Çözüldü Tablo Filtre ile Sıralama - Sıralamaya dahil olmayan sütun

Excel Vers. ve Dili
2016
Merhaba,

Şu şekilde bir tablom var : http://prntscr.com/mok9yx
A sütununa eklediğim fonksiyon : =EĞER(B3="";""; SATIR(B3)-2)
Yapmak istediğim şey; B sütununda veri yoksa A sütunundaki ilgili satır boş gözüksün, veri varsa otomatik sıra numarasını alsın.
Üstte toplamlar ve kategoriler olduğu için B sütunu satır numarasından 2 çıkararak yazdırıyorum.
Buraya kadar her şey güzel, fakat tarihe, ücrete göre sıralama yaptığımda sıra numarası aynı kalıyor ve tablo karışıyor.
Olmasını istediğim şey her dosya adının sıra numarasıyla birlikte değişmesi.
Yardımcı olursanız çok sevinirim. Teşekkürler.

Excel Vers. ve Dili
Excel Vers. ve Dili:
Office 2016 TR 64 Bit
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
22/12/2022
A3 Hücresine kopyalayınız.Aşağı doğru çoğaltınız.
Kod:
=EĞER($B3="";"";TOPLAMA(4;5;($A$2:$A2))+1)

Excel Vers. ve Dili
2016
Cevabınız için çok teşekkürler. Sırayı doğru şekilde gösteriyor, sıralama da yapıyor fakat tablo içeriği değişirken sıra numarası yer değiştirmiyor.
Tam olarak istediğim örn; 5 rakamı, MATEC elektronik ile hep aynı satırda olsun.
Ayrıca boş hücreler dahil tablonun en altına kadar formülü eklediğimde, Z'den A'ya ters sıralama yaptığımda veriler en alta iniyor.
Bu sorunları nasıl çözerim? İncelemek isterseniz dosya linki: Excel dosyası (sayfa 1 deneme tahtası, ilgilendiğim kısım sayfa 2)

Excel Vers. ve Dili
2016
Direkt şöyle özetlersek, bir hücreye girilmiş sayılara göre sıralama yapabiliyoruz, peki bu sıra sayısını formülle elde ediyorsak sayı gibi sıralama yaptıramaz mıyız?

Excel Vers. ve Dili
Excel Vers. ve Dili:
Office 2016 TR 64 Bit
22/12/2022
Doğrusu sorunu tam olarak anlayamadım.Örnek yaparak açıklarsanız sanırım anlarım veya anlayan bir arkadaş sorunuzu cevaplandırır.Dönüş yaptığınız için teşekkür ederim.

Excel Vers. ve Dili
2016
Formülü tamamen iptal edip sıra numaralarını elle girdiğimde çalışıyor.
İlk hali: http://prntscr.com/mon2oo
Ücretlendirme sütununu büyükten küçüğe sıraladığımda: http://prntscr.com/mon3gz
Sıra numaraları istediğim şekilde değişiyor.
Bunu her seferinde yazmamak için formül eklediğimde değişmiyor. Hücrenin içi değişsede A3 hücresi hala yerinde diyor. Ama içindeki veri değişmiş.
Ben değişen veriye göre sıranın değişmesini istiyorum. Umarım açıklayabilmişimdir. Ben teşekkür ederim.

Excel Vers. ve Dili
Excel Vers. ve Dili:
Office 2016 TR 64 Bit
22/12/2022
Aşağıdaki formülü deneyin.Belki istediğinizi sağlar.
Kod:
=EĞER($B3="";"";MAK($A$2:$A2)+1)

Excel Vers. ve Dili
2016
Yardımlarınız için çok teşekkürler. Son formül de aynı mantıkla çalışıyor. Bence ben imkansızı istiyorum :)
Elle gireceğim ya da farklı bir proje yönetim programına geçeceğim. Teşekkürler tekrardan, iyi günler.

Excel Vers. ve Dili
Excel Vers. ve Dili:
Office 2016 TR 64 Bit
22/12/2022
Yardımlarınız için çok teşekkürler. Son formül de aynı mantıkla çalışıyor. Bence ben imkansızı istiyorum :)
Elle gireceğim ya da farklı bir proje yönetim programına geçeceğim. Teşekkürler tekrardan, iyi günler.
Dönüş yaptığınız için teşekkür ederim.Kolay gelsin.