WebServis'ten Veri Çekme

Erdogan3434

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 2013 Professional, Türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
25-01-2028
Merhabalar,

Soap ile wsdl kullanarak çağırdığım bir veri var. Bu veriyi girerken 4 hane bir kod, bir kullanıcı adı ve bir şifre ile çağırmaktayım. Bu 3 bilgiyi girdikten sonra gelen örnek veri ekte ki gibidir. Bu veriyi soap kullanmadan direkt excelde bir Formla çağırabilir miyim? Eğer çağırabilirsem gelecek olan veriyi direkt ";" ayracı ile ayrılmış 6 sütuna bölünmüş şekilde temin edebilir miyim?

Teşekkürler.

Ekli dosyalar

Haluk

𐱅𐰇𐰼𐰚
Excel Vers. ve Dili
64 Bit 2010 - İngilizce
+
Google Sheets
+
JScript
Form'la çağırmaktan kastınız nedir bilmiyorum ama her şartta Web servisten SOAP ile veriyi VBA kullanarak almanız gerekir. Alınan veri aynı zamanda Excel'de sütunlara ayrıştırılabilir.... Ücretli yardım almak isterseniz, özel mesajla görüşebiliriz.

.

Son düzenleme:

Erdogan3434

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 2013 Professional, Türkçe
25-01-2028
Form'la çağırmaktan kastınız nedir bilmiyorum ama her şartta Web servisten SOAP ile veriyi VBA kullanarak almanız gerekir. Alınan veri aynı zamanda Excel'de sütunlara ayrıştırılabilir.... Ücretli yardım almak isterseniz, özel mesajla görüşebiliriz.

.
Bahsetmek istediğim Soap programı üzerinden bir datakodu bir kullanıcı adı ve kullanıcı şifresi ile yukarıda eklediğim veriyi alabiliyor xml olarak dışarı aktarıp excelde içeri alıyorum. Yapmaya çalıştığım şey excelde data kodu kullanıcı adı ve şifre gireceğim bir panelle bu veriyi direkt excele alarak gereksiz fonksiyon kaybı yaratmamak.

Haluk

𐱅𐰇𐰼𐰚
Excel Vers. ve Dili
64 Bit 2010 - İngilizce
+
Google Sheets
+
JScript
Benim dediğim de bu zaten...... Excel'de VBA koduyla SOAP isteğini gönderip, geri dönen mesajdan ayıklama yapılarak Excel'e aktarılır.

.

sarigozoglu

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 365 TR-32
06-01-2025
Benim dediğim de bu zaten...... Excel'de VBA koduyla SOAP isteğini gönderip, geri dönen mesajdan ayıklama yapılarak Excel'e aktarılır.

.
Merhabalar,
Bende tam bu konu üzerindeyim.

Bende test edilmiş, çalışan bir WSDL URL : http://....... linki, kullanıcı adı ve parolaya sahibim,
"Excel'de VBA koduyla SOAP isteğini gönderip, geri dönen mesajdan ayıklama yapılarak Excel'e aktarılır."
Bunun için bir örneğiniz var mı?

sarigozoglu

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 365 TR-32
06-01-2025
Merhaba,
Tekrarlayıp rahatsız etmek istemiyorum kusura bakmayın,
Destek olamayacaksanız bilmem yeterli :)

Haluk

𐱅𐰇𐰼𐰚
Excel Vers. ve Dili
64 Bit 2010 - İngilizce
+
Google Sheets
+
JScript
Aşağıdaki linke bakın...

.