniz...
Teşekkürler.

Birşey daha yazınız tam okuyunca birşey anımsadım ben sumif,sumproduct denedim hatta kolon kolon buldurup uyan kriterleri toplaması için formülleri yazdım amaaaa yoksa search yaptığım alan formül içerikli olduğu için mi hata verdiii olur mu olue neyse hacam, örneği bir inceleyin siz bende kendi örneğimi daha önce yaptığım formülleri deniyerek inceliyeyim :) hangimiz çözerse haber versin.. sağolasın ilginden dolayı

Excel Vers. ve Dili
2003
Yücel bey en anlaşılır halde örneği ekledim lütfen incelermisiniz...
Teşekkürler.

Birşey daha yazınız tam okuyunca birşey anımsadım ben sumif,sumproduct denedim hatta kolon kolon buldurup uyan kriterleri toplaması için formülleri yazdım amaaaa yoksa search yaptığım alan formül içerikli olduğu için mi hata verdiii olur mu olue neyse hacam, örneği bir inceleyin siz bende kendi örneğimi daha önce yaptığım formülleri deniyerek inceliyeyim :) hangimiz çözerse haber versin.. sağolasın ilginden dolayı
unutmayalımki topla çarpımda birden fazla aynı kriteri toplamaya çalışıyor !! oda sorun olabilir

Excel Vers. ve Dili
ms office 2010 ev
ms office 2007 iş
08.01.2019
sn asterix1234 bilmece dosyanız ektedir. TOPLA.çarpım fonksiyonuyla yapılmıştır. umarım çözümü dosyanıza uyarlarsınız.

Excel Vers. ve Dili
2003
kendimi aptal gibi hissediyorum :(
sabahtan beri denemediğim şey kalmamıştı şirkette sanırım bilgileri aldığım sayfadaki şehir isimleride dediğiniz gibi formül olduğu için sapıtmış
neyse emsal olsun diye sonuçlanmış örneği ekledim böyle sorunu olanlar incelerler sizde sağolun..

Excel Vers. ve Dili
2003
1 dk arayla ikimizde dosyayı eklemişiz

birdaha bakim şu dosyaya sorun neymiş, sizde birdaha incelerseniz sevinirim
belki göremediğimi görüp uyarırsınız..