WhatsApp Dosya Gönderme

Excel Vers. ve Dili
2010 ve Türkçe
Arkadaşlar merhaba.
Excelde WhatsApp üzerinden dosya gönderme konusunda birçok kişinin sıkıntı çektiğini biliyoruz. Ben bu konuda biraz uğraşmaya karar vedim ve daha önce bir paylaşımda bulundum. Fakat şimdi çok daha iyisini elde ettim. Herkesin sorunlarına çözüm olmasını umarım.

Dosyayı şuan paylaşamıyorum. Çünkü küçük bir sorun var. Hücrede yazan veride i harfi var ise hücreyi kopyalayınca 0 olarak görüyor. Sadece i harfi ile ilgili birdurum. ğ, ş, ç, ü, ö, gibi harfler normal olarak kopyalanıyor fakat i olmuyor. Bunu çözemedim bir türlü. Mesela hücrede "şişe kola önce gelir" yazoyorsa kopyalayıp yapıştırınca "ş0şe kola önce gel0r" oluyor. Çözümü bilen varsa hemen çözelim ve dosyayı ekleyelim.

Excel Vers. ve Dili
TR 2016
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
21-10-2022
Arkadaşlar merhaba.
Excelde WhatsApp üzerinden dosya gönderme konusunda birçok kişinin sıkıntı çektiğini biliyoruz. Ben bu konuda biraz uğraşmaya karar vedim ve daha önce bir paylaşımda bulundum. Fakat şimdi çok daha iyisini elde ettim. Herkesin sorunlarına çözüm olmasını umarım.

Dosyayı şuan paylaşamıyorum. Çünkü küçük bir sorun var. Hücrede yazan veride i harfi var ise hücreyi kopyalayınca 0 olarak görüyor. Sadece i harfi ile ilgili birdurum. ğ, ş, ç, ü, ö, gibi harfler normal olarak kopyalanıyor fakat i olmuyor. Bunu çözemedim bir türlü. Mesela hücrede "şişe kola önce gelir" yazoyorsa kopyalayıp yapıştırınca "ş0şe kola önce gel0r" oluyor. Çözümü bilen varsa hemen çözelim ve dosyayı ekleyelim.
Çalışmanızın linkini dosya paylaşıp sitesi üzerinden oluşturup buradan paylaşırsanız çözüm için uğraşabiliriz

Excel Vers. ve Dili
2010 ve Türkçe

linkteki dosya ile birçok kişinin whatsapp gönderme sorunu çözülmüş olacak. Fakat benim yazmış olduğum sorun kullanan arkadaşlarda da yaşanıyor ise i harfi içeren dosyaları gönderemeyecek. gönderemediği gibi işlem devam etmediğinde ama makro devam ettiğinden durum kötüye gidebilir. sorun sadece benim pc için ise harika bir gönderi programınız var demektir. sorunu çözen arkadaş olursa lütfen bildirsin.

güle güle kullanın.

dosyayı belli bir süre sonra kaldırılacağını dikkate alınız.

ragnorak

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2021
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
03-09-2026
whatsapp masaüstü uygulaması kaldırılmadı mı?