Dış kaynaktan veri çekme değişen uzantı adresleri hak.

Excel Vers. ve Dili
2010
Merhaba
Herkeze sağlıklı günler dilerim.Sormak istediğö 2 sorum var yardımcı olmanızı rica ederim.

1.Excel sayfalarıma başka excel dosyalarından veri çekiyorum fakat veri çektiğim dosyalarada güncelleme olursa bu dosya adları numerik olarak 1 rakam artıyor.
Örnek olarak Veri çekilen dosyanın adı excel versiyon1 ise güncelleme aldıktan sonra dosyanın adı excel versiyon2 oluyor. Böyle olunca da her seferinde kaynak linkini güncel tutmam gerekiyor.Dosya adedim çok olduğundan her seferinde gün aşırı bu adresleri güncellemek çok uzun zaman alıyor.Bu linkleri sürekli otomatik olarak güncel tutmanın bir yolu varmıdır.

2.Vlookup ile A1 en Z1 giden hücreleri başka sayfalarda arıyorum.Örnek olarak Aradığım A1 hücresinde 1.69 Kw hours yazarken veri kaynağımdan çekecegim hücrede sadece 1.69 yazıyor. Doğal olarak aradığımı bulamıyorum.Bunu satır dizinlerini makro ile nasıl bula bilirim?

Yardımlarınız için teşekkürler

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Merhaba,

Aklıma gelen yöntemler;

1. Yöntem;
Güncellenen dosya isimlerini makro ile olması gereken dosya adlarına göre değiştirebilirsiniz.

2. Yöntem;
Formüllerdeki dosya isimlerini güncel dosya isimlerine göre makro ile revize (CTRL+H) edebilirsiniz.

2. sorunuzda ise JOKER karakter kullanarak arama yapabilirsiniz.