Vefat

ahmed_ummu

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 Professional Plus 64 Bit
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
15-10-2026
Konuyu doğru yere mi açtım bilmiyorum.

Forum yöneticilerinden vefat eden İdris SERDAR beye Allah gani gani rahmet eylesin, mekanı Cennet olsun. Allah ailesine ve geride kalanlara sabır versin. :(:(:(

hamitcan

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Excel 2019 Türkçe
Çok üzücü bir haber. Allah mekanını cennet eylesin. İnanıyorum ki forumda bir çok kişinin duasını almıştır. Allah ailesine ecir sabır ihsan eylesin. Forum için ve Excel'e katkılarını hiç unutmayacağız. Forum yöneticisi arkadaşlardan ricam; en azından bir günlük form tasarımını değiştirmeleri. Geçekten büyük kayıp, tekrardan Allah rahmet eylesin.

aspava

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel Vers. ve Dili Ofis 2016 TR 32 Bit
26-01-2027
Allah Rahmet eylesin. Burada ve kendi sitesinden sayısız kez örneklerinden yararlanmıştım.

maznun5255

Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum.
Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Microsoft® Excel® Microsoft 365 için MSO 64 bit
18-07-2025
Merhum İdris hocama mevlam gani gani rahmet eylesin.Kendisinden çok istifade ettik.Biz ondan razıyız.Mevlamda razı olur inşallah.

muzaffer.sm

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Microsoft Office Professional Plus 2016 TR
07-12-2024
Bir süredir foruma girmiyordum. Bir giriş yaptım. Siyah başlık ve şok oldum.
İdris Serdar Abimize Allah rahmet eylesin. Ailesinin ve Tüm forum üyelerinin başı Sağ olsun. Mekanı Cennet olsun inşallah. Allah geride kalan sevdiklerine sabırlar ve sağlıklı ömürler versin inşallah.

Son düzenleme:

klop01

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
2021 Türkçe 64 Bit
07-02-2028
İdris Bey'e rahmet diliyorum.
Üzgünüm.

Aklımda kalanlar:
www.excel.web.tr adresinde -2011 yılı olacak- onun sorulara verdiği yanıtları hatırlıyorum.
"Dosyanız." deyip yanıtı dosya ile beraber sunardı. O zamanlar site ile yeni tanışmıştım ve üyeliğim yoktu. Dosyaları indiremiyordum ve merak ediyordum neler yaptığını.

Forumda bir soru sormuştum yanıt vermişti. Yanıtta bir grafiğin makro ile gizlenmesi söz konusu idi. Açıklamasında "gizledim" diye bir ifadesi olmuştu.
Yanıta geri dönüş yaparken excel acemiliğimden "gizleme" ifadesini "silme" diye yazınca hafif yollu kızmıştı bana. Keşke aramızda olsaydı da yine böyle öğretici uyarıları olsaydı.

Kendisini forumda -tabi çok değerli arkadaşlar var ama- 1 numara olarak görürdüm. İlgili olayım olmayayım her yanıtını okurdum, merak ederdim. Artık bundan da mahrum kaldık.

Ailesinden burayı okuyan olursa onun şahsında tüm ailesine baş sağlığı dileğimi iletiyorum. İdris Bey birçok insana bir şeyler öğretti, yardımcı oldu.
Hatırası önünde saygı ile eğiliyorum.

şehiriçi

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Ofis 2016 TR 32 Bit
12-03-2025
İdris Serdar hocaya Allahtan rahmet kederli ailesine ve tüm Excel forum üyelerine başsağlığı diliyorum .Forum için büyük kayıp , bugüne kadar verdiği destek için kendisine minnettarız. Rabbim mekanını cennet eylesin .

Moderatör tarafında düzenlendi:

bulentkars

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
2003 TR
23-03-2027
Merhaba

Ailesine Başsağlığı için aramak istiyorum. Numara varsa paylaşılması doğru olur mu bilemedim.