Ole Hatası

Excel Vers. ve Dili
2010 makro
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
15-01-2021
Verileri server üzerinde ki klasöre atarken "excel başka bir uygulamanın ole eylemini tamamlamasını bekliyor" hatası veriyor.Sebebi nedir arkadaşlar?

Haluk

𐱅𐰇𐰼𐰚
Excel Vers. ve Dili
64 Bit 2010 - İngilizce
+
Google Sheets
+
JScript
Excel Vers. ve Dili
2010 makro
15-01-2021
Haluk Bey ilginize çok teşekkür ederim,Tüm denemeleri yaptım sanırım farklı bir durum var...

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Merhaba,

"Üretim Takip Komple v1.xlsm" isimli dosyanızı açın.

Daha sonra aşağıdaki yolu izleyerek ilgili menüye erişin.

Dosya-Seçenekler-Güven Merkez-Güven Merkezi Ayarları-Gizlilik Seçenekleri-Belge Denetimcisi

İlk resimdeki kırmızı ile seçili alanın üzerindeki tiki sizde seçili ise kaldırın.

214494

İlgili butona tıklayın gelen uyarılara evet deyin. Karşınıza aşağıdaki ekran gelecektir.

214495

Bu ekranda DENETLE butonuna tıklayın. Ben sizin dosyanızda çalıştırdığımda aşağıdaki uyarıları aldım.
TÜMÜNÜ KALDIR demeden ekranı kapatıp dosyanızı kayıt edip kapattım.

Daha sonrasında aktarım yapan kodu çalıştırdığımda sorun olmadan aktarım yapıldı.

Umarım sizin içinde çözüm olur.

214496

Excel Vers. ve Dili
2010 makro
15-01-2021
Tümünü kaldır demeden,dosyamı kaydettim çıktım hata devam ediyor,size gönderdiğim programda "K2.Close (True)" kod mevcut mu?Hatayı bu kod üstünden veriyor..

Excel Vers. ve Dili
2010 makro
15-01-2021
Kodlama şu sorunu yapıyor ama kodlama içinde çözemedim.Üretim takip çalışma dosyasını açtığımda AKTAR dediğimde aktarımı yapıyor,arkada üretim takip komple (serverda arşiv yapılan dosya)dosyasını açıyor.Çünkü akabinde serverda üretim takip komple dosyasını çift tıklayıp aç dediğimde,bu klasör zaten açık yeniden açılsın istiyor musunuz?diye soruyor...

Excel Vers. ve Dili
2010 makro
15-01-2021
""

Son düzenleme:

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Önerdiğim kod arka planda gizli olarak aktarım yapılacak dosyayı açmaktadır. Doğal olarak siz tekrar elle açmak istediğinizde SALT OKUNUR uyarısı vermesi normaldir.

Bunun dışında görsellerde önerdiğim işlemi yaparak ben aktarım işlemini başarılı bir şekilde yapabildim.

İkinci resimde belirttiğim DENETLE butonuna tıkladığınızda göreceğiniz gibi dosyada kullandığınız gizlemeler-biçimler-kullanılan nesneler bir şekilde hataya sebep oluyor.

Dilerseniz dosyalarınızı yedekledikten sonra kopyalarını alıp bu işlemleri tekrarlayın ve DENETLE seçiminde çıkan problemlerin hepsine TÜMÜNÜ KALDIR diyerek devam edin. Belki bu şekilde sorunu aşabilirsiniz.

Excel Vers. ve Dili
2010 makro
15-01-2021
ilgilendiniz çok teşekkür ederim....

Excel Vers. ve Dili
Office 365
Merhaba Konu hakkında fotoğraf paylaşmışsınız. Bunu görüntüleyemiyoruz. Yardımcı olabilir misiniz

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Merhaba Konu hakkında fotoğraf paylaşmışsınız. Bunu görüntüleyemiyoruz. Yardımcı olabilir misiniz
Merhaba,

Forumdaki bilgilerin bazılarına erişim için Altın Üye olmanız gerekiyor.

Resimlere aşağıdaki linkten erişebilirsiniz.. (Bu paylaşımlar harici link olduğu için bir müddet sonra silinecektir..)