visual studio da giriş paneli

bjk42

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
excell 2010 türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
08-11-2026
visual studio da giriş paneli yaptım ama acemiyim bunu microsoft office proğramına eklemek istiyorum yani şifre ve isim girince powerpoınt açılsın bu kodlar lazım örnek ekte kodlarım yazıyor.
şuanda powerpoınte çalışma yapıyorum.
bunu sırayla excell
world gibi proğramlarada uyarlamak istiyorum
başka bir şifre uygulaması koyabileceğim giriş sistemi varsa oda olabilir illa bu proğram olması şart değil

Excel Vers. ve Dili
2007, 32
08/06/2018
visual studio da giriş paneli yaptım ama acemiyim bunu microsoft office proğramına eklemek istiyorum yani şifre ve isim girince powerpoınt açılsın bu kodlar lazım örnek ekte kodlarım yazıyor.
bunu sırayla excell
başka bir şifre uygulaması koyabileceğim giriş sistemi varsa oda olabilir illa bu proğram olması şart değil
1- Ekte örnek yok.
2- Bir excel dosyasının açılışına kullanıcı adı ve şifre ekranı mı atamak istiyorsunuz?

Excel Vers. ve Dili
2007, 32
08/06/2018
Ekteki excel dosyasını inceleyiniz.
Sizin yaptığınızın Excel VBA versiyonu
ancak sizin Visual Studio'da yazdığınız kod
sanırım çalışmıyor.
"Elself" yerine "Else" yaparak deneyiniz.

Kullanıcı adı: bjk42
şifre: 1905

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
Office 2016 EN 64 Bit
25/05/2022
bunu sırayla excell
Powerpoint in ve excel in zaten kısayolları var. Yada exe sini bulup çift tıklama ile açılabilir. Bu giriş formunu yada yöntemini tam olarak nasıl kullanmak istiyorsunuz.

Excel de dosyaların açılışına şifre konabiliyor. Kayıt sırasında bunu belirleyebiliyorsunuz.

bjk42

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
excell 2010 türkçe
08-11-2026
bedria
yaptığınız olmuş ama başka birini eklemek istersem nerden yapacam
şifre belirleyeceğim yeri bulamadım.
visual studio yazdığım çalışıyor ama bunu powerpoınte ekleyemedim şifreyi kullanıcı doğru girince powerpoıntı kulansın değilse çıksın gibi daha doğrusu kodu yazamadım

bjk42

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
excell 2010 türkçe
08-11-2026
video ekledim ama yüklendi mi acaba

Excel Vers. ve Dili
2007, 32
08/06/2018
video ekledim ama yüklendi mi acaba
Aşağıdaki kodu butona atanmış kod ile değiştiriniz.

Sayfa 1'in a1 hücresine kullanıcı adını, b1 hücresine şifreyi yazınız.
a2 ve b2 ye başka bir kullanıcı adı ve şifre,

a3 ve b3'e başka...

Bu kod ile en fazla üç kişi giriş yapabilir.

Kod:
Private Sub CommandButton1_Click()

If TextBox1.Text ="" And TextBox2.Text ="" Then
msgbox "Kullanıcı adınızı ve şifrenizi giriniz.", vbInformation, "         Uyarı"
Exit Sub
End If

If TextBox1.Text = Sheets("sayfa1").Range("a1").Value And TextBox2.Text = Sheets("sayfa1").Range("b1").Value Then
kullanici = Sheets("sayfa1").Range("a1").Value
ElseIf TextBox1.Text = Sheets("sayfa1").Range("a2").Value And TextBox2.Text = Sheets("sayfa1").Range("b2").Value Then
kullanici = Sheets("sayfa1").Range("a2").Value
ElseIf TextBox1.Text = Sheets("sayfa1").Range("a3").Value And TextBox2.Text = Sheets("sayfa1").Range("b3").Value Then
kullanici = Sheets("sayfa1").Range("a3").Value

MsgBox "Giriş yapıldı.", vbInformation, kullanici
Unload Me
UserForm2.Show
Else

MsgBox "Kullanıcı adı veya şifre hatalı.", vbInformation, "       Giriş Başarısız"
End If

End Sub

bjk42

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
excell 2010 türkçe
08-11-2026
bedria yaptığın çalışmıyor gibi ilk yaptığın çalışıyor
birde visual da yazdığım kodlar çalışıyor sadece sisteme dogru kullanıcı girişi yaptığında masa üstünde bulunan powerpoınt açılsın veya powerpoınt ilk girişte şifre paneli gelsin video yükleyemedim yüklense dahi anlatırdım

Excel Vers. ve Dili
2007, 32
08/06/2018
bedria yaptığın çalışmıyor gibi ilk yaptığın çalışıyor
birde visual da yazdığım kodlar çalışıyor sadece sisteme dogru kullanıcı girişi yaptığında masa üstünde bulunan powerpoınt açılsın veya powerpoınt ilk girişte şifre paneli gelsin video yükleyemedim yüklense dahi anlatırdım

Aşağıdaki ile değiştirin.
Kod:
Private Sub CommandButton1_Click()

If TextBox1.Text = "" And TextBox2.Text = "" Then
MsgBox "Kullanıcı adınızı ve şifrenizi giriniz.", vbInformation, "         Uyarı"
Exit Sub
End If

If TextBox1.Text = Sheets("sayfa1").Range("a1").Value And TextBox2.Text = Sheets("sayfa1").Range("b1").Value Or TextBox1.Text = Sheets("sayfa1").Range("a3").Value And TextBox2.Text = Sheets("sayfa1").Range("b3").Value Or TextBox1.Text = Sheets("sayfa1").Range("a2").Value And TextBox2.Text = Sheets("sayfa1").Range("b2").Value Then
kullanici = Sheets("sayfa1").Range("a1").Value

MsgBox "Giriş yapıldı.", vbInformation, "     Giriş"
Unload Me
UserForm2.Show
Else

MsgBox "Kullanıcı adı veya şifre hatalı.", vbInformation, "       Giriş Başarısız"
End If

End Sub