Çözüldü Hücrede Girilen Tarih ile Aynı Tarihli Sekmeyi Bulup O Sekmede de Yine aynı Tarihin Karşısındaki Veriyi Yazma

Leonenengineer

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
365 ve Türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
22-09-2024
Merhabalar,

Tarihlere göre yapılan ödemeleri işlediğimiz bir dosyamız var. İcmal sayfasına tarihlere göre yazılan sekmelerin içindeki tutarı çekmek için bir formül yapmak istiyoruz. Nasıl yapabiliriz acaba? Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler. Örnek dosyayı paylaşıyorum.
Dosyada görüldüğü gibi başka isimlerde var(silinmiş hali), başka tarihlerde var, aynı tarihte birden fazla kişi ve şantiye ve ödemede olabiliyor. Bunları da göz önüne alarak
her yeni tarih sekmesi açıldığında İcmal sayfasında formülü sürükleyerek girilen rakamları otomatik almak istiyoruz. Bu konuda yardım ederseniz bu tabloyu 4 senelik işlemlerin toplamını yapmak için kullanmak isteriz.

-İlk tercihimiz sadece formül ile çözüm bulmak ama mecbur kalındığında tercih etmesek de makro kullanımı da olabilir.

Ekli dosyalar

ÖmerBey

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2007 Türkçe
Merhaba,
F4 hücresine uygulayıp, çekerek çoğaltınız.
Kod:
=EĞERHATA(ÇOKETOPLA(DOLAYLI("'"&METNEÇEVİR(F$3;"gg.aa.yyyy")&"'!$G:$G");DOLAYLI("'"&METNEÇEVİR(F$3;"gg.aa.yyyy")&"'!$C:$C");$D4;DOLAYLI("'"&METNEÇEVİR(F$3;"gg.aa.yyyy")&"'!$F:$F");$B4);"")

Ekli dosyalar

Leonenengineer

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
365 ve Türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
22-09-2024
Merhaba,
F4 hücresine uygulayıp, çekerek çoğaltınız.
Kod:
=EĞERHATA(ÇOKETOPLA(DOLAYLI("'"&METNEÇEVİR(F$3;"gg.aa.yyyy")&"'!$G:$G");DOLAYLI("'"&METNEÇEVİR(F$3;"gg.aa.yyyy")&"'!$C:$C");$D4;DOLAYLI("'"&METNEÇEVİR(F$3;"gg.aa.yyyy")&"'!$F:$F");$B4);"")

Cevabınız ve çözümüzün için teşekkür ederim. Gayet başarılı yeni deneme şansım oldum. Geç cevap verdiğim için de kusurma bakmayın lütfen fırsat bulamadım yoğunluktan.