Sonsuza Giden Satır ve Sütunları Temizleme

Excel Vers. ve Dili
excell 2007
excell 2016
Merhaba,
Aşağıdaki bağlantıda verilen dosyada sarı dolgulu hücreli satırlar sonsuza devam etmekte ve tablo halindeki sütunlar ise sonsuza gitmekte benim problemim kalın çerçeve ile belirlenmiş alan dışındaki tüm sonsuza giden satırları ve sütunları temizlemek nasıl yapabilirim?

https://www.dosyaupload.com/nvWe

Excel Vers. ve Dili
Office 2010 & 2016 TR
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
26-12-2023
Merhaba,
I sütununu komple seçip "ctrl" + "sağ ok" tuşlarına beraber basarak tüm sütunları seçin. Dolgu yok olarak düzenleyin. (Veya düzenleme/biçimleri sil)
16. satırı komple seçip "ctrl" + "aşağı ok" tuşlarına beraber basarak tüm satırları seçin. Çerçevesiz olarak düzenleyin. (Veya düzenleme/biçimleri sil)

Excel Vers. ve Dili
excell 2007
excell 2016
Merhaba,
I sütununu komple seçip "ctrl" + "sağ ok" tuşlarına beraber basarak tüm sütunları seçin. Dolgu yok olarak düzenleyin. (Veya düzenleme/biçimleri sil)
16. satırı komple seçip "ctrl" + "aşağı ok" tuşlarına beraber basarak tüm satırları seçin. Çerçevesiz olarak düzenleyin. (Veya düzenleme/biçimleri sil)
dediğinizi biliyorum önce sütunu seçiyorum. Sonra Ctrl basıp sağ ok tuşuna basıyorum en sona gidiyor ama aradaki sütunları seçmiyor. aynı problem satır işleminde de var.
Yada tuşlara yanlış sıralama ile basıyorum.

Excel Vers. ve Dili
excell 2007
excell 2016
Problem Çözüldü teşekkürler ctrl + shift + istenilen yöne basıp temizle ve hücreler noramal yap denildiğinde oldu. Shift tuşuna basmayı unutyormuşum.

Necdet

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Ofis 365 Türkçe
dediğinizi biliyorum önce sütunu seçiyorum. Sonra Ctrl basıp sağ ok tuşuna basıyorum en sona gidiyor ama aradaki sütunları seçmiyor. aynı problem satır işleminde de var.
Yada tuşlara yanlış sıralama ile basıyorum.
Sütunu seçtikten sonra Shift tuşuna basılı iken Ctrl+Sağ Ok yapın

Necdet

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Ofis 365 Türkçe
Geç kalmışım :)

Excel Vers. ve Dili
Office 2010 & 2016 TR
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
26-12-2023
Problem Çözüldü teşekkürler ctrl + shift + istenilen yöne basıp temizle ve hücreler noramal yap denildiğinde oldu. Shift tuşuna basmayı unutyormuşum.
Pardon, Shift'i yazmayı atlamışım :giggle: