Yeni başlık hakkında

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Değerli üyelerimiz

İlginizi çekebileceğini düşündüğümüz yeni bir başlığı sizlerin kullanımına açmış bulunuyoruz. Bu başlıkta, ilginç olduğunu düşündüğünüz soruları tıpkı bir matematik sorusu tarzında sorup, alternatif ve pratik çözümler üretilmesine önayak olabilirsiniz. Ayrıca oluşacak beyin fırtınası sayesinde ortaya çıkan çözümleri üreten üyelerimiz, ürettiği çözüm hakkında da bir açıklamada yaparsa, öğrenme gayretinde olan üyelerimize de çok faydası olacağını düşünüyorum.

Bu başlığın açılmasına önayak olan Sn COST_CONTROL'e ayrıca teşekkür ediyorum.

Not: "Günün sorusu" başlığının amacı yeterince ifade edemediğini düşünüyorum. Uygun bir başlık bulduğumuzda değiştireceğim.

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Selamlar,

Sn. Levent bey,

İlginiz için teşekkür ederim. İnşallah forumumuz için faydalı olur.

Excel Vers. ve Dili
office xp tr
Güzel bir düşünce

İnşallah bu bölüm amacına ulaşıp kendi kodunu yazabilen forum üyelerimizin sayısında artış olmasına vesile olur.

Seyit Tiken

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Excel : 2010
Vala, ne diyeyim : Güzel bir düşünce ve güzel bir uygulama. Böyle arada bir, farklı uygulamaların olması hoş. Bir düşüncemi de dile getirmek istiyorum. Belki yeri ve zamanı uygun olmayabilir : Site içinde dolaşırken, sayfanın en başına gelmek için sağdaki kaydırma çubuğu kullanılıyor. "Excel.web.tr" logosunun, pencereyi kaydırırken üste sabit(excelde, "Bölmeleri Dondur" uygulaması gibi) kalması, erişim için daha pratik olur diye düşünüyorum.

EKREM1661

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel-2016
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
03-02-2026
selamlar..
öncelikle, bu yeni açılan başlık için teşekkürlerimi ifade etmek istiyorum.

Açılan başlığın içeriği hakkında tam bilgi sahibi değilim, fakat;

Anladığım kadarıyla; bu yeni başlık, soru yöneltilen bir bölüm olmayıp, konuda uzman arkadaşlarımızın başlık belirleyerek, konuyu enine boyuna masaya yatırmaları ve farklı çözüm yolları ortaya koymaları..gibi algıladım.
yani bir bakıma komplike veya detay çözümler sunulan bir nevi araştırma masası gibi..(teşbih yaparsak doktor raporu değilde heyet raporu gibi..)

ilk üç başlıktan ben bunu anladım..

Her ne olursa olsun bu yeni başlığı takip eden arkadaşlarımız için (konu hakkında) tam bir TERFİ..

İnsanımıza; Karşılıksız olarak verilen bu hizmetlere karşı, bizler ancak mahcubiyet ve minnettarlık ifadesi ile teşekkür ediyoruz, bu yetmez.. sizlere hayır dua da bulunuyoruz.

Üzerimizde emeğiniz var..özellikle ilk hatırıma gelen; sayın Leventm, Cost_Control, Ali, Alpi, ileriexcel, Seyit Tiken, Zafer, Yurttas, hamitcan, Tankut Sazlı, Necdet Yesertener ve diğerleri.. öğretenler sayesinde çok şey öğrendik ve çalışma hayatımız kolaylaştı..

iyiliği ifade etmek, borçtur..bende bunu ifade etmiş oldum..

içtenlikle teşekkürler..tüm hayırlı işlerinizde ALLAH muvaffakiyetler nasip etsin..

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
2003 excel visual basic
1 soru

peki üstadlar ve arkadaşlar bir sorum var >>
herhangi bir internet sayfasında sağ click yapınca (boş alanda) neden Microsoft Excel'e Gönder menusu vardır yani neden Word,Publisher değil de Excel... :) :hihoho: :mrgreen: :roll: :icelim: :hey:

Excel Vers. ve Dili
tr 2003
Bu bölüm faydalı olabileceğini kesin Ama
Burada alternatif çözüm üreticinin yapmış olduğu alternatif çözümün, kolay açıklamalı bir anlatımla anlatılması, özellikle formüllerin metin olarak açıklanması ezber bir öğretiden çok yorum yapabilecek bir öğreti kazandırılması açısından önemlidir.
Örneklerdeki formüllerin metinsel olarak nedenleriyle ve alternatifleriyle birlikte yazılmalıdır marjinal fayda artsın.

Excel Vers. ve Dili
microsoft excel 2003;
Türkçe
Ne kadar Değişik Konu O kadar Değişik Bilgi bence yerinde olur.
Bilgi Bilgi Olması İçin paylaşılmalıdır.Paylaşılmayan Bilgi Bilgi değildir

Excel Vers. ve Dili
Excel 2007 türkçe
bir problemim var. "diğer excel soruları" bölümüne "dosyaların alfabetik olarak sıralanması" diye bir konu açtım ama çözüme ulaşamadık. Acaba konuyu buraya mı koysak ne dersiniz ?

Excel Vers. ve Dili
2007 & 2013 TR
hocam başlık bulmuşsunuz zaten "Beyin Fırtınası"
tşk

Excel Vers. ve Dili
2003 türkçe
Merhaba

Değerli üyelerimiz

İlginizi çekebileceğini düşündüğümüz yeni bir başlığı sizlerin kullanımına açmış bulunuyoruz. Bu başlıkta, ilginç olduğunu düşündüğünüz soruları tıpkı bir matematik sorusu tarzında sorup, alternatif ve pratik çözümler üretilmesine önayak olabilirsiniz. Ayrıca oluşacak beyin fırtınası sayesinde ortaya çıkan çözümleri üreten üyelerimiz, ürettiği çözüm hakkında da bir açıklamada yaparsa, öğrenme gayretinde olan üyelerimize de çok faydası olacağını düşünüyorum.

Not: "Günün sorusu" başlığının amacı yeterince ifade edemediğini düşünüyorum. Uygun bir başlık bulduğumuzda değiştireceğim.
------------------------------------------------------------------
Abi sen zaten Uygun bir başlık bulduğumuzda değiştireceğim derken bir az üstte mükemmel bir forum başlığı bulmuşsun.
BEYİN FIRTINASI hem ilgiyi arttırır hemde tam yerine göre bir başlık. Bence 10 numara. (Nacizane bir tavsiye niteliğindedir. Forum sizin yani bu paşa gönlünüze kalmış en nihayetinde.)
Saygılarımı sunuyorum.

Excel Vers. ve Dili
office 2003
OFFİCE 2007
ben buldum MAT-EXCELL olsun matematik soruları için

sorular içinde SOR-EXCELL olsun

cevaplar içinde CEV-EXCELL olsun

kodlar içinde KOD-EXCELL olsun

yeni acemiler içinde YENİLER-EXCEL olsun

sadece fikir veriyorum tabiki sizin fikrinizde üstün olabilir.

affınıza sığınarak yazıyorum haddime değil belki yazmak.

Excel Vers. ve Dili
Office 2010 & 2016 TR
26-12-2023
Guzel uretimler :)

Excel Vers. ve Dili
Office 2010 & 2016 TR
26-12-2023
Değerli üyelerimiz

Hocam hepiniz harikasiniz, kendimi biraz excel biliyor saniyordum, konuyu biraz inceledikten sonra hicbirsey bilmedigimi anladim. Mukemmel uretimler paylasilmis. Tesekkurler

Excel Vers. ve Dili
EXCEL 2016 Ingilizce
02.12.2017
ıhtıyaç

Merhaba,

Doğru yazım yeri burası mı bilmiyorum. Değilse özür dilerim. Ancak mesela ebeler yada doktorlar için hasta takibi ve uyarı sistemi olan bir Excel dosyası hazırlayan var mı acaba?

teşekkürler,