Makro properties menüsü kayboldu

Nadesa

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel Vers. Microsoft 365 Tr 2309 sürüm 64 bit
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
29-02-2025
Merhabalar Makro oluştururken userformdan yeni sayfa acıkıyor ama yandaki Properties menüsü kayboldu ve geri getiremiyorum f4 veya ctrl+r yaptığımda sadece yarısı geliyor ,birtürlü geri getiremedim. Çözümü nedir yardımcı olur musunuz ?

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Merhaba,

Aşağıdaki ayarı yaparak deneyiniz.

1. Tüm Office programlarını kapatın
  2. Başlat menüsüne tıklayıp regedit yazın ve sağ tıklayıp "Yönetici" modunda açın.
  3. HKEY_CURRENTUSER\Software\Microsoft\VBA\6.0\Common'a gidin. (Kalın fontla belirttiğim bölümde sizde farklı bir sayı yazıyor olabilir.)
  4. Dilerseniz herhangi bir sorun olmaması için ilgili anahtar üzerinde sağ tıklayıp dışa aktararak yedekleyebilirsiniz. (Tavsiye ederim) Bir sorun olduğunda yedek dosya üzerinde çift tıklayarak yeniden yükleyebilirsiniz.
  5. Daha sonra ilgili anahtar üzerinde sağ tıklayıp silme işlemini gerçekletirin. Bunu yapmak, kişisel ayarlarınızı tutan tüm alt anahtarlarını kaldıracaktır.
Daha sonra exceli açarak VBA editörünü kontrol ediniz. Pencerelerinizin eski ayarına gelmiş olması gerekir.

Kaynak ; https://stackoverflow.com/questions/26810053/how-to-restore-vba-editor-to-its-initial-settings

Nadesa

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
29-02-2025
Bahsettiğiniz en son işleme kadar gelio hepsini sildim fakat birtanesini silmiyor. Belirtilen tüm değerler silinemedi hatası veriyor :(

Nadesa

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
29-02-2025
Ama su an girdiğimde en azndan o menü çıkıyor ve alt alta ilk başta ki gibi🙏 Ne kadar teşekkür etsem az🙏 Mükemmelsiniz