Soru Excelde QR kod Aztec kod Ean13 kodu Barcode128 kodu

netzone

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
🅾🅵🅵🅸🅲🅴
⎝365 64 Bit 𝙏𝙍⎠
🆆🅸🅽🅳🅾🆆🆂
⎝10 64 Bit 𝙏𝙍⎠
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
12-09-2027
Merhaba @mars2 ,

Gri yapmak istiyorsanız bu şekilde deneyiniz. Rengi değiştirmek istiyor ve renk kodunu bilmiyorsanız buradan yardım alabilirsiniz.
fColor = RGB(140, 140, 140): bColor = RGB(140, 140, 140)

İyi çalışmalar.
Merhaba, @TURKOLOG
Renklendirmek için yukarıda belirttiğim şekilde fColor ve bColor'ı değiştirirseniz istediğiniz renkte QR kod hazırlayabilirsiniz.
Bu değişken nerede yer alıyor diye soracak olursanız, Kodları açtığınızda ModulQRcode isimli modülü tıklayın ve CTRL+F tuşlarına basıp fColor araması yaptırın. Resimde gördüğünüz yerde yukarıda belirttiğim gibi renk değişikliği yapabilirsiniz.

İyi çalışmalar.

214983

TURKOLOG

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
2016 64 TR
29-10-2026
sizlerden ricam yapılan çalışmaların güncel ve son şeklini paylaşın böylece herkes faydalanır zamandan ve emekten tasarruf edilir. Lütfen unutmayalım: "Bilgi paylaştıkça çoğalır."

ALTINYAYLA

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 2016 Türkçe
13-01-2029
sizlerden ricam yapılan çalışmaların güncel ve son şeklini paylaşın böylece herkes faydalanır zamandan ve emekten tasarruf edilir. Lütfen unutmayalım: "Bilgi paylaştıkça çoğalır."
Paylaşmamış kimse hocam...

thefllod

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
ProPlus2021Retail orjınal surum
21-11-2024
Sanırım bu kod çoğu kişinin işini basitçe görecektir. Her şey hazır sadece =Qrcode(A7) Metin olan hücre
Yazmak yeter. Hiç bir dış bağlantıya gerek yok
Aztec ve barcode128 kodu ve Datamatrix kodu da var içinde.
Vba şifresizdir . Geliştirmeye acıktır.
Elinize emeğinize sağlık tam aradıgım buydu

thefllod

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
21-11-2024
kte bir TIR yükü kadar kod var ..... Denemedim ama, işe yarayabilir..
Sanırım bu kod çoğu kişinin işini basitçe görecektir. Her şey hazır sadece =Qrcode(A7) Metin olan hücre
Yazmak yeter. Hiç bir dış bağlantıya gerek yok
Aztec ve barcode128 kodu ve Datamatrix kodu da var içinde.
Vba şifresizdir . Geliştirmeye acıktır.
BU cok ıyı calısıyor sorunsuz yalnız bunu aynı sayfada ayrı ayrı 30 tablom var bunları cogaltıp 30 tabloya gore nasıl ataya bılırım kopyala yaparak cogaltıyorum ama bılgılerı gırınce qr kodları hepsı degısıyor aynı bılgıler cıkıyor tarayınca

thefllod

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
21-11-2024
BU cok ıyı calısıyor sorunsuz yalnız bunu aynı sayfada ayrı ayrı 30 tablom var bunları cogaltıp 30 tabloya gore nasıl ataya bılırım kopyala yaparak cogaltıyorum ama bılgılerı gırınce qr kodları hepsı degısıyor aynı bılgıler cıkıyor tarayınca
yazdıktan sonra çözdüm

recepilik26

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 365 TR
21-09-2026
Oluşturulan kodu okuttuğumuzda karakter hatası çıkmaktadır.Nasıl çözebilirim

thefllod

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
21-11-2024
Herhangi bir sorun cikmadi bende teknsorun qR knun resmi arkaplanskz yapmaya calisiyorum olmadi

ert55

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Microsoft Office Excel 2007
24-02-2029
Merhaba,

Öncelikle ekli dosyayı yazan arkadaşlara çok teşekkür ederim.

Benim ihtiyacım "metin" sayfasında veriler kutucuklara değil, alt alta (A1,A2,A3 ..... A999) şeklinde veri girilebilsin ve "barcodes" sayfasında en azından 999 adet barkod oluşsun istiyorum. Çünkü benim onbinlerce satırdan oluşan verim var, bu verileri en azından biner biner (kopyala/yapıştır yöntemi ile) karekodunu oluşturmak istiyorum.

Yardımcı olabilir misiniz? şimdiden çok teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

beab05

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 2013
Merhaba,

Öncelikle ekli dosyayı yazan arkadaşlara çok teşekkür ederim.

Benim ihtiyacım "metin" sayfasında veriler kutucuklara değil, alt alta (A1,A2,A3 ..... A999) şeklinde veri girilebilsin ve "barcodes" sayfasında en azından 999 adet barkod oluşsun istiyorum. Çünkü benim onbinlerce satırdan oluşan verim var, bu verileri en azından biner biner (kopyala/yapıştır yöntemi ile) karekodunu oluşturmak istiyorum.

Yardımcı olabilir misiniz? şimdiden çok teşekkür ederim.

Merhaba;

Örnek Excel dosyanızı verir misiniz? Mümkünse 1000 den fazla ya da tüm kayıtlar olabilir.

Ayrıca barcode ları yine excel de mi istiyorsunuz ya da başka bir formata export edecek misiniz?

Test yapmak isterim.

beab05

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 2013
Merhaba;

Kendi eklentimle test yaptım. 50.000 satırlık veride yapmıştım ama Excel boyutu çok yüksek oldu bu sebeple 300 satırla örnek gönderiyorum.

İlk sütunda QR code ile 2. sütunda Data Matrix ile barcode ları göreceksiniz.

İlgili eklentimi bu forumda vermiştim ama ben onu eklenti halinden çıkardım ve tek başına Excel ya da Access dosyalarından veri alacak şekilde bir uygulama haline getirdim. Düzenleme yaptıktan sonra burada da paylaşırım sanırım. Ama şu anki eklenti haliyle de yapılır. Rapor Tasarım düğmesinden girilerek..

Ekli dosyalar

akd

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2003
Merhaba arkadaşlar, qrbarkodun çizgileri kalın olduğundan çok siyah oluyor, çizgileri inceltmenin bir yolu var mı acaba, hangi kodları değiştirmem lazım? örneyin bu qrbarkod gibi

Ekli dosyalar

akd

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2003
Sy. Beab05, eklediğiniz dosyada hiç kod yok malesef.?

akd

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2003
Çok afedersiniz sy.beab05 , bunun dll olduğunu farketmemişim , yanına birde uygulama excelli ekleseydiniz, hangi barkodu nasıl çalıştıracağımızı anlamak babında. elinize sağlık hocam...

beab05

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 2013
Çok afedersiniz sy.beab05 , bunun dll olduğunu farketmemişim , yanına birde uygulama excelli ekleseydiniz, hangi barkodu nasıl çalıştıracağımızı anlamak babında. elinize sağlık hocam...
DLL değil zaten eklenti o ister eklenti olarak ekleyin ve her excelde kullanın isterseniz direkt indirdiğiniz eklenti dosyasına çift tıklayıp açarak üzerinden var olan ya da yeni bir Excel dosyası oluşturun. sonra istediğiniz bir hücreye formül şekilnde yazın. =barcodeQrCode("veri metni") gibi.. Zaten = koyduktan sonra ve barcode yazmaya başlayınca tüm barcode çeşitlerini göreceksiniz. Ayrıca intellisense ya da açıklaması da formulu yazarken size gösterecektir. Klasik excelde hücreye formül yazma olayı gibi...

akd

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2003
Sayın beab05 bu demomu, yoksa lisans key'ini verecekmisiniz?

beab05

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 2013
Sayın beab05 bu demomu, yoksa lisans key'ini verecekmisiniz?
Konusunda yazmıştım bu forumdaki isteyen altın üyelere ve üstatlara vereceğim diye. Siz zaten eski dostsunuz, elbette veririm ama önce bir kullanın 10 gün sınırsız zaten.

akd

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2003
Çok tşk ederim eskimeyen dostum, ben https://www.zulfumehmet.com/excelde-qrcode-uretme/#google_vignette kodlarını kullanıyordum,
qrbarkodun çizgileri çok kalın olduğu için bizim formatımıza uymadı, ondan dolayı bir arayış içine girdim, allahtan sizin gibi üstadlar varda hemen imdadımıza yetişiyorsunuz. İyiki varsınız...