sınıf karma programı

Excel Vers. ve Dili
2007 türkçe
Merhaba arkadaşlar;
2012-2013 eğitim öğretim yılında 1.sınıfları karma için kız ve erkek sayıları eşitleyen ve şube sayısını bizim belirleyebeildiğim bir programa ihtiyacım var.
Ayrıca 5. ve 6 sınıfları oluştururken öğrencilerin başarılarına göre ,kız ve erkek sayıları eşit karma bir programa ihtiyacımız var.Bu programda mantık 7 farzımaal 7 sınıf oluşturacağız enbaşarılı öğrenci g sınıfından başlayarak yılan şeklinde yani g-f-e-d-c-b-a-b-c-d-e-f-g-f-e-d-c-b-a buşekilde sıralamaların olacağı bir program konusunda yardımlarınızı bekliyorum.

Şimdiden teşekkürler...

xternet

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
2010 Tr
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
12-10-2028
Bİr arama yaparken sorunuza rastladım. İstediğiniz kriterleri barındıran bir program zor sanırım. Ama benim bu konuda yaptığım bir çalışma var. Bir incelerseniz belki işinizi görür. Avantajlı kısmı dağıtımı yaptıktan sonra manuel olarak öğrencileri kendi aralarında yer değiştirebiliyorsunuz.
www.yavuzkoc.com
Buradan ulaşabilirsiniz.

mühendisberke

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
2013 TUR
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
27-06-2024
Seçim sayfasında kaç sınıf olacağını seçmeyi unutmayın(5 olarak seçili şu an)
1 sayfasındaki çocukları kız erkek ayırıp koyarsanız onları ayrı ayrı atar. Başarı sırasına göre dizerseniz başarı sırasına göre(kız erkek bakmadan) atar.

Anladığım kadarıyla en başarılı 10-20 çocuğu dağıtıp sonrasını kız erkek dağıtmak istiyorsunuz. Önce ayırmadan koyup sonra ayırarak kalanı koyabilirsiniz. Kız-erkek sayısı eşit olmasa da her sınıfta eşit kız olur(ya da 1 eksik).

Şu haliyle 1000 çocuğa kadar işlem yapılıyor eğer çocuklar biterse otomatik duruyor

Sub ilkokul()

Dim sayac1 As Long
Dim sayac2 As Long
Dim boskontrol As String
sayac1 = Worksheets("seçim").Range("e4").Value
Sheets("1").Select
For sayac2 = 2 To 1000 Step 1
boskontrol = Cells(sayac2, 1)
If boskontrol = "" Then Exit Sub
Cells(sayac2, 4) = sayac2 Mod sayac1

Next
End Sub