Uzman Grubu

Excel Vers. ve Dili
2010
uzman grubu üyelerini tebrik eder başarılarının devamını dilerim.

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
excel 2003 türkçe
Forum da yeni bir üye olarak tüm arkadaşlara paylaşımlarından dolayı teşekkür
eder,uzman olan tüm arkadaşları tebrik ederim.

Birde yalnış yerde sorumu sormuyorsam şunu öğrenmek isterim

ben bir soruyla ilgili olarak yeni konu açtım ve bu konuyu bir çok arkadaş ziyaret etti sorunum çözüldü peki bu konuyu bu bölümde tutmak yerine sadece yardım almak isteyenler için başka bir bölüme alabiliyormuyuz.Teşekkürler.

Excel Vers. ve Dili
2003
syn form yetkilileri access soruları formunda ben bir öneri sunmuştum ama siz onunla hiç ilgilenmediniz benim önerim gayet mantıklı idi ve kimseyi kırmazdı formda şu uzman bu uzmandeğil hiç anlamaz şu birazcık anlayabilir fakat kimbilebilebilir gibi bir yaklaşım yerine kişilerin sorulara verdiği çözüm getirici cevapları saydırarak bir top on gibi bir şey yapsaydınız ve bunun yanında sorulara en çok çözüm getirici olan arkadaşların örnek ekleme limitini yükseltseniz ayın form müdavimi gibi bir başlık ekleseniz bunun gibi şeyler formda bu uzman sizin sorularınızı ancak o cevaplayabilir gibi bir yaklaşım benim gbi bir çok arkadaşı küstürecektir ve formdan kaçıracaktır nede olsa uzman var benim cevabımı kim takar gibi bir düşünceye kapılabilirler tabi bu benim naçizane düşüncelerim

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Sn gulsum1

Yazdıklarınızdan uzman grubunun neden oluşturulduğu mantığını yeteri kadar kavramadığınız anlaşılıyor. Biz uzman grubuna seçilen arkadaşlarımızı çok iyi excel yada access bildikleri için bu gruba dahil etmedik, uzun zamandır bizlere destek olan, özelliklede üslubu ile diğer üyelere örnek olan vefakar üyelerimizi onurlandırmak için böyle bir grup oluşturduk. Bu üyelerimizin forumda gösterdikleri çaba nedeniyle bizde ayrı bir yerleri vardır. Zaman ilerledikçe bu gruptaki üyelerimizin yetkileri arttırılacağı gibi başka üyelerimizde bu gruba dahil olacaktır.

Siz dahil hiç kimsenin bu durumdan bir alınganlık göstermesinide anlayamıyorum. Gerekli sabrı gösterirseniz zamanı gelince sizde bu grubun üyesi olabilirsiniz.

İzin verirseniz yönetim olarak bu gruba üye olacak üyelerimizide biz seçelim.

Sabırlarından ve yardımlarından dolayı seçilen uzmanlarımızı teker teker tebrik ediyorum.
Aslında bu forumda, yardım etmek için çaba gösteren tüm üyelerimizi tebrik ederim.

Başarılar arkadaşlar..

Haluk

𐱅𐰇𐰼𐰚
Excel Vers. ve Dili
64 Bit 2010 - İngilizce
+
Google Sheets
+
JScript
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
Sayın gulsum1;

Forumdaki avatarın altında yer alan bir ünvanın veya sizin önerinizdeki gibi Top10 listesi oluşturulması veya "Ayın Cevaplayıcısı" gibi ünvanların çok da gerekli olmadığını düşünüyorum.

Bence, burada vakit harcamaktan - vakit geçirmekten zevk almalısınız. Yoksa, bahsettiğiniz türden beklentilere girmeniz kaçınılmaz olur.

Yukarıda Levent bey'in söylediklerine katılıyorum. Buradaki uzmanlar o ünvanı, Excel-Access bilgilerinin yanında belki de daha çok burada gösterdikleri "özveri" nedeniyle o ünvanı taşımaya hak kazanmışlardır.

Gösterilen özveri; teknik bilgi, beceri, forumda mesai harcama olduğu kadar yazılan cevaplarda başta Türkçemize ve imla kurallarına olan saygı, bu forumda uyguladığımız gibi gerekli zamanlarda kişilere hitap ederken kullanıcı adını "bold - kalın" yaparak kişiye saygı ifadesi belirtme ..... gibi çeşitli konuları da kapsamaktadır.

Siz, Yönetimi muhatap alarak mesajınızı yazdınız ve ben de yönetimde görevli değilim ama düşüncelerimi belirtmek ihtiyacını hissettim .....

Son düzenleme:

Hüseyin

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 - Türkçe
Değerli arkadaşlar,
excel.web.tr üyeleri ile, forum seviyesi ve ciddiyeti ile Türkiye'nin örnek forumlandandır.

Burada esas konu teknik bir program olsa da, her şey demek değildir.
Bana en usta Excel uzmanını getirin insan olmadıktan sonra benim için bir değeri yoktur.
Biz forumun ilk gününden beri bu anlayışı benimsedik ve bu şekilde gelişmesine yön verdik.
Büyük oranda bunda başaralı olduğumuzu zaten bir çok arkadaş teyit ediyor.
Ne mutlu bize.

Ancak tabii her yaklaşımı herkesin aynı oranda benimsemesi mümkün olmuyor.

Sayın gulsum,
uzman grubu yaklaşımımızı beğenmediğini belirtmişsiniz ve alternetif bir öneri sunmuşsunuz.
Sizi öncelikle öneri getirdiğiniz için kutluyor ve memnuniyetimi belirtmek istiyorum.
Bu yaklaşımınız foruma olan olumlu bakışınızı gösteriyor.
Ancak önerinizin uygulanabilirliği daha büyük zaafları ve iş yükünü beraberinde getiriyor.

Sizin önerinizi uygularsak karşılaşacağımız sorunlar:
- Faydalı çözüm veya cevapları değerlendirecek juri oluşturulmalı. Gönüllü bir hizmet olarak yürütülen forumda bu kadar mesai harcayacak arkadaşlarımız yok. Ayrıca kimler Juri üyesi olabilir, kimler olamaz gibi ayrı bir sorunu da beraberinde getireceği şüphesiz.
-Jurinin faydalı olarak değerlendirmediği yanıtı göndren arkadaşların küsme veya üzülme ihtimali mevcut.
- Bu değerlendirme sonucunda oluşacak liste sizin eleştirdiğiniz, bu daha çok biliyor, o en çok biliyor sınıf ayırımını daha da ön plana çıkaracaktır. Zira Levent Beyin yazısında da belirttiği gibi mevcut durumda Uzman ünvanı kesinlikle bilgiye göre verilmedi. Bu konuda belli kriterler gözetmeye çalıştıysak ta, belki demokratik veya objektif olmadık, ancak duruşumuzun da arkasındayız. Forumun bu kadar yükünü sırtlayan kişiler olarak belirli kişilere ünvan verirken duygusal davranma hakkını kendimizde görüyoruz.

Bizler EXCEL merakı uğruna bir araya gelmiş gönüllü insanlarız.
Bu forumun hiçbir ticari geliri yoktur.
Uzun zamandır forumun açık kalabilmesi için gerekli ücreti yönetici arkdaşlarla cebimizden karşıladık.
İşimizden, ailemizden geriye kalan zamanı forumu ayakta tutabilmek için harcadık ve harcıyoruz.

Bütün bunları değerlendirdiğimizde;
Yüzünü hiç görmediğimiz, forumdaki mesajlarından başka kişisel özelliklerini bilmediğimiz kişiler arasında ayırım yapabileceğimizi nasıl düşünüyorsunuz?

Buradaki elde edilebilecek en güzel ünvan sorusunu yanıtladığınız bir arkadaşın size yazdığı içten teşekkür mesajıdır.
Ve inanın bu teşekkürler ünvana ve rütbeye değil, samimiyete ve özveriye ediliyor.

Son olarak;
Forumdaki mesaj ekleme kotası sadece teknik bir detay.
Amacı ise forumumuzun konusu haricinde komik video, resim veya anlamsız dosya işgallerini önlemektir.
Bugüne kadar faydalı bilgi gönderen tüm dostlarımızın kota arttırım taleplerine olumlu yanıt verdik.
Çünkü buranın ana amacı paylaşmak.

Birilerine bizim Ünvan vermemiz önemli değil, üyelerimizin takdir etmesi en büyük ünvandır.
O yüzden lütfen kimse herhangi bir konuda alınganlı veya küsükünlük yapmasın.
Yukarıda da uzun uzun anlatmaya çalıştığım gibi kimseyi ayırmak gibi bir niyetimiz yok ve böyle bir girişimden elde edebileceğimiz artıda yok.
Her şey iyi niyet ve güzellik anlayışı için yapılmaya çalışılıyor.
Umarım bu iyi niyetimizi anlarsınız.

Excel Vers. ve Dili
2003
syn levent bey benimki öneri idi tabiki kabul edip etmemek sizin elinizde ama benim kimseyi kırmak gibi bir niyetim yok daha önce böyle bir eleştiri yapmış olsam formdan atılırdım yıllar sizlerdede olumlu değişimler yapmış hüseyin beye gelince en güzel açıklamayı o yapmış işte form anlayışı bu eleştiri ve tavsiye olmalı ve nedenler ile gerekçeli cevap verilmeli hüseyin bey şunuda söyleyebilirdi kimseye açıklama yapmak zorunda değilim form benim ben istediğimi yaparım istediğimi uzman yaparım istediğimide formdan atarım gibi
onun yerine açılama gerği duydu çünkü herkes insan hekesin eksiği yada fazlası olabilir ve herkes açıklama yapılmadan başlanılan bir uygulamaya amacını bilmediği için sıcak bakmayabilir

Excel Vers. ve Dili
2003 excel visual basic
sayın excel.web.tr yöneticileri ben bu forma ilk girdiğim zaman ki bu çok uzak bir tarih değildir gerek yöneticilerimiz gerekse arkadaşlarımız ve üstadlarımız her konuda özverili bir şekilde cevap vermeleri ve bilgilerini esirgememeleri bende yahu bu arkadaşlar ne güzel insanlar bu site ne güzel site diye yorum yapmamı sağlamıştı şimdi ise uzman grubu seçilimi yapılınca emeği bayağı geçen arkadaşlarımızın seçilmesi bence tam 12 den isabettir.çünkü bu uzman üstad ve arkadaşlarımız kimseye kötü bir lakırdı yapmadan neçizane görüşlerini ve çözüm yollarını göstermişlerdir.bence en uygun davranış bu şekilde sergilenmiştir.sn Haluk hocamızın da dediği gibi sadece excel,access vb. diğer programları iyi bilmekle değil gösterdikleri çaba ile alakalıdır ben bu güzel sitede zaman geçirmekten zevk duyuyorum sn site yöneticilerine bu site için teşekkürü bir borç bilirim...

N.Ziya Hiçdurmaz

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 2013 TR / 32 Bit
Forum

Branşında "Türkiye" ve "Dünyada" Bu kadar özverili arkadaşların bulunduğu bir forumun daha olduğunu sanmıyorum. Forumumuzun kıymetini bilip. Yolumuza devam edelim.

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
syn levent bey benimki öneri idi tabiki kabul edip etmemek sizin elinizde ama benim kimseyi kırmak gibi bir niyetim yok daha önce böyle bir eleştiri yapmış olsam formdan atılırdım yıllar sizlerdede olumlu değişimler yapmış hüseyin beye gelince en güzel açıklamayı o yapmış işte form anlayışı bu eleştiri ve tavsiye olmalı ve nedenler ile gerekçeli cevap verilmeli hüseyin bey şunuda söyleyebilirdi kimseye açıklama yapmak zorunda değilim form benim ben istediğimi yaparım istediğimi uzman yaparım istediğimide formdan atarım gibi
onun yerine açılama gerği duydu çünkü herkes insan hekesin eksiği yada fazlası olabilir ve herkes açıklama yapılmadan başlanılan bir uygulamaya amacını bilmediği için sıcak bakmayabilir
Sn gulsum1

Bir çok üyemiz bizim geçmişimizide bugünümüzüde iyi bilirler. Gerek Sn emrexcel123 gerekse Sn V.Basic For Applications gibi bizi bilen üye dostlarımız zaten gerekli cevabı yazmışlar. Bu sebeple ben ayrıca bir mesaj yazmaya gerek duymuyorum. Sadece şunu belirtmek istiyorum sizin amacınızın ne olduğu çok açık herkeste bunu görüyor.

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Değerli üyelerimiz

Daha önceki mesajlarımızda forumda en az bizler kadar hatta çoğu zaman bizden bile daha fazla vakit geçiren uzman grubundaki arkadaşlarımıza bazı yetkiler verileceğini belirtimiştik. Şu anda yetkilendirme işlemi tamamlanarak devreye alınmıştır. Verilen yetkiler ana başlıklarıyla aşağıdaki gibidir.

-Hatalı mesaj başlıklarını değiştirme

-Mesajları birleştirme ve ayırma

-Konuları taşıma,sabitleme,açma ve kapama

Uzman grubundaki arkadaşlarımıza forumumuza verdikleri yoğun katkılar nedeniyle bir kez daha teşekkür ediyor başarılarının devamını diliyorum.

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Forumumuza zaman ayırarak çok değerli katkılarda bulunan Sn fpc ve Sn Orion2 arkadaşlarımız uzman grubuna dahil edilmişlerdir. Kendilerine katkıları nedeniyle teşekkür eder başarılarının devamını dileriz.

Necdet

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Ofis 365 Türkçe
Sayın fpc ve Sayın Orion2 arkadaşlarımızı kutlar, başarılarının ve özverilerinin devamını dilerim.

Hoşgeldiniz, sizi aramızda görmek ne güzel.

S

Skorpiyon

Misafir
Arkadaşlarımızı en içten dileklerle kutlar, bilgi ve başarılarının devamını dilerim.

Saygılarımla...

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 - Türkçe
Site yönetimini yerinde kararları için tebrik eder, Sayın fpc ve Sayın Orion2'yi en içten dileklerimle kutluyor, başarılarının devamını diliyorum. Şahsen forumda çok desteğini gördüğüm bu güzel insanların Allah katında da yücelmelerini niyaz ederim.

Saygılarımla..

Ali

Uzman
Excel Vers. ve Dili
İş:Excel 2016-Türkçe
Güzel ve değerli katkılarından dolayı Sn Orion2 ve Sn fpc arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.Hem burada hemde özel hayatlarında başarılar diliyorum.

hamitcan

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Excel 2019 Türkçe
Aramıza yeni katılan arkadaşlarımıza başarılar dilerim.

Hüseyin

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 - Türkçe
Katkılarını karşılamaya yetmese de bizim elimizden gelen;
Hak edene bu ünvanı vermektir.
Tüm hizmetlerin gönüllülük esasına dayandığı topluluğumuzda ünvan ve ödüllerde manevi düzeydedir, ancak bu güzel ortamda bu ünvan bazen maddi karşılığı olan bir çok sıfattan daha değerli olabilir.

Uzman Grubuna yeni katılan Orion2 ve fpc arkadaşlarımıza hoşgeldiniz diyorum.

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Selamlar,

Sn. Orion2 ve Sn. fpc yeni göreviniz hayırlı olsun. Aramıza hoşgeldiniz. Başarılar dilerim.