17-19'' Lcd monitörler

Excel Vers. ve Dili
off_2003_TR
merabalar, bugunlerde lcd monitör almayı planlıyorum.. 17 inçlere bakıyorum ama parayı belki denkleştirebilirsem diye gözüm 19 inçlere de kaymıyo diil hani.. :hihoho: özellikleri okuyunca her ikisinde de max. 1280*1024 ü 75 hertzde gösteriyo diyo.. farklari birinde nokta aralığı 0,264 digerinde 0,297mm.. diger seyleri hemen hemen ayni yaziyo, tepki süreleri dahil.. lakin fiyatlar birinde ~500 birinde 1000 ytl.. benim anlamadigim ekran boyutu büyütülünce neden cozünürlügü de büyütmüyolar da gidip nokta aralığını arttiriyolar? yani ayni cözünrlkte bunlarda ayni boyda resim görüntülersek elde edicegimiz tek şey 19 inçteki resmin daha büyük alan kaplamasi dolayisiyla daha uzaktan da gayet net görülebilmesidir diil mi?? :? ama ekrana daha fazla pencere toolbar falan koymami saglamiyo sanki.. ben mi yanlis yorumluyorum yoksa bu nokta aralıgı cok mühim bisey ve o yuzden mi cözünürlügü arttirmiyo monitörcüler?? :D
bilen var mi?? :arkadas: deger mi sermayeyi 19 inçe yüklemeye?? :D

Hüseyin

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 - Türkçe
Merhaba,
bildiğimden değil, yazdıklarınızdan anladığım kadarıyla nokta aralığı konusunda bir yanlış algılama var.
Nokta aralığı değeri arttıkça monitörün görüntü kalitesi düşer.
Yani 0,26 monitör 0,29 dan daha iyidir gibi.
Ben yanlış yorumladıysam kusura bakmayın.

Excel Vers. ve Dili
office 2007 (excel2007)English işte
office 2003 (excel2003)
Türkçe evde
günaydın;

Hüseyin' Alıntı:
Nokta aralığı değeri arttıkça monitörün görüntü kalitesi düşer.
Yani 0,26 monitör 0,29 dan daha iyidir gibi.
Ben yanlış yorumladıysam kusura bakmayın.
syn hüseyin haklı
birde ekran tepkimesine bakın, eğer oyun içinde kullanacaksanız ekran tepkime hızını düşük alın. mesela LG de 12, PHİLİPS te 16 burda 12 olanı almak daha iyi tabiki.
güle güle kullan :arkadas:

X

xxrt

Misafir
Görüşüm,
19" Kafede kullanmıştım Televizyon gibi hiç hoşuma gitmedi.Çözünürlüğü belli oluyor.Sulu boya gibi.Tabii kalite kalite değişebilir.

ben 17'' lcd kullanıyorum.ekrandan gayet de memnunum.boşver o kadar para verip 19'' alma.17'' işini görür fazlasıyla...