Word'de Düzenleme

1. I. Yaşamımız boyunca....
II. DSDJSKJFSFSF:.....
III. JSDFHSFDSFSD.....

Yukarıda numaralamış......?
A)dskjhfjskdhf B)asdkhakdhasd C)sjfkhsjfhsjk ....

arkadaşlar şimdi ben böyle bilirsiniz öss sistemi gibi test hazırlamam gerekiyor.Fakat her seferinde 1 veya I.II. ve de A,B,C yazmak ve sıralı hizalı yazmak boşlukları tam tutturmak zor oluyor.Bunun kısa yöntemleri varmı?(word de denedim beceeremedim.yani madde imini kullanıyorum 1 yazıyorum sonra yanındaki I'ya geçecem onu elle yazmam gerekiyor.ne bilim anlamadım.)yardım edin açıklayıcı birşekilde nasıl yapılır veya bunun için bir program varmı?

Necdet

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Ofis 365 Türkçe
Sayın winpeace, kötü de yapmış olsanız bir örnek dosya ekler misiniz? Tam olarak anlamadım ne demek istediğinizi

yani demek istediğim bu 1 sayısını(veya 2-3...soru rakamları yani)I roma rakamını çünkü arkası geliyor soru içinde ve soru şıklarını herseferinde elle yazmak olmuyor.çünkü binlerce soru var bunu nasıl yaparız otomatik yani I'yı yazdım II'ye otomatik geçecek vediğerleri(madde imi demeyin olmuyor)yaprak test hazırlıcam kaç bin soru anladınızmı offffff :kafa:

Necdet

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Ofis 365 Türkçe
Anlasam üzerinde çalışacam da anlamadımkine :(
bir örnek dosya hazırlayın kendiniz yazın madde numaralarını ona göre düşünelim, şimdi çıkıyorum örnek dosya eklerseniz akşama sanırım bakma olanağını bulurum

Hüseyin

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 - Türkçe
Sayın winpeace,
bir dialog oluştuğu için mesajınızı "Kurallara uymayan başlıklar" altına taşımadım.
Lütfen ilk mesınıjdaki başlığı soru içeriğine uygun değiştirirmisiniz.

Biçim/Madde İşaretleri ve Numaralandırma'dan yapabilirsiniz.

Ã?rnek dosya ektedir.