EXCEL'den WORD'e Veri Aktarımı

Excel Vers. ve Dili
EXCEL 2016
EXCEL'de yer alan bazı verileri sabit bir metin içerisinde WORD'e aktarmak istiyorum. Bunun için bir kod yazdım fakat kod satır sayısı kadar WORD dosyası oluşturuyor. Verdiği çıktı Ahmet.docx, Mehmet.docx vs.
1-) Örneğin benim verimde kolay olması açısından 3 satır yer almaktadır. Bu 3 satırın aynı word dosyasına otamatik bir şekilde yazılması için yapmam gereken nedir?
2-) Örneğin tek satır var aynı şekilde bu tek satırı da tek word dosyasına aktarmam için yapmam gereken nedir?

NOT: Veri seti daha çok (isim hariç) sayılardan oluşmaktadır. Yapmak istediğim çıktı şudur:
Örneğin: Personel İsmi .... Personel Doğum Tarihi .... Yaşı .... Hizmet Süresi - Personel İsmi Ahmet'dir Personel Doğum Tarihi 1990'dır Yaşı 32'dir Hizmet Süresi 4'tür vs.
Bu ifade de sayıya göre alacağı eklerde IF döngüsü ile eklenmesi gerekecektir. Yani her sayının alacağı ek farklı olacağı için ona göre bir formülü de ekleyeceğim. Şimdiden teşekkür ederim. Kodu alta yazıyorum.

Private Sub CommandButton1_Click()
Dim doc As Word.Document
Set wordapp = CreateObject("word.application")
sablon = "D:\****\*****\Desktop\schedule.docx"

For i = 2 To 4
Set doc = wordapp.documents.Open(sablon)
doc.bookmarks("date").Range.InsertAfter Cells(i, 1)
doc.bookmarks("age").Range.InsertAfter Cells(i, 2)
doc.bookmarks("Wyear").Range.InsertAfter Cells(i, 3)

doc.SaveAs2 "D:\****\*****\Desktop\" & Cells(i, 1).Text
doc.Close

Next i

End Sub

Excel Vers. ve Dili
Office 365 İngilizce
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
20-01-2024
Word'de mail merge özelliğini deneyin. Örnek dosya paylaşırsanız daha detaylı anlatabilirim.

Excel Vers. ve Dili
EXCEL 2016
Altın üye olmadığım için paylaşım yapamıyorum. Bahsettiğiniz konuya baktım işimi görecektir. Yani son rakamına göre eklenecek ekler değişeceği için "eğer.. değilse" yerine yazacağım olasılıklar çok fazla olacak. Çünkü makro ile tüm sayılara ilişkin ifade yazılacakken. Word içerisinde öyle bir esneklik yok. Değişken bazında gelen sayılara ilişkin ekler yazılabiliyor.
Teşekkür ederim.

YUSUF44

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
İş : Ofis 365 - Türkçe
Ev: Ofis 365 - Türkçe
Öncelikle örnek dosyayı imzamda belirttiğim gibi de paylaşabilirsiniz.

Ek kısmına gelince dosyayı ek kullanmayacak şekilde düzenlemek daha kolay olmaz mı?

Excel Vers. ve Dili
Excel 2016 - Tr
24-06-2023
Benzer şekilde kullandığım bir dosyanın örnek halini paylaşıyorum. Kodların içindeki dosya yolunu değiştirdikten sonra çalıştırabilirsiniz. İşinize yarar ise kendi çalışmanıza göre kodları ya da dosyayı revize edebilirsiniz.

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
EXCEL 2016
Altın üye olmadığım için indiremiyorum. Başka bir şekilde paylaşmanız mümkün mü ?

Excel Vers. ve Dili
Excel 2016 - Tr
24-06-2023
Excel Vers. ve Dili
EXCEL 2016