Sigorta Poliçeleri Takip Programı

Excel Vers. ve Dili
office 2007 TR
Porogrami Yenİ GÖrdÜm Ve YÜkledİm
Sİze Bazi Sorularim Var
1-eskİ PolİÇe Gİrebİlİyormuyuz Mesala 01.08.2007 Tarİhİnde Gİrİlenlerİ
2-sİfreyİ DeĞİŞtİremedİm Nasil DeĞİŞtİrİm
3-sİzİn Yazdiklarinizi Nasil Sİlerİm GÖzÜkmemesİ İÇİn
TeŞekkÜr Ederİm

Excel Vers. ve Dili
Access 2019
İLKERBURHAN;193363' Alıntı:
Porogrami Yenİ GÖrdÜm Ve YÜkledİm
Sİze Bazi Sorularim Var
1-eskİ PolİÇe Gİrebİlİyormuyuz Mesala 01.08.2007 Tarİhİnde Gİrİlenlerİ
2-sİfreyİ DeĞİŞtİremedİm Nasil DeĞİŞtİrİm
3-sİzİn Yazdiklarinizi Nasil Sİlerİm GÖzÜkmemesİ İÇİn
TeŞekkÜr Ederİm
- Tabiki girebilirsiniz.. Yeni Giriş Formundaki tarih kutusu işinizi kolaylaştırmak için bugünün tarihini otomatik olarak size verir ama siz istediğiniz tarihi o kutuya boşluk vermeden yazın

- Şifre için konunun ilk sayfasındaki 7 numaralı cevap kutusuna bakın..

- En kolay yolu: Shift tuşuna basılı tutarak programı açın, tablolar sekmesine gidin.. Tabloları açarak Ctrl ve A tuşuna basıp hepsini seçin sonrada silin...

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
Access 2019
Sigortacı arkadaşlarımızın talepleri doğrultusunda bazı ilaveler yaptım...

Sanırım, bu işle uğraşanlar için kullanışlı bir çalışma oldu…

Dosya ilk mesajda eklidir. 14.03.2009 Taruz

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 Türkçe
Sayın Taruz,
Axcess de yapmış olduğunuz Sigorta Poliçeleri Takip Programında, Formlar bölümünde "sec" isimli form üzerindeki resmi(müşteriyi silkeleyen adam) silmek mümkün mü acaba, müşteriye yanlış imaj veriyor da..
Ben shift tuşuna basılı olarak girip formun düzenleniş şekline kadar geldim ama resmin nasıl kaldırılıcağını bir türlü bulamadım, tarif ederseniz ben silerim hem de birşeyler öğrenmiş oluruz.

Excel Vers. ve Dili
Access 2019
eline emeğine sağlık güzel bir çalışma çok saol
Sizde sağolun..

Sayın Taruz,
Axcess de yapmış olduğunuz Sigorta Poliçeleri Takip Programında, Formlar bölümünde "sec" isimli form üzerindeki resmi(müşteriyi silkeleyen adam) silmek mümkün mü acaba, müşteriye yanlış imaj veriyor da..
Ben shift tuşuna basılı olarak girip formun düzenleniş şekline kadar geldim ama resmin nasıl kaldırılıcağını bir türlü bulamadım, tarif ederseniz ben silerim hem de birşeyler öğrenmiş oluruz.
Resmi ben hoşluk olsun diye; daha doğrusu sigortacıma tarzı çok benzediği için koymuştum :)

Silmek için:
Tasarım bölümüde boş bir kısma sağ tıklayın özellikleri açın. Biçim sekmesindeki Resim bölümünü temizleyin..

Excel Vers. ve Dili
Access 2019
necip54' Alıntı:
İyi günler Sayın Taruz,
Sigorta Poliçeleri Takip Programınızda(axcess) aşağıdaki gibi bir ekleme/değişiklik yapabilirseniz sigorta acentelerinin de çok işine yarıyacak.

Poliçe ödemeleri için Taksit seçeneğinde örnek 6 taksit tıkladığımızda otomatik olarak bir pencere açılıp Poliçe tutarı 6 eşit taksite bölünnmekte ve taksitler sıralanmaktadır.Ayrıca bu sayfada istendiğinde taksit miktarları el ile yeniden eşit değilde istenen meblağlarda ödeme tutarları girilerek değiştirilebilmektedir.

Çok güzel bir uygulama, fakat tam burada 1 ek hesaplama daha yaptırabilir miyiz? Şöyle ki, taksitlendirmenin otomatik olarak yapıldıktan sonra 1.taksit miktarı genel de acenteler tarafından komisyonları da ilave edilerek alınmakta ve bu miktar Poliçe miktarından düşüldükten sonra kalan taksitler eşit olarak bölünmektedirler.Bunu yaptırabilirmisiniz?
Yani normal eşit taksitlendirme devam edecek fakat 1.taksit el ile değiştirildiği zaman toplam miktardan 1.taksit düşülecek ve kalan miktar kalan taksitlere eşit bölünecek, buna rağmen bütün taksitler gene de istenirse elle başka rakamlar da girilebilecek?

Örnek: Poliçe tutarı: 450 ytl taksit 6 olursa
herbir taksit 75 ytl olur.Bunu önce otomatik 6 taksite bölüyor ve Biz 1.taksidi el ile 100 ytl yaptığımızda, kalan 350 ytl yi 5 takside otomatik olarak böldürebilir miyiz?(bu taksit hanelerine de gene el ile başka rakamlar giriş yapılabilme kaydıyla)

Teşekkürler,
Necip Bey'in mesajı benzeri istekler oluşunca başladığım işi tamamlamak bir yerde şart oldu..

Artık Poliçeleri üç türlü tahsil edebileceksiniz;

Tamamı Peşin, Bedeli belirlediğiniz sayıda taksitlendirerek, Ön Ödemeli Taksitlendirerek. Yani bir kısmını peşin alıp kalanı 12 taksite kadar bölerek...

Rapor ilaveleri de hazırladım..

Dosya ilk mesajda eklidir. 14.03.2009 Taruz

Excel Vers. ve Dili
Ms Office 2003 Türkçe
tebrik etmekte geç kalmış olmamız programın güzelliğine gölge düşürmez elbet.

Alışılagelmişin dışında bir menü tasarımı. çok hoş.

elinize sağlık hocam.

Excel Vers. ve Dili
Access 2019
tebrik etmekte geç kalmış olmamız programın güzelliğine gölge düşürmez elbet.

Alışılagelmişin dışında bir menü tasarımı. çok hoş.

elinize sağlık hocam.
Sizin gibi bu işi iyi bilen, değerli bir üstad tarafından taktir edilmek gurur verici.

Teşekkür ederim..

Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 Türkçe
Sayın Taruz,
Artık sizden bu konuda birşey daha istemekten utanarak da olsa, komisyon tutarlarının da bir Raporda alt alta liste şeklinde ve listenin altında da genel toplam olacak şekilde alınmasını da istesek fazla ileri gitmiş olur muyuz?

Çok teşekkürler,
necip54

Excel Vers. ve Dili
Office 2007 Prof.
çok teşekkürler,
ellerinize sağlık

Excel Vers. ve Dili
excel 2002
bu siteye ilk giriş yaptım ve ilk bu programı aldım gerçekten emekle yüklü harika bir program

gerçekten harika bir program olmuş elinize yüreğinize sağlık...

Excel Vers. ve Dili
türkçe
emeğinize sağlık çok güzel bir prpğram olmuş.

Excel Vers. ve Dili
Office 2007 Professional Enterprise
ELLERİNİZE SAĞLIK SAYIN TARUZ...çok güzel bir çalışma olmuş..

Excel Vers. ve Dili
Z
şifre

ben dosyaları indirdim fakat girerken şifre soruyor sisteme giriş kkm yazmışsın fakat doğrulamıyor yardımcı olabilirmisin