HTML Formundan Excel'e Veri Kaydetme

Excel Vers. ve Dili
ofis2003
Sayın Modalı Tekrar Merhaba

İlgili veriyi bul diyorum ve ilgili kayıt tabloda karşıma geliyor ve silme , düzeltme gibi değişiklikler yapıyrum. Fakat benim istediğim durum bir listeleme butonu ile ilgili bölümleri listeleme butonuna tıkladığımda alt ekrana getirmesi.

Birde bazı zamanlarda verilerde değişiklikler , düzeltmeler yapıyoruz. Önceki kaydedilen bilgileri de gösteren kod var mıdır. Mesela bir no da 3 kez değişiklik yapmışız diyelim ve en son değişiklik bilgisini değilde , öncekilerle beraber 3 kez yapılan değişiklik kayıt bilgilerini de gösterme gibi bir imkan var mıdır , teşekkürler , saygılar...

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın aydın1977,

Bir grid view üstüne verileri çekip gösterebilirsiniz.

Tüm değişiklikleri görebilmek için düzeltme yerine yeni kayıt yaparsınız ve kayıt tarihini kaydedersiniz, ayrıca her kaydın bir no su olur. Ondan sonra da tüm kayıtların en son durumunu gridview üstünden görüntüleyebilir ve kayıt üstüne tıkladığınızda açılan bir pencerede kaydın tüm geçmişine bakabilirsiniz. Ancak bu işler için asp.net veya php kullanmanız gerekecektir. html sayfalarda dinamik çalışma çok zor olur.

İyi çalışmalar

Excel Vers. ve Dili
ofis2003
Sayın Modalı

İlgili program asp kodlarıyla yazılmış olup , html uzantılı bir programdır.
92. mesajda ilgili kodlar mevcuttur. Bu kodlara göre dediğiniz özellik yapılabilir mi ?

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın aydin1977,

Kontrol etme imkanım yok. Verileri göstermek için şu kodları kullanın:

Kod:
<% Baglanti() %>
<table width="100%" border="1">
  <tr>
    <td>SIRA</td>
    <td>SİCİL</td>
    <td>ADI</td>
    <td>SOYADI</td>
    <td>GİRİŞ</td>
    <td>ÇIKIŞ</td>
    <td>DEPARTMAN</td>
    <td>GÖREVİ</td>
  </tr>
  <% Do Until RS.EOF %>
  <tr>
    <td><% RS("SIRA") %></td>
    <td><% RS("SICIL") %></td>
    <td><% RS("ADI") %></td>
    <td><% RS("SOYADI") %></td>
    <td><% RS("GIRIS") %></td>
    <td><% RS("CIKIS") %></td>
    <td><% RS("DEPARTMAN") %></td>
    <td><% RS("GOREVI") %></td>
  </tr>
  <% RS.Movenext 
      Loop 
    VeriKapat()%>
</table>

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003
Html Evrak Girişi

Ek silinmiş yenilersem işe yarar diye düşündüm...

c:\2008_web_evrak\ klasörüne tüm dosyaları çıkarın index html ile çalıştırın.

Not : Chrome , firefox işe yaramıyor...

Ekli dosyalar

Sayın Modalı,
aynı bu kodlar gibi web sayfası üzerindeki verilerin bir yer imleri belirlenmiş word şablonuna aktarabileceğimiz kodlar nelerdir. Yardımcı olursanız sevinirim.
Saygılar

Excel Vers. ve Dili
office 2010
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
20.08.2018
Html form excell e kaydetmek

Merhaba arkadaşlar günlerdir uğraşıyorum. siteyi taradım ilgili her konuyu okudum. Ama bilgim becerim buraya kadar yardımınıza ihtiyacım var. TestFolder dosyasını kendime göre düzenledim. Ekte arızaform.rar olarak sunuyorum. bu dosyayı bilgisayarımda açıyorum çalışıyor istediğimi yapıyor. Ben bunu web sayfamda çalıştırmak istiyorum işyerindeki arkadaşlarıma kolaylık olsun diye amme hizmeti yani. Ekteki dosyayı webte nasıl çalıştırırım. Dosya içindeki index.htm dosyasındaki forma veri girişi yaptıkça web sunucumdaki data.xls dosyasına kaydetsin. Dosyaları ftp den web sunucusuna atıyorum index.htm açılıyor forma veri giriyorum ama kayıt yapmıyor.Lütfen yardım edin.

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
(Excel 2016 - İngilizce)
30-11-2022
Web üzerinde hiç denemedim ama data yolunu web sunucusunun yolunu yazarak deneyiniz.

Yani

Data Source=C:\Documents and Settings\TEKNO\Belgelerim\arızaform\data.xls; Extended Properties=Excel 8.0;"

yolunu değiştiriniz.

Excel Vers. ve Dili
office 2010
20.08.2018
Web üzerinde hiç denemedim ama data yolunu web sunucusunun yolunu yazarak deneyiniz.

Yani

Data Source=C:\Documents and Settings\TEKNO\Belgelerim\arızaform\data.xls; Extended Properties=Excel 8.0;"

yolunu değiştiriniz.
İlginize teşekkür ederim. Web sunucusunun yolu olarak değiştirdim ama olmadı. Sanırım bir veritabanından bilgileri alması gerekiyor. Bu konuda bilgim yeterli değil. Bu konuda veya başka bir yolu varsa yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

Excel Vers. ve Dili
office 2010
20.08.2018
WEB te exceli veritabanı olarak kullanmak

Sayın ripek,

Ufak bir çalışma yaptım ve ekte gönderiyorum.

Ekli zip dosyasını indirdikten sonra,

- Bilgisayarınızda C:\TestFolder şeklinde bir klasör yaratın.

- Ekli zip dosyasının içindeki TestDataBase.xls dosyasını bu klasöre yerleştirin yani, C:\TestFolder\TestDataBase.xls olsun.

- Ekli diğer Test.htm dosyasını örneğin masaüstüne yerleştirin ve açın. Burada çok basit bir form hazırladım. Bu formdaki ad-soyad-meslek-doğum tarihi gibi bilgileri forma girdikten sonra HTML formundaki Gönder butonuna tıklayın.

- Formdaki veriler, kapalı durumdaki C:\TestFolder\TestDataBase.xls dosyasına kaydedilecektir.

- Her yeni veri girişinde, yeni veriler C:\TestFolder\TestDataBase.xls dosyasında Data sayfasında alt alta kaydedilecektir.

Umarım işinize yarar veya size fikir verir...

İlave: Dosyanın daha geliştirilmiş hali, bu mesaj başlığının 2nci sayfasındadır.
Haluk bey konu eski ama ben bu şekilde excell dosyası sunucuda olacak html formdan sunucudaki excel dosyasına kayıt yapmak istiyorum. yani exceli sunucuda veritabanı olarak kullnamk istiyorum bu mümkünmü. Kendi web sayfamda kullanabilirmiyim

Excel Vers. ve Dili
asp
Merhaba arkadaşlar günlerdir uğraşıyorum. siteyi taradım ilgili her konuyu okudum. Ama bilgim becerim buraya kadar yardımınıza ihtiyacım var. TestFolder dosyasını kendime göre düzenledim. Ekte arızaform.rar olarak sunuyorum. bu dosyayı bilgisayarımda açıyorum çalışıyor istediğimi yapıyor. Ben bunu web sayfamda çalıştırmak istiyorum işyerindeki arkadaşlarıma kolaylık olsun diye amme hizmeti yani. Ekteki dosyayı webte nasıl çalıştırırım. Dosya içindeki index.htm dosyasındaki forma veri girişi yaptıkça web sunucumdaki data.xls dosyasına kaydetsin. Dosyaları ftp den web sunucusuna atıyorum index.htm açılıyor forma veri giriyorum ama kayıt yapmıyor.Lütfen yardım edin.
Dostum sunucu üzerinden çalışmıyor sanırım

Excel Vers. ve Dili
2007
Çok Teşekkür

Haluk Bey,

İnanın benim çok ilgimi çekti ve işime yaradı. Yalnız bu excel dosyasını FTP'ye atıp oradan bu işlemi yapmak mümkün olurmu acaba.

Ben excel dosyasını local ağımda çalıştırdım ama FTP'den local host klasörüme atarak kodda ilgili yeri (dosyanın yolunu) değiştirdiğimde çalışmadı.

Buna bir çözüm bulabilir miyiz? Ne önerirsiniz.

Excel Vers. ve Dili
sadasdasdasdasdasd
aranızdan biri bu projenın bitmişhalını verebilirmi bir kişi vermiş ama download etmıyor

Excel Vers. ve Dili
türkçe
haluk hocam yardımcı olur iseniz sevinirim bende exeldeki bu bilgileri web sayfamda görmek istiyorum plaka no ile sorgu yapılacak hangi km ne işler yapılmış kaç parça takılmış v.s gibi exel formatı ekte
yardımcı olur iseniz çok sevinirim

Excel Vers. ve Dili
türkçe
geç miş.jpg

haluk hocam bu exel dosyasını içeriğini plakarı sorgulatarak "o" plakaya hangi tarihte ve km hangi parça takılmış bunu web sitesinde görünmesini istiyorum yardımcı olur iseniz sevinirim bilgi@gokarotomotiv.com

Excel Vers. ve Dili
tr
Hocam ekteki dosyaya ulaşamıyorum. Tekrar upload edebilirmiyiz. Teşekkürler.