makro ile diger sayfalardan veri kopyalayip veri getirme

Excel Vers. ve Dili
excel 2007 türkçe
Merhaba,

ilk sayfaya bir takim verileri diger sayfadan getirmek istiyorum. ornek verecek olursam ilk sayfada kullanacagim basliklar sunlar. a sutunu: barkod b sutunu:aciklama c sutunu: siparis miktari. baslikla diger sayfalarda da ayni. diger sayfalar birden fazla. ornegin a urunu b urunu c urunu gibi. ayni basliklar oradada oldugundan sutun siralamasi ve basliklar ayni. te fark sutunlarin altlari dolu. ben bu diger sayfalarda bulunan urunlerin karsisina siparis sutununun altina siparis rakami girip sadece karsisinda deger bulunanlarin ilk sayfaya gelmesini istiyorum. (filtre koyup sadece deger olanlari yaptim sonra koyyaladim sonra gidip en bas sayfaya yapistirdim. ama bu sayfa sayisi cok oldugundan baya zaman aldi) yardimci olacak biri olursa sevinirim.
tesekkurler (not: klavyem ingilizce bu yuzden turkce karakterler yok)

Necdet

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Ofis 365 Türkçe
Merhaba,
Örnek dosyanızı dosya.tc, dosya.co gibi paylaşım sitelerinden birine dosyanızı yüklerseniz, sonuca ulaşmanız daha hızlı olacaktır.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 TR
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
25/04/2023
Merhaba Necdet bey,
2005 yılında bu siteyi takip etmeye başladım. Zaman zaman site içerisindeki soru ve çözümlerine bakarak makro ve kod yazılımını geliştirmeye çalışıyorum. Sizin önerdiğiniz sitenin benim için bir önemi yok sorumun cevaplanıp cevaplanmasınında benim açımdan bir önemi yok. Bu siteyi takip sebebim öğrenme amaçlıdır.
Herşey gönlünüzce olsun.

Necdet

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Ofis 365 Türkçe
Merhaba Necdet bey,
2005 yılında bu siteyi takip etmeye başladım. Zaman zaman site içerisindeki soru ve çözümlerine bakarak makro ve kod yazılımını geliştirmeye çalışıyorum. Sizin önerdiğiniz sitenin benim için bir önemi yok sorumun cevaplanıp cevaplanmasınında benim açımdan bir önemi yok. Bu siteyi takip sebebim öğrenme amaçlıdır.
Herşey gönlünüzce olsun.
Merhaba Ahmet bey,
Bu söylediklerinizin arkadaşımızın sorusu ile ilgisini anlayamadım.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 TR
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
25/04/2023
Çok özür dilerim Necdet bey,
Dikatsiziliğime verin.
Sanki benim sorumun cevabını dosya.tc, dosya.co sitelerinden çözebilirsiniz demişsiniz diye anladım.
Kusura bakmayın.

Necdet

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Ofis 365 Türkçe
Önemli değil, olur böyle şeyler. İyi akşamlar.