Soru Şarta bağlı msgbox

Excel Vers. ve Dili
türkçe 2016
Merhaba.

Eğer sayfa1'de A10 hücresinde ROYAL FLUSH yazdığında B10 hücresinde EXPRESS yazıyorsa o zaman msgbox GAME OVER şeklinde kırmızı renkli bir bilgilendirme yapsın
Eğer sayfa1'de A10 hücresinde STR FLUSH yazdığında B10 hücresinde EXPRESS yazıyorsa o zaman msgbox GAME OVER şeklinde kırmızı renkli bir bilgilendirme yapsın
Yardımı olacak arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ediyorum

DoğanD

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 365 TR
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
05-10-2028
Merhaba,

Sayfanın kod kısmına;
Private Sub Worksheet_Change(ByVal Target As Range)
If Range("B10") = "EXPRESS" And Range("A10") = "ROYAL FLUSH" Or Range("B10") = "EXPRESS" And Range("A10") = "STR FLUSH" Then MsgBox "GAME OVER", vbCritical, ""
End Sub

Excel Vers. ve Dili
türkçe 2016
Merhaba,

Sayfanın kod kısmına;
If Range("B10") = "EXPRESS" And Range("A10") = "ROYAL FLUSH" Or Range("B10") = "EXPRESS" And Range("A10") = "STR FLUSH" Then MsgBox "GAME OVER", vbCritical, ""
End Sub
Merhaba.Yardımınız için çok teşekkürler , fakat kod STR FLUSH için çalışıyor ama RYL FLUSH için çalışmıyor :))

dEdE

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Ofis 2013 TR 64 Bit
Merhaba.Yardımınız için çok teşekkürler , fakat kod STR FLUSH için çalışıyor ama RYL FLUSH için çalışmıyor :))
Merhaba,
RYL FLUSH için çalışmaz.
ROYAL FLUSH için çalışır.
Çünkü #1 no.lu mesajda soru ROYAL FLUSH olarak sorulmuş, yanıt ona göre yazılmış.
Koddaki ROYAL FLUSH ifadesini RYL FLUSH olarak değiştirirseniz çalışır.

Excel Vers. ve Dili
türkçe 2016
Merhaba,
RYL FLUSH için çalışmaz.
ROYAL FLUSH için çalışır.
Çünkü #1 no.lu mesajda soru ROYAL FLUSH olarak sorulmuş, yanıt ona göre yazılmış.
Koddaki ROYAL FLUSH ifadesini RYL FLUSH olarak değiştirirseniz çalışır.
O değişiklikleri yapmama rağmen yine sadece str flusta çalışıyor ama royal flushta çalışmıyor

dEdE

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Ofis 2013 TR 64 Bit
#1 no.lu mesaj : "...ROYAL FLUSH ..."
#3 no.lu mesaj: "...RYL FLUSH için çalışmıyor ..."
#5 no.lu mesaj: "...royal flushta çalışmıyor ..." Ah... bir karar verebilsek...

Excel Vers. ve Dili
türkçe 2016
Rica etsem aşağıdaki düzenlemeye göre yeniden yazar mısınız lütfen ? Teşekkürler
C18 hücresinde RYL FLUSH yazıyorsa ve F18 hücresinde de EXPRESS BONUS yazıyorsa o zaman msgbox GAME OVER yazan bir bilgilendirme yapsın
C18 hücresinde STR FLUSH yazıyorsa ve F18 hücresinde de EXPRESS BONUS yazıyorsa o zaman msgbox GAME OVER yazan bir bilgilendirme yapsın

DoğanD

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 365 TR
05-10-2028
Merhaba,

Aslında biraz kurcalasanız çözebileceğiniz bir nokta burası. Aşağıya son duruma göre değişiklikleri yazıyorum, daha sonraki ihtiyaçlarınız için biraz kafa yormanızı tavsiye edebilirim.

Kod:
If Range("F18") = "EXPRESS BONUS" And Range("C18") = "RYL FLUSH" Or Range("F18") = "EXPRESS BONUS" And Range("C18") = "STR FLUSH" Then MsgBox "GAME OVER", vbCritical, ""
End Sub

Excel Vers. ve Dili
türkçe 2016
Merhaba,

Aslında biraz kurcalasanız çözebileceğiniz bir nokta burası. Aşağıya son duruma göre değişiklikleri yazıyorum, daha sonraki ihtiyaçlarınız için biraz kafa yormanızı tavsiye edebilirim.

Kod:
If Range("F18") = "EXPRESS BONUS" And Range("C18") = "RYL FLUSH" Or Range("F18") = "EXPRESS BONUS" And Range("C18") = "STR FLUSH" Then MsgBox "GAME OVER", vbCritical, ""
End Sub
Kafa yordum ve sizin yukarda yazdığınızın aynısını da yazdım.Ama yine sadece STR FLUSH kısmı çalıştı.Ha bir de ben yazılım/kodlama vs konularından anlayan birisi değilim diye maalesef senden yardım isteme gafletinde bulundum.Yani 10-15 satır kod yazabiliyorr olmakla karşınızda bu konuardan hiç anlamayan birisine karşı bu üslubunuz rahatsız edici.Bilgisayar vs konularında benden zeki olduğunuz muhakkak ama hayata dair konularda aklımın zekatını versem
alim olabilir misin , emin değilim!

DoğanD

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 365 TR
05-10-2028
Kafa yordum ve sizin yukarda yazdığınızın aynısını da yazdım.Ama yine sadece STR FLUSH kısmı çalıştı.Ha bir de ben yazılım/kodlama vs konularından anlayan birisi değilim diye maalesef senden yardım isteme gafletinde bulundum.Yani 10-15 satır kod yazabiliyorr olmakla karşınızda bu konuardan hiç anlamayan birisine karşı bu üslubunuz rahatsız edici.Bilgisayar vs konularında benden zeki olduğunuz muhakkak ama hayata dair konularda aklımın zekatını versem
alim olabilir misin , emin değilim!
Konu şu, siz beni tanımıyorsunuz, ben de sizi. Neyi ne kadar bildiğiniz yada bilmediğiniz tamamen sizinle ilgili. Burada bir soru sormuşsunuz ve elimden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışıyorum. Burası bir forum ve ben bundan bir çıkar da sağlamıyorum. Tek hedefim buradaki sorular sayesinde kendimi geliştirebilmek, insanlara -mümkün olduğu ölçüde- yardımcı olabilmek ve işime değer katabilmek.
Bir önceki mesajda bu kadar canınızı sıkan nedir bilemem ve inanın çok da önemli değil. Üslup konusunda bir problemim olduğunu düşünmediğim gibi yazdıklarınızı da üzerime alınmıyorum. Tavsiyem daha sonra doğacak ihtiyaçlarınız için az da olsa yorumlayabilmenin işinize yarayacağını düşündüğümdendi fakat belli ki aynı fikirde de değiliz, sağlık olsun. Başarılar dilerim.