Textboxlardan Excel HÜcrelerİne Butonla Kayit Ve Temİzleme

Excel Vers. ve Dili
excel 2003 türkçe
Merhaba değerli arkadaşlar.Herkese iyi günler iyi çalışmalar dilerim.Bir konu hakkında bilginize başvurmak istedim.Ekte sunduğum userform üzerindeki page1-2-3 üzerinde 2 şer adet textbox var.bunlara yazdığım veriler excelde hücrelere aktarılıyor.Fakat userformu açıp kapadığım zaman bilgiler kayboluyor.Acaba textboxlara girilen bu bilgiler bir butonla kaydedilip silinebilir mi tekrar?Yani ben userform üzerinde iki buton olsun istiyorum.Biri kaydet biri temizle.Kaydete tıkladığımda bu veriler textboxlara kaydedilsin.User form açılıp kapandığında yine yazdıklarımı textboxlarda görebileyim. Bir de temizle butonu olsun bunada tıkladığım zaman textboxlardaki bütün bilgileri silsin.Tabi bu işlev verilerin belirlenen hücrelere aktarılmasına engel olmayacak.Umarım anlatabildim.Teşkkür eder syagılar sunarım.

Seyit Tiken

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Excel : 2010
VBA iken Properties > ControlSource'ye hücre adresini yazarsanız, istediğiniz gerçekleşir.

Excel Vers. ve Dili
excel 2003 türkçe
Teşekkür

Hocam cevabınız için teşekkür ederim.Butonla nasıl yapıldığını hala merak ediyorum.

Excel Vers. ve Dili
excel 2003 türkçe
Teşekkür ve beraberinde kabul ederseniz bir soru daha.

Hocam gerçekten çok sağolun bayağı işime yaradı.Bir şey daha öğrenmek istiyorum.Örneğin ben sayfa 1 de userformu açmak istiyorum .Textboxla girdiğim verinin sayfa 2 deki a1 hücresine yazılmasını istiyorum.Acaba o zaman [a1]=Textbox1 olan kodu nasıl yazmam gerekir.(tabi butonlar için de)Tekrar teşekkür ederim.Saygılar.

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Selamlar,

Sn. mehmet25,

Kodu aşağıdaki şekilde düzenlemeniz yeterli olacaktır.

Kod:
Sheets("Sayfa2").[A1]=TextBox1

Sn. enteresan,

Tüm TextBoxları döngü yöntemi ile temizleyebilirsiniz. Eğer TextBox isimleri ardışık şekilde ise (yani TextBox1,TextBox2 gibi) aşağıdaki kodu kullanabilirsiniz.

10 Adet TextBox için;

Kod:
Private Sub CommandButton1_Click()
    For X = 1 To 10
    Controls("TextBox" & X) = ""
    Next
    MsgBox "YENİ KAYIT İÇİN VERİLER SİLİNMİŞTİR.", vbInformation
End Sub

Excel Vers. ve Dili
excel 2003 türkçe
Teşekkür

Sn:Cost Control yardımlarınız için size ve Sn:Seyit Bey'e çok teşekkür ederim.Saygılar.