Userformda Kaydet,Değiştir ve Sil

yalovam77

Altın Üye
Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 / Türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
04-05-2026
değitirde sadece adı değişiyor

merhaba üstadlarım bu forumdaki bilgilerden dolayı teşekkür etmek istiyorum. hiç anladığım konularda buradan aldığım bilgilerle bir şeyler yapmaya çalışıyorum ama temel olmayınca bazı yerlerde tıkanıp kalıyorum. ekteki dosyada sorunum var.

sorunum kayıt ettiğim bilgiler ListBoxte görünüyor değiştirmek istediğimde ListBoxta bir defa kişi üzerine dokunduğumda TextBoxda görünen bilgileri değiştiriyorum ve değiştir butonuna bastığımda sadece adı soyadı değişiyor bunu düzgün çalışmasını istiyorum

Excel Vers. ve Dili
2003
Ferhat Bey, Yardımlarınızı bekliyorum. Kusura bakmayın ama tecrübelerinize ihtiyacım var..

Teşekkürler....

Excel Vers. ve Dili
2003
merhaba üstadlarım bu forumdaki bilgilerden dolayı teşekkür etmek istiyorum. hiç anladığım konularda buradan aldığım bilgilerle bir şeyler yapmaya çalışıyorum ama temel olmayınca bazı yerlerde tıkanıp kalıyorum. ekteki dosyada sorunum var.

sorunum kayıt ettiğim bilgiler ListBoxte görünüyor değiştirmek istediğimde ListBoxta bir defa kişi üzerine dokunduğumda TextBoxda görünen bilgileri değiştiriyorum ve değiştir butonuna bastığımda sadece adı soyadı değişiyor bunu düzgün çalışmasını istiyorum
yalovam77 ben yardım isterken sen de benden mi yardım istiyorsun.. yada ben yardım alamaz iken senin yardım beklemen biraz bencilce değil mi ? :)

istediğin kolay, sanırım sana yardımcı olabilirim dosyana bakıp cevaplamaya çalışayım, yada en iyisi hazır kodların bulunduğu 4000 küsür vba kodlarını içeren excel dosyasını forumdan indirmeni şiddetle tavsiye ediyorum...

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
Excel 2003, 2007, 2010 (TR)
Benim hatırladığım, dosyadaki UserForm3'ü tasarladığımız ve bu userform için kod yazdığımız ... Diğer UserForm'lara dokunmamıştım.

Userform3'ü kullanarak mı, değiştir ve sil işlemlerini gerçekleştirmek istiyorsunuz? Evren bey, diğer userformlar için kod hazırlamış herhalde ...

Son durumu izah ediniz ve dosyanın son şeklini ekleyiniz.

Excel Vers. ve Dili
2003
Bilgiler Userformunu yeniden yapılandırmak..

Sn. Ferhat Pazarçevirdi Sizden bu çalışmayı yaparken çok destek aldım..

Fakat bugün bazı problemlerim var;

1. Userformdan (bilgiler userform) excel' e çık butonuna basıldığında excel e çıkıyor fakat hücrelere yazı yazılmıyor ???

2. sil butonununda silme işlemi yapınca Bilgiler Link sayfasının a1 hariç diğer A2,A3ve A4 hücrelerini de siliyor.

3. Değiştir butonununda değiştir yapamıyorum

Çok rica ediyorum, programın, özellikle bilgiler userformunu incelermisiniz...
Bu programla tüm personelin, bilgilerin tutuyorum yarın bugün bir problem olursa (Allah korusun ) bütün emeklerim boşa gitmiş olacak

** userform3 te ellerinize ve emeğinize sağlık, mükkemmel çalışıyor..
** sıkıntı bilgiler adlı userformda, konu hakkındaki sıkıntılarımı yukarıda dile getirdim..

Dosyayı ekledim. teşekkürler. ( Ekli dosyada Sn. Evren gizlen değiştir butonunda kendi kendine satır seçtiğini, yani problemli çalıştığını yarın bugün de programın bu yada buna benzer bir sebeple göçebileceğini söyleyince inanın çok endişelendim. Fakat kendiside neden kaynaklandığını bulamamış, sizce sorun ne olabilir.

Çok uzun oldu ama Allah'ın izni ve sizlerin de desteği ile bu işi sonuçlandırmayı ve ihityacı olan arkadaşlarım için foruma eklemeyi düşünüyorum.

DOSYA ŞİFRESİ : tansel

Son düzenleme:

yalovam77

Altın Üye
Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 / Türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
04-05-2026
sayım asterix1234 ben zaten bu kadarınıda sabrına hayran olduğum vede bilmenin paylaşmak olduğunu düşünen değerli ferhat hocamı takip ederek yapabildim ama tek başına değiştiri yapamadım bu form aslında excelde yaptığım bir dosyanın bir parçası bunu tamamlayabilirsem excel dosyasının bitmiş halinide buraya koyacağım belki başka arkadaşlarada faydası olur o yüzden benim yapabildiğim buraya kadar eğer zahmet olmazsa yukarıda eklediğim barlı uygulama.xls dosyasını düzeltirmisiniz rica ediyorum

Orion1

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Win7 Home Basic TR 64 Bit

Ofis-2010-TR 32 Bit
** userform3 te ellerinize ve emeğinize sağlık, mükkemmel çalışıyor..
** sıkıntı bilgiler adlı userformda, konu hakkındaki sıkıntılarımı yukarıda dile getirdim..

Dosyayı ekledim. teşekkürler. ( Ekli dosyada Sn. Evren gizlen değiştir butonunda kendi kendine satır seçtiğini, yani problemli çalıştığını yarın bugün de programın bu yada buna benzer bir sebeple göçebileceğini söyleyince inanın çok endişelendim. Fakat kendiside neden kaynaklandığını bulamamış, sizce sorun ne olabilir.

Çok uzun oldu ama Allah'ın izni ve sizlerin de desteği ile bu işi sonuçlandırmayı ve ihityacı olan arkadaşlarım için foruma eklemeyi düşünüyorum.

DOSYA ŞİFRESİ : tansel
Buna ilaveten ve çok dağa önemlisi mükerrer kayıtlardan 1ncisinden sonraki kaydı değiştirmek istediğinizde veya 1'cisinden sonraki bir kaydı silmek istediğinizde sürekli mükerrer kaydın ilk kaydında işlemleri yapıyor.Bu durumda bu program hatalı sonuçlar üretir.Ben aradım ama sebebini bulamadım.Çalışma sayfalarının kod sayfalarına kadar bunu yapan kodu ardım ama bulamadım.Ben normalde kodumu yazdım ve dosyayı eklemiştim.Ama bu dediğim hatayı yapıyor dosya.

Excel Vers. ve Dili
2003
Buna ilaveten ve çok dağa önemlisi mükerrer kayıtlardan 1ncisinden sonraki kaydı değiştirmek istediğinizde veya 1'cisinden sonraki bir kaydı silmek istediğinizde sürekli mükerrer kaydın ilk kaydında işlemleri yapıyor.Bu durumda bu program hatalı sonuçlar üretir.Ben aradım ama sebebini bulamadım.Çalışma sayfalarının kod sayfalarına kadar bunu yapan kodu ardım ama bulamadım.Ben normalde kodumu yazdım ve dosyayı eklemiştim.Ama bu dediğim hatayı yapıyor dosya.
teşekkürler Evren Gizlen, haklısın bir anormallik var. Sanırım yeniden tasarlanması gerekli kodların.

Ferhat bey, sizden yorum gelmedi, sizinde incelemeniz mümkün mü ?
sizin de yorumunuzu aldıktan sonra Sn. Evren Gizlenin dediği gibi kodları yeniden yazacağım..